Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кандидатът за общински съветник Николай Стоянов: Ще търсим баланса между индустрия и екология в Бургас

В управленската програма на Димитър Николов за периода 2019-2023 г. видяхме желанието, волята, знанието и идеите да се надгради постигнато, каза Николай Стоянов
Ключови думи: николай стоянов, кандидат за общински съветник, герб, вмро, димитър николов, бургас, местни избори 2019

Николай Стоянов е роден в Бургас. Завършил е икономика във Варна. Дългогодишен главен счетоводител и управител на фирми, свързани с морския транспорт. Регионален координатор на ВМРО за областите Бургас, Ямбол и Сливен.

- Господин Стоянов, за втори път ВМРО-Бургас подкрепя Димитър Николов за кмет на Бургас. Подписахте и споразумение за работа между двете партии. Кои са най-важните акценти за следващите четири години?

- Да, структурите на ВМРО-Бургас отново подкрепихме кандидатурата на Димитър Николов за кмет, защото сме убедени, че изминалият четиригодишен мандат беше много успешен за развитието на града ни. Реализираха се много проекти в сферата на образованието, здравеопазването, икономиката и  др. В управленската програма на Николов за периода 2019-2023 г. видяхме желанието, волята, знанието и идеите да се надгради постигнато и същевременно да продължи ускореното развитие на нашия град.

Всички тези проекти и инвестиции имат една генерална, стратегическа и дългосрочна цел - да задържим младите хора в града ни и същевременно да привличем такива от останалите – хора, които да искат да учат, да работят, да се развиват и създават семейства в нашия град.

Това ще бъде в бъдеще конкуренцията между градовете в страната ни и ние трябва да бъдем готови за тези процеси, които протичат не само в България, но и в Европа. Несъмнено, за да постигнем успех, ако мога така да го нарека: „в това съревнование” ние трябва да инвестираме, да развиваме и подобряваме непрекъснато качеството в следните важни направления: в образование и здравеопазване, в спорт и култура, благоустрояване и нови технологии. Лично за мен е много важно, въпреки че в една свободна и пазарна икономика възможностите на Общината да не са много, общинската администрация да подпомага развитието на икономиката. Успешният модел, доказал се и в много градове в Европа, е изграждането на индустриални и логистични паркове. През изминалия мандат един такъв проект бе успешно реализиран при голям интерес от страна на инвеститорите.

Кои ще бъдат вашите лични каузи в местния парламент?

- За мен е важно, освен стимулиране на икономиката, като баща на две деца, да извадим и като приоритет подобряване качеството на атмосферния въздух. Това може да стане, чрез надграждане на системата за мониторинг, модернизиране на мобилната лаборатория с допълнителни функции за измерване показателите на въздуха, извършване на допълнителни анализи на качеството му в партньорство с международни институции и независими лаборатории, въвеждане на мерки за намаляване на битовото отопление. Подмяна на инсталациите на твърдо битово гориво с алтернативни и екологични начини на отопление на 4 000 домакинствата и въвеждане на зони с ниски емисии, като мярка за поддържане на нормите на качеството на въздуха, включително зони с успокоен трафик, зелени пояси, разширяване на пешеходни зони и пространства.

 Винаги в развитието на един град трябва да се търси балансът между икономика/индустрия и екология. Не може едното да е 100% за сметка на другото, всичко останало е популизъм. Разбира се, ще се стремим в местния парламент да прокарваме и политики, които ВМРО води на национално ниво. Ние акцентираме на безкомпромисни мерки срещу незаконното строителство в махалите, кварталите и селата на община Бургас, образование с патриотична насоченост и недопускане на „джендър” проекти в бургаските училища и детски градини, финансово подпомагане на образовани родители при раждане или осиновяване на дете и лишаване от финансова помощ на родители, чиито деца не ходят на училище. Също така настояваме за по-тежки санкции при нарушаване на обществения ред и за ограничаване дейността на сектите в Бургас.

- Вие за първи път сте кандидат за общински съветник. Председателят на ВМРО за област Бургас Георги Дракалиев вече има един мандат в екипа на Димитър Николов. Кои бяха най-важните решения, които той е предлагал в Общинския съвет?

- В качеството си на съветник, Дракалиев е внесъл над 100 докладни записки и писмени въпроси към кмета на Общината, така че няма да ми стигне мястото за разбор. Доколкото знам, всичките му предложения са приети и съм убеден, че няма много бургаски съветници, които да са толкова ангажирани и отговорни към поста, на който са избрани. А аз всъщност съм участвал 3 пъти като кандидат за съветник от ВМРО, във всички кампании от 2003 г. насам, в които Дракалиев е бил водач на листата, но на по-задно място…И сега е така, аз съм 24-ти, но предвид очакванията, че от листата на ГЕРБ ще бъдат избрани към 30 души, вярвам, че ВМРО ще има двама представители в следващия състав на Общинския съвет.

Изключително важна поличба за 12 май Правете добро, ще ви се върне многократно Тази зодия може да срещне любовта до дни Астрологични прогнози
Рискът от рак е много по-висок при хора, които не са женени Изследователи от Sylvester Comprehensive Cancer Center, част от Медицинския факултет "Милър" към Университета на Маями визират това "Гадзета дело Спорт" със специален коментар за България и Джирото Многохилядната публика изненада част от анализаторите
Как да приготвим перфектната зеленчукова супа: Лесна и здравословна рецепта Как да приготвим вкусна зеленчукова супа с минимални усилия Зодиите с най-голяма склонност към романтика Кои знаци обичат да се потопят в любовта
Традиционен български тиквеник с мед и орехи - стъпка по стъпка Лесна и вкусна рецепта Зодиите с най-силна независимост: Кои знаци не се боят да следват своя път Независимост и лична свобода като висша ценност
Любо Пенев с емоционален коментар за предстоящото голямо събитие в Бургас "Към всички вас - бъдете част от "Мач на надеждата", сподели Пенев Заговор срещу Владимир Путин? Какво се знае Предполагаемите планове за преврат в Русия разделят наблюдателите на два лагера
Голямата звезда на Джирото Йонас Вингегор даде оценка на българската публика Датчанинът с кратък, но ясен коментар за атмосферата в България Румен Радев с покани от Мерц, Мелони и Макрон - ето къде ще е първата визита Първото му посещение като премиер се очертава в Германия