Инфарктен мач във Варна: „Левски“ поведе в 93-ата минута, но „моряците“ изравниха

Футболните тимове на "Черно море" и "Левски" не успяха да се победят в среща от 22-ия кръг на Първа Лига. За щастие на зрителите във Варна, двата тима предложиха много емоции на терена
Ключови думи: Черно море Варна, Черно море Левски, Левски Варна, Първа лига, стадион Варна, новините на бТВ

Футболните тимове на "Черно море" и "Левски" не успяха да се победят в среща от 22-ия кръг на Първа Лига. Мачът завърши 2:2, като и двата тима не завършиха с по 11 човека на терена, а последните попадения бяха отбелязани в добавеното време.

За щастие на зрителите във Варна, двата тима предложиха много емоции на терена, съобщава бТВ.

Борбата за попадение започна от първата минута, а домакините се адаптираха по-добре на лошия терен. В крайна сметка в 14-ата минута Матиас Курьор от "Черно море" вкара първи гол в мача. Той успя да отбележи с глава.

4 минути по-късно равенството беше възстановено, след като новото попълнение на "сините" Стайн Спиерингс прехвърли Митрович.

В 38-ата минута "Черно море" остана с човек по-малко, а към съблекалните потегли Исмаил Иса, който удари с лакът в лицето Янис Каргас.

Второто полувреме беше изключително динамично. И двата отбора де бореха за трите точки и търсеха гол на всяка цена.

В 74-ата минута балансът в броя на футболисти на терена се изравни, след като Иван Горанов също получи червен картон.

В допълнителното време на срещата страстите се разгорещиха. Първо "Левски" поведе с гол на Дени Алар. И докато всички си мислеха, че "сините" ще тръгнат към София с нови 3 точки в актива си, Мартин Минчев от "Черно море" върна равенството, отбелязвайки за 2:2.

В крайна сметка срещата завърши не само с равенство, но и с 14 картона, показани от съдията Ивайло Стоянов - 12 жълти и 2 червени.

"Левски" остава на второ място в класирането, изоставайки от лидера "Лудогорец" с 6 точки. Разградчани са с мач по-малко. "Черно море" е пети.