Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Инспектори тръгват на проверки за фалшиво сирене

Ключови думи: агенция по безопасност на храните, проверка, инспектори, фалшиво сирене

Българската агенция по безопасност на храните и Асоциация „Активни потребители“ съвместно проверяват дали сиренето в търговската мрежа е истинско, предаде БГНЕС. При една от проверките им са открити две видими нарушения.

Във фирмен магазин за млечни продукти, продавачката се опита да осуети проверката. Тя каза, че обектът не работи и го заключи, като за минути превърна в заложници успелите да влязат в магазина представители на асоциацията. Главният експерт в Дирекция „Контрол на храните“ д-р Райна Иванова обясни, че взимат проби за наличие на немлечни мазнини в млечните продукти, а също така и изследват дали продуктите съответстват на посочените данни в документацията на производителите. „Активни потребители“ предложиха от кои продукти да вземем проби. Те се взимат от неотворени кутии, които се отварят в наше присъствие.

Пробите ще бъдат занесени за лабораторно тестване. До този момент тях ги взимаме съвместно с Националната асоциация на млекопреработвателите и Комисия за защита на потребителите. Документите се подготвят от Дирекциите за безопасност на храните“, посочва тя.

„При физическата проверка установихме, че има имитиращи продукти, които не са предварително опаковани. Съгласно изискванията на законодателството имитиращите продукти трябва да бъдат пакетирани от производителя“, заяви тя и увери, че ще бъдат предприети мерки, спрямо производителите и фирмата – продавач, като глобата за производителя може да достигне до 6 000 лв.

2
Коментара по темата
2.
Изтровиха ни
30.01.2020 12:34:21
Сухото мляко не е толкова голям проблем, колкото палмовите мазнини и заместващи суровини
1.
Ми че то има ли истинско сирене?
29.01.2020 18:36:40
Всичкото, дори и най-скъпото е със сухо мляко. Без изключение. Въпрос - всички ли ще глобят или само тези които не са наши? Шайката вече става нагла.
  Добави Коментар
Верижна катастрофа на АМ "Тракия" Ситуацията допълнително се усложнява и заради ремонтните дейности по трасето, които предизвикват големи задръствания и хаос Българка изостави децата си, причината е скандална Съдът отхвърли исканията на майката, която далеч преди това във времето е подписала споразумение пред магистрати, че е съгласна те да останат при бащата
5 зодии сбъдват мечтите си до края на май Ето кои са зодиите, които ги очакват невероятни промени и сбъдване на мечтите Краят на един инфлуенсър с джапанки и чорапи Петко „Чеченеца“ заснет като сянка на самия себе си
България чества природното си богатство в сърцето на Странджа Село Изгрев посрещна гости от цялата страна и официални лица Затвориха за движение едното платно на „Тракия” край Пловдив  Магистралата в района на Пловдив е строена преди 50 години
Бедните българи се увеличават Над една пета от нашенците едва свързват двата края Приятелката на убития в Хаинбоаз Енчо: Торби с пари идват от Турция, но се надяваме на справедливост Виновният водач е изпреварвал на забранен участък, твърдят роднини на загиналия млад мъж
Показаха на видео солено езеро с кристали Яркият цвят на водата контрастира със снежнобялите кристали сол на брега „Космос 482“ се разби на Земята след след 53 години в орбита Сондата е паднала в морето 
Ветеран унищожи Тесла с танка си Той призовава света да се изправи срещу надигащия се екстремизъм и заявява готовността си за нова битка Удари по Киев след края на примирието  Путин обяви, че по време на обявената от него пауза Украйна е атакувала Русия с 524 въздушни дрона, 45 военноморски дрона и редица западни ракети