Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

7 мераклии за шеф на БНР

Новият шеф на БНР ще бъде обявен на 22 януари
Ключови думи: директор, шеф, бнр, българско национално радио

Седем желаещи да са шеф на БНР са подали документи за предстоящия конкурс, информираха от Съвета за електронни медии. Нов директор трябва да бъде избран на мястото на временно изпълняващия длъжността Светослав Костов, когото СЕМ махна предсрочно от поста. Кандидатите са петима мъже и две жени.

Сред тях са двама бивши директори на обществената медия. В състезанието участва ексначалникът Александър Велев, който има общо три мандата зад гърба си. Той беше шеф на обществената медия, преди да бъде избран Светослав Костов. Другият бивш ръководител на БНР е Валерий Тодоров, който управлява два поредни мандата.

Сред кандидатите е и Митко Димитров, който бе шеф на „Радио София”. Документи за началническия пост е подал и Антон Митов. В надпреварата участва и Андон Балтаков, работил в БНР, Си Ен Ен и Асошиейтед прес в Ню Йорк. Сред кандидатите е Даниела Манолова от радиотеатъра в БНР, явила се и на последния конкурс за шеф на радиото, както и бившата главна счетоводителка Жени Гаджалова, която се яви на конкурса за шеф на радиото през 2013 г.

Новият конкурс бе обявен няколко месеца след избора на Светослав Костов на поста на 28 юни. На 17 октомври СЕМ прекрати предсрочно мандата му след безпрецедентното спиране на ефирното излъчване на програма „Хоризонт“ за близо 5 часа на 13 септември и след свалянето на журналистката Силвия Великова от ефира. Всичко това породи сериозно напрежение в радиото.

До 8 януари СЕМ трябва да обяви кои от сегашните кандидати са допуснати до участие в конкурса. Изслушванията им ще са на 20 и 21 януари. Ден след това - на 22 януари, ще бъде обявен новият шеф на БНР.

1
Коментара по темата
1.
най
05.12.2019 19:56:21
Който каже Бойко - той ще да е , така си е, когато е на власт "Живков№2"!
  Добави Коментар
Бизнесът с кауза“ в Бургас обсъди с фирми идеята за печалба с обществена полза Европа Директно – Бургас, ОИЦ и Регионалният център за социална икономика очертаха пътища за устойчиви проекти, равни възможности и заетост Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа
Бургас събира арменски и български компании на изложението „Произведено от арменци“ След среща с арменския посланик в БТПП бе обсъдена и идея за директна самолетна линия Бургас – Ереван, която да засили бизнеса и туризма Допаминовият декор, който променя не само дома, но и настроението Тенденцията в интериора залага на наситени тонове, контрасти и личен стил, за да внесе уют и енергия в жилищното пространство
ГДБОП задържа двама китайци част от международна схема за киберизмами  Заподозрените от групата Smishing Triad за заловени в столицата след след покупка на 18 смартфона Любов, саможертва и бунт в „Солунските атентатори“ на сцената в Бургас Постановката представя история за любовта като движеща сила, която не носи утеха, а изгаря и тласка героите напред дори към гибел
Община Царево получи нов електрически автомобил за социалните услуги  Модерното превозно средство ще подпомага социалните услуги в общината от 19 март Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен
Откриха нов крем, борещ се срещу рак на кожата в ранни изследвания Учени от САЩ отчитат потискане на туморния растеж при лабораторни тестове Предадоха на съд обвиняемия за убийството на Магдалена Русева в Хасково Окръжната прокуратура в Хасково внесе обвинителен акт срещу 18-годишния Иван Костов, който е обвинен за умишленото убийство на 18-годишната Магдалена 
Златка Райкова с нова стъпка в публичната си кариера  Преди цели 15 години плеймейтката дебютира в ролята на проститутка в "Конан Варварина", а днес е избрана за главна роля в социална сатира  Заплати и имоти: Колко години трябва да работим неуморно, за да си купим дом в Стара Загора, София и Варна За да се купи имот в София, е нужно да заделяме поне 10,2 години по 1,5 средни заплати. По-дълго се работи за имот единствено във Варна