Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Посланик Владислав Спасов: Носенето на маски е задължително, спасява от опасния коронавирус

Владислав Спасов каза, че носенето на маски предпазва от заразяване с опасния коронавирус
Ключови думи: Коронавирус маски, заразени коронавирус, коронавирус Китай, новините на бТВ, Тази сутрин, Владислав Спасов Пекин

Смъртоносният коронавирус, който взе 80 жертви в Китай, се предава по капков път. Носенето на маски е задължително и това е част от действията за предотвратяване на заразяването. Това каза пред бТВ временно управляващият българското посолство в Пекин Владислав Спасов.  

Той потвърди, че няма заразени българи и съобщи, че ансамбъл от Петрич се прибира днес с полет от Китай.

Ансамбълът трябваше да участва в празненствата в Китай по случай китайската Нова година, уточни дипломатът.

Всички масови събития в страната бяха отменени заради коронавируса, който продължава да взима жертви. Данните към 12 часа тази нощ са за 2744 болни, съобщи Спасов.

20 души от ансамбъла се връщат днес в България с полет от Китай, а билетите им са били купени от китайската държава.

В страната се прилагат извънредни мерки, за да се ограничи разпространението на вируса. 

До 2 февруари е удължена ваканцията по случай китайската Нова година.

По думите на Спасов Китай реагира изключително адекватно при създалата се ситуация. „Първият случай на вируса е регистриран на 8 декември. Разработен е тест, който може с точност да определи дали дадено лице е заразено или не. Въпреки че все още няма официална информация как се е зародил вирусът, населението получава точни инструкции как да се предпази“, добави той.

От 27 януари 2020 г. всички китайски туристически групи, пътуващи в чужбина, ще бъдат спрени. Резервациите за полети и хотели в чужбина, направени чрез туристически агенции, ще бъдат прекратени. Резервациите за вътрешни полети и хотели в Китай, направени чрез туристически агенции, са били анулирани, считано от 24 януари 2020 г.

Заради новия коронавиурс в Китай ресурсите в засегнатите провинции са ограничени, което може да доведе до напрежение сред населението, каза в „Тази сутрин“ председателят на Съвета за икономически и дипломатически отношения Цън Цон.

„Животът е спрял там. Няма хора и публичните обекти не работят, градският транспорт също е спрял. Затворени са кина, офиси… Всеки си седи вкъщи и ходи само до хранителния магазин“, добави той.

По думите му някои от хората дори са спрели да контактуват с роднини, които кашлят. 

Има недостиг на маски, а местните производители са преустановили договорите си с партньори извън Китай, за да могат да снабдяват населението.

Хората не излизат от домовете си, запасили са се с всичко необходимо от магазините. Миналата седмица се появи и видео, на което се вижда как на местен пазар настава суматоха и всеки бърза да вземе колкото се може повече неща.

В това време мнозина се отказват от планирани пътувания до Китай. Някои държави пък са въвели задължителна 2-седмична карантина за пътниците, пристигащи от провинциите, в които е обявено извънредно положение.

„Опасно е защото няма лек и защото симптомите се проявяват след 2 седмици и всичко това се случва на китайската Нова година“, посочи Цон.

Упорито се говори, че заразата е тръгнала след консумация на екзотични животни. Има провинции, в които месата се ядат полусурови.
 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Седем от осем деца, които са с морбили са без ваксина Здравните власти отчитат обхват около 90 процента, а за сигурен контрол на заразата е нужен минимум 95 процента Повишаването на цените при основните храни влияе на семейния бюджет и все повече хора свиват покупките Ръстът при цените на едро, по-скъпите плодове и зеленчуци и увеличенията на горивата засилват усещането за поскъпване в магазините
Тутманик, който се къса на конци - рецепта стъпка по стъпка Ароматно сирене и уют от домашната фурна Лора Христова се завръща в България след историческия бронз в Милано-Кортина 22-годишната биатлонистка пристига у дома след олимпийски медал, силен край на сезона в Световната купа
24 часа остават до изтичането на срока на Тръмп към Иран за Ормузкия пролив  Ако Техеран не се съобрази, президента на САЩ заплаши, че ще бъдат напълно унищожени електростанциите в страната Самолет се удари в пожарен автомобил на летище Ла Гуардия в Ню Йорк Инцидентът затвори временно летището, а по последни данни има четирима ранени 
Washington Post: Унгария е предавала чувствителна информация на Русия от срещи на Съвета на ЕС Доналд Туск заяви, че Полша отдавна е имала подозрения, а Петер Сиярто отхвърли твърденията като политическа атака Какво е състоянието на майката и бебето след ужаса край Момин сбор, колега на загиналия шофьор бие аларма "За 26 населени места е само една линейка", каза Иво Колев, той е в шок 
Георги Клисурски предлага компенсация за тока на бизнеса и запазване на тол таксите без ръст от 1 април Цените на тока са свързани с горивата и инфлацията Проливни дъждове взеха най-малко 81 жертви, язовирни диги на косъм от скъсване Бедствието в Кения показва колко крехък е човешкият живот
Божидар Саръбоюков направи нещо, което никой български мъж не бе постигал от 1991 година, но остана разочарован Младият атлет е максималист, ако се опази от контузии го чака бляскаво световно бъдеще Църквата почита двама мъже с тежки съдби, имен ден празнува нежно женско име Може да поздравите Лидия, ако познавате такава дама