Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Балък намери $43 000 в диван, върна ги

Ключови думи: честност, пари, диван, покупка, новини от света

Мъж от Мичиган, САЩ, бе похвален за честността си, след като намери 43 000 долара, натъпкани във възглавничките на диван, купен втора употреба, пише Daily Mail. Той проследил произхода на покупката си до първоначалния собственик, за да му върне парите до стотинка. Хауърд Кърби, на 64, купил кушетката за 70 долара от магазин в Оуосо, Мичиган, където регулярно пазарувал дребни неща за мъжката си бърлога.

След като седмици наред чувствал кушетката неудобна, двамата със снаха му решили да отворят възглавничките и да погледнат вътре. Останали поразени, след като открили, че причината за неудобството на мебелта са 43 бона в брой, пъхнати в кутия.

Кърби споделил за откритието си с адвокат, който му казал, че не е длъжен да върне парите, но късметлията възразил, че такова нещо е против убежденията му.

"Светият дух се спусна над мен и ми каза: "Не, Кърби, тези пари не ти принадлежат", разказва мъжът. Кърби взел парите и отишъл обратно в магазина, откъдето бил купил дивана и поискал сведения за дарителите. Така стигнал до Ким Фаут-Нюбери, чийто дядо бил притежавателят на мебелите.

Тя изобщо и не предполагала за съществуването на парите, а още по-малко, че са скътани от стареца във възглавничките на старата кушетка. Всички те се върнали в магазина да се срещнат и Кърби да върне парите обратно на Ким и нейното семейство. Той често си бил мислил какво ли би направил, ако неочаквано намери голяма сума пари.

Сега той се чувства удовлетворен, че успешно е преминал през своето изпитание. "Още ми се случва да се ощипя, дали пък не съм сънувал или съм си въобразил нещо", споделя Кърби. Семейството на Ким пък възнамерявало да изгори кушетката, ако от магазина откажели да я вземат.

9
Коментара по темата
9.
ХХ
21.01.2020 22:23:39
Кво искате бе пичове, флагман изповядва демократичните герберски (ес) ценности, щот явно от там ги и спонсорират.
8.
Възмутен съм
21.01.2020 19:13:59
И после защо обществото ни е на този хал?!
7.
7887
21.01.2020 16:19:22
Флагманци,големи сте цървули! хаха
6.
Флакман
21.01.2020 16:18:51
Верно във флагман имате ценностната система на бълхи, ако ви се плати достатъчно и от родителите си ще се отречете, цъ, цъ цъ.
5.
докладчик
21.01.2020 15:48:26
Не само този сайт приема честните хора за балъци. 95% от придворните шутове които населяват територията мислят честните хора за балъци. Боко, унищожавай!!!
4.
Пламен
21.01.2020 15:17:55
След това заглавие нямам работа в този сайт.На слепеца,употребил думата балък ще му кажа,че духовните закони са по силни от физическите,и с тази своя постъпка човекът се е доближил до Бог.Дано има повече такива святи хора.
3.
Nikola
21.01.2020 15:11:57
Значи честни хора са балъци????Само тъпанарите от Флагман могат да се изкажат така
2.
един "БАЛЪК"
21.01.2020 14:53:07
Значи , Флагман, ако загубя ценни вещи и пари да стискам и палците на краката да НЕ ги намерите вие?!! Да не сте балъци да ми ги върнете!...
1.
Тантра
21.01.2020 14:51:06
Значи честните хора вече ги наричат балъци!

Значение на думата балък според тълковен речник на българския език: "Глупав, наивен човек; баламурник."
  Добави Коментар
„Клечка кибрит“ на дует Paradox не гори, а пламти на върха на БНТ2 Песента на Симона и Диана от Бургас е на път да влезе в новогодишният епизод на националната телевизия като хит на декември  Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко Катастрофата стана преди 17 години
Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ Според екипа на певицата, снимката е грубо фалшифицирана с фотошоп от анонимен профил, за да предизвика сензация Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито Атентатът през 2002 г. поставя началото на края на ВИС-2
Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне Настоящото състояние, при което в него има по-малко от 1.5 милиона кубика вода, е най-ниското от десетилетия насам Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г. За първи път бяха градени и ученици от прогимназиален етап
Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави Ако искате да имате достатъчно енергия през зимата и успешно да се справите с вирусите, внимавайте не само какво ядете, но и кога, предупреждават диетолози Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка Ромина Тасевска изненада всички с рязка и смела промяна, която мигновено привлече вниманието в социалните мрежи
Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти След Нова година лихвеният процент на Европейската централна банка ще важи и за България, като част от еврозоната Общински съветник от СДС стана председател на БСП - Видин Общинската конференция на БСП в града избра Трифонов за нов председател на видинската структура на БСП
Откриха паметник на Левски в Италия На вълнуваща церемония на площад „Сан Паоло“ в италианския град Монца бе открит барелеф на Васил Левски Уникално представление отбелязва 100 години на Георги Парцалев Спектакъл, памет и нови технологии в чест на годишнината на големия актьор