Децата на ФК „Черноморец“ изтърваха Берое в Стара Загора

Ключови думи: футболен клуб, берое, футбол, детска школа, футбол, мач, акули, спортни новини

Децата на „Черноморец“ родени през 2006г с треньор Красимир Пчеларов гостуваха на „Берое“ в Стара Загора в първия мач от втория полусезон на Зоналната Пловдивска група за деца родени през 2005/2006 год. Още от първата минута мача започна много динамично.

Атаките се редуваха и към двете врати. Малките акули се справяха по-добре в сравнение с беройските деца от прехвалената им школа. До 10-ата мин резултата можеше вече да е в полза на акулите но пропуск от удобна позиция направи централния нападател Алекс Пеев.

До края на полувремето мача се играеше предимно в средата на терена, като защитниците на Черноморец бяха железни и не допуснаха нито едно голово положение в полза на противника. Още един пропуск за акулите през първото полувреме направи и капитана Петър Пейчев, който се забави да стреля към врата и топката му беше избита в последния момент от защитник на Берое.

Полувремето завърши 0:0. С първия съдийски сигнал на второто полувреме акулите наложиха тотална преса на беройци, които панически чистеха топката на където им видят очите. Това даде резултат и след едва 5 мин игра Черноморец поведе в резултата.

Крис Белчев се пребори със защитник на Берое, овладя топката и технично я мушна покрай вратаря за 0:1. След гола акулите се прибраха в своята половина и заиграха на контраатака, като направиха няколко страхотни атаки като по учебник и само добрите намеси на вратаря на Берое ги лиши от второ попадение. Към средата на полувремето беройци с много късмет изравниха резултата. Удар от пряк свободен удар рикошира в стената и излъга вратаря Радослав Иванов.

До края на мача акулите опитаха да променят резултата в своя полза, но удари на Алекс Пеев и Христо Пенев минаха на сантиметри от гредите. Берое също имаха шанс да отбележат гол, но отличните изяви на вратаря на сините Радослав Иванов запазиха равенството до края.

След последния съдийски сигнал публиката на Берое изпрати с аплодисменти малките акули, което е показателно за играта им в този мач. Прехвалената беройска школа беше тотално надиграна от децата на Черноморец и само малшанса попречи на малките акули да се приберат с три точки от Стара Загора.

Следващият мач на акулите е в събота в 12:00 часа на стадион "Черноморец" с отбора на "Верея".