Резил! Лудогорец отнесе 6 гола в Барселона

Положението на Лудогорец се утежни рязко в 35-ата минута, когато след изстрел на играч на домакините топката срещна ръката на Яцек Горалски
Ключови думи: лудогорец, еспаньол, барселона, мач, футбол, спортни новини, загуба

Лудогорец допусна най-тежката си загуба в Лига Европа и изравнена най-тежка загуба в евротурнирите. Българският шампион отстъпи тежко с 0:6 срещу Еспаньол в Барселона. Двубоят се разви кошмарно за водения от Станислав Генчев отбор, като още от 35-ата минута той беше с двама души по-малко. Еспаньол, в чийто състав имаше много резерви, се възползва от появилата се възможност и се развихри.

Това беше шестата загуба на Лудогорец от шест мача с испански съперници при голова разлика 1:17. Еспаньол най-напред поведе с гол на Оскар Мелендо в четвъртата минута. В 12-ата Форстър допусна груба грешка, след което извърши нарушение и получи червен картон. Малко по-късно Луис Мармол удвои.

Положението на Лудогорец се утежни рязко в 35-ата минута, когато след изстрел на играч на домакините топката срещна ръката на Яцек Горалски. Съдията даде дузпа и втори жълт картон за футболиста на българския отбор. Матиас Варгас стреля точно за 3:0.

При този развой Еспаньол имаше пълно превъзходство, като удари и две греди. Домакините започнаха силно и второто полувреме. Виктор Кампусано увеличи преднината на отбора си в 52-ата минута, когато със силен удар в наказателното поле завърши добра атака. Последваха по-спокойни минути, в които Еспаньол продължи да напада, но Пламен Илиев защити вратата си няколко пъти.

Адриа Педроса вкара петия гол в 73-ата минута след мощен удар отляво. Секунди по-късно Факундо Ферейра получи на почти същото място вляво и технично преодоля Илиев за 6:0.

3
3.
az
08.11.2019 16:07:25
Първо, че мачът се петлите не беше от 1994 година, а от 19 ноември 1993 година. След този мач обаче нашите се класираха за САЩ 94 и спечелиха 4-тото място докато Франция после ни отнасяше където ни свари с колкото си гола искаше. Впоследствие Франция спечели две европейски и две световни първенства. От тази ни победа във Франция 93, французите се поучиха и направиха огромен скок, докато на нас ни остана само да си спомняме за нея. Като за капак, днес французите дори и не си спомнят този мач, за който ние и ода написахме. И понеже футболните но достойнства са по-семпли и от на костенурка космите ни остава само това да си избиваме комплексите, срама и днешното дередже с мачове случили се преди близо 30 години. Мачове които са се случвали много преди днешните ни футболни" ветерани" да са били родени. Така че надали и този съдия си спомня нещо, а камо ли резултата от Франс дьо Пренс 93'....Е-еееех как ВЕЧЕ искам да бяхме загубили оня мач. Със сигурност нямаше да отидем в САЩ 94, и със сигурност Лечко, Михайлов, Стоичков, Сираков и сие нямаше да пипат управлението на БГ футбола ни. Същото това управление, което към днешна дата ни нанесе непоправими щети и псредственост, заради които губим с по 5-6 парцала от победими отбори и си мерим пишките в турнирите с отбори от Молдова, Люксембург, Малта, Казахстан> само за сравнение, през 80-те години на миналия век, отборите от тези държави не можеха да се опрат на нашите тимове, а пък щом дори едно Локо Сф, а по-късно и ЦСКА можеха да си правят гаргара с целия отбор на Монако съставляващ от своя страна националния тим на Франция ( Аморос, Белон, Женжини, Батистон, Клод Пюел, Тигана, вратарите Батс и Етори, Рощо и Сикс) - смятайте колко фалшива е радостта ни от Париж '93. Някой спомня ли си, как ЦСКА и Левски по това време газеха английски, испански и немски отбори ? Та какво бяха за тях тимове като Спарта и Славия Прага, Реал Сосиедат, Щутгарт, Нотингам, че и Аякс и Барса дори. Проумявате ли какви тимове сме имали, че да се радваме на оная "паметна" френска нощ, която между другото се оказа едновременно началото на една мимолетна приказка и в същото време беше началото на края на футбола ни български......
2.
*********
08.11.2019 13:15:09
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Спортистка
08.11.2019 10:35:12
Какво очаквате и младия френски съдия помни боя над петлите от 1994г. и си върна в известна степен...
Никога не слагайте чаршафи в този цвят, ще съсипят здравето ви Има някои нюанси, които всички трябва да избягваме в леглото си Каква е цената на черешите в България и Англия Оказва се, че има съществена разлика в цената на плода в радиус на 20 километра от населеното място
Гери-Никол възседна мотор в мини рокля Бившата приятелка на най-добрия български кикбоксьор Стоян Копривленски засне импровизирана фотосесия Пачки по петдесетачки: Малина се нагуши с огромен бакшиш на тузарска сватба Кръшната певица впечатли гостите на събитието в Париж
Стига, бе! Слави се ожени Дългия реши, че вече му е време да мине под венчило и да скъса с имиджа на ерген Кирил Петков заведе семейството си на плаж Корал Колко хубаво беше на плажа, точно сега в началото на май, посочва Петков
Цял живот сме чистили фурната грешно Оказва се, че много от нас от незнание, сме чистили грешно и неефективно фурната в кухнята си Опитаха се да застрелят косовския политик Марко Ябланович Ябланович е част от партията на министъра на общностите и завръщането в правителството на Косово Ненад Рашич – гражданската инициатива „Свобода, справедливост и оцеляване“ (GI SPO)
Може ли да познаете чия сестра е тази красавица Блондинката побърза да уточни, че не говори за децата си, защото все още не е станала майка и не е раждала Идва краят на Капките, призна продуцентът Шоуто все още е лидер в телевизията, но рейтингът му спада с всяка измината година
Мъжките цици на Азис се оказаха дефектни Имплантите му имат собствено мнение  Вижте в какъв скандал се забърка тази звезда от Ергенът Освен че подпитва мъжете за стандартните неща, тя открито отправя намеци към тях, кара ги да лазят по земята, та дори пъшка в нечии ръце