Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Георги Терзийски не въртял номерца на премиера, преговарял с общини за пътища без винетки

АПИ не може да реши кои пътища да бъдат извадени от списъка за таксуване с винетки, това става по предложение на кметовете, каза Георги Терзийски
Ключови думи: Винетки пътища, Георги Терзийски, пътища Бургас, пътища Варна, пътища Пловдив, винетки Бургас, винетки Варна, винетки Пловдив, новините на бТВ, Тази сутрин, винетки София

Никой, който е шофирал без винетка на пътищата от 151-километровата зона около София, няма да бъде глобен. Тол камерите там отчитат кой има винетка и кой не, но генерирането на глоба е съвсем друг процес и той е свързан с разговорите, които водехме със Столична община. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ председателят на УС на Агенция „Пътна инфраструктура“ Георги Терзийски.

На въпроса дали прави номерца на премиера той отговори с „Не“ и добави, че се опитва да изпълнява задълженията за ефективния контрол, който трябва да бъде наложен, за да се дисциплинират шофьорите в страната. 

След като водещият Антон Хекимян го пита дали е ходил като глашатай, както каза премиерът, за да казва на хората, че няма да плащат за винетки, Терзийски сподели, че е разговарял с кметове, за да се успокоят хората, че няма да бъдат глобявани. 

В Пловдив, Варна и Бургас има подобни казуси, уточни водещият. 

„Дали сме възможност не само на Столична община, но и на всички други да заявят своите желания за участъци, които да бъдат освободени от винетни такси, но след като те поемат ангажимента да ги поддържат. Пътната агенция ще ги поддържа, защото няма да бъдат извадени от републиканската пътна мрежа, но разходите, които прави, ще бъдат поемани от съответните общини съгласно споразумението, което ще подпишем“, заяви шефът на АПИ.

„Още началото на миналата година отправихме искане до всички общини да уточнят своите граници, за да организираме така дейността, че да бъдат таксувани само участъци, които са извън населените места. Получихме искания от няколко общини за прекласиране на пътищата в общински“, добави той.

„Не се чувствам като глашатай, а като човек, който полага усилия една сложна система да заработи в условията на дефицит от време и човешки потенциал“, сподели Терзийски.

Студентите от Тракийския университет в Стара Загора ще трябва да плащат винетки, ако искат да стигнат до ВУЗ-а, каза Антон Хекимян. На въпроса му дали очаква протести и в други градове, шефът на АПИ отговори, че не знае и добави, че агенцията има готовност да откликне на заявления от общините. 

„Не може агенцията да реши сама кои участъци да бъдат извадени от списъка за таксуване“, добави той.

Автобуси от градският транспорт трябва да плащат ТОЛ такси за някои от участъците, каза още Георги Терзийски.

2
Коментара по темата
2.
ако нямат достойнство да стоят при него
20.02.2020 16:46:59
Премиер с половин изчетена книга през живота си е защитил докторат и ръководи хора с капацитет като овчар стадото си
1.
до Ветрен
20.02.2020 14:27:01
и Крайморие решен ли е въпроса с винетките? Някъде има ли информация, щото глашатаите на боко спешно обиколиха само край София.
  Добави Коментар
Макрон предупреди: Русия промени правилата на играта - Европа трябва да отговори Президентът от Елисейския дворец говори относно "Орешник" Данъчни погнаха собствениците на скъпи коли Тарикати загазиха до България, ето как действат властите в Румъния
БФС каза за Армстронг Око-Флекс Според централата, "Левски" няма от какво да се притеснява Пробуждане и ново начало - съдбата се усмихва на три зодии Ето какво твърдят астролози
Футболист полетя фатално от висока сграда, полицията е на крак Майката на Лионел Адамс е категорична, че синът й е убит, има и други твърдения, че любовна мъка го е накарала да прекрати живота си Експерт предупреди: Този навик може да ни убие Не правете това у дома
Дама свали 45 килограма, ето как го направи Тя разкри тайната си Путин каза какво иска да се случи между Европа и Русия Иска трайно и ползотворно сътрудничество, но не каза нищо за войната в Украйна в този контекст 
Варненската полиция с голям удар Хвана огромен брой нелегални цигари Фалшиви евро плъзнаха на пазара Полиция води голямо разследване
Див с БМВ строши глупомера до Пловдив Кара с над 100 км в час в населено място Кражба на сиромашка кола във Варна Автоджамбаз "игра на дребно"