Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Почина дългогодишният директор на Народния театър

Павел Васев бе директор на Народния театър "Иван Вазов" от 2009 до началото на 2015 година
Ключови думи: павел васев, народен театър, новини

На 68-годишна възраст почина дългогодишният директор на Народен театър "Иван Вазов" Павел Васев.

Павел Васев е починал днес след продължително боледуване. Скръбната вест съобщиха от Народния театър.

Павел Васев бе директор на Народния театър "Иван Вазов" от 2009 до началото на 2015 година, пише vesti.bg

След пенсионирането си Васев стана изпълнителен директор на Националния филмов център до провеждането на конкурс. Той бе ръководител на Българския културен център в Москва.

Носител е и на национални и международни награди за документално кино, отличия за професионална дейност, както и на орден "Кирил и Методий" - първа степен.

Поклон пред паметта му!

Скърбя дълбоко за загубата на Павел Васев - един изключителен човек на културата и прекрасен приятел, смъртта ни го отне без време и няма думи, с които да изразя дълбоката си мъка, заяви тази вечер председателят на Парламентарната комисия по културата и медиите Вежди Рашидов. Това съобщиха от Парламентарната комисия.

"Павел беше посветен на културата с душа и сърце, той беше необикновена личност, беше моторът на идеи, които ще останат завинаги в българската духовност. С него ме свързваше искрено приятелство от десетилетия, Павел беше вдъхновен пример за това как човек може да служи безрезервно на една кауза. Толкова много усилия положихме, за да го спасим от коварната болест, но уви. Скърбя дълбоко, отиде си от този свят още един мой скъп приятел. Почивай в мир, Павка!", е казал още Вежди Рашидов.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Пак отписват Джокович в Мелбърн Ще има ли втора изненада? Ледената кралица Линдзи Вон влезе в болница Падането й идва малко преди ОИ
Джокович със смайващи думи към Синер Ноле демонстрира чувство за хумор Римляните използвали човешки изпражнения като лекарство? Това се случвало преди 2000 години, миризмата прикривали с мащерка, твърдят учени
Цената на цигарите скача Причината - новите и по-високи акцизни ставки Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск Дмитрий Лизик може да е щастлив, че Локомотив привлече Симеон
Полезни храни против остеопороза Калцият изгражда структурата на костите, правилното хранене може да е ключово Младите мъже "полудяха" по пластичните операции Между 2018 и 2024 г. броят на хирургичните козметични процедури, извършвани върху мъже, е нараснал с близо 95%
Тези 3 храни поскъпнаха най-много след приемането на еврото Шопската салата може да се превърне в лукс Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов Митко получи куп поздрави за рождения си ден, най-престижен изглежда този от "Олд Трафорд"
Февруари носи пари и успех на три зодии Звездите са благосклонни към знаците Овен, Дева и Козирог Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Петър Станич е диамант в селекцията на "орлите"