Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Учени доказаха: Има живот след смъртта!

Ключови думи: Живот след смъртта, невролози, изследвания

Американски и немски невролози са напът да докажат съществуването на живот след смъртта. Те успяват да фиксират мощни електромагнитни импулси, излизащи от мозъка на умиращия. Няколко десетки безнадеждно болни са изследвани от учените в берлинския Център за изучаване на инсулта и университета в Синсинати.
 
Така учените установяват, че след спиране на сърцето и прекратяване на кръвното налягане в мозъка на умиращия се регистрират мощни електрически импулси, като мозъкът проявява още по-голяма активност, отколкото приживе. Всъщност на науката отдавна е известно, че по време на смъртта специалната апаратура регистрира необясними електрически явления. Изследователите от университета „Джордж Вашингтон“ са първите, които се сблъскват с подобни явления. Няколко години по-късно учените от университета в Неймеген наблюдават скокове в мозъчната активност при животни.
 
Затова и поредните резултати, получени от изследователския екип на берлинския Център за изучаване на инсулта и университета в Синсинати, не се приемат като сензация, а само като потвърждение на вече съществуваща хипотеза. Мощни електрически импулси се наблюдават при всички умиращи, но засега е неизвестно колко дълго продължава това. В същото време в целия свят е натрупана огромна по количество информация за хора, преживели клинична смърт. Те разказват, че при изпадане в клинична смърт продължават с голяма яснота да наблюдават какво се случва около тях. Надеждите са, че тези разкази ще помогнат за изясняване на въпроса как продължава животът след физическата смърт.
 

 

8
Коментара по темата
8.
Иван Б.
07.05.2025 00:02:40
Значи "са доказали" и "са на път да докажат" са две различни неща със разлика не от земята до небето, а от ядрото на земята до небето. Спрете със спекулациите, как може да докажат нещо което не съществува? Доказали са, че имат цепка на задните си части - това са доказали. Смъртта не съществува, просто в края на един човешки живот, мозъка умира с него и съзнанието и всичко приключва, човек изгнива, слива се с природата и така е с всяко живо същество, за това радвайте се на живота докато можете, някои ден и помен няма да остане от нас.
7.
Запознат
04.04.2025 00:09:49
Нищо няма след смъртта, умираш и край, толкова ли е трудно за асимилиране, защо трябва да се развиват теории за нещо което не съществува?
6.
Сиси
01.03.2025 16:08:27
Само 10 % от всички случаи получават тези халюцинации....останалите нищо!Как може да се докаже нещо,което не съществува.Търсят под ВОЛА ТЕЛЕ! Религията и библията са измислини от хората ,заради страха от неизвестното и за собствено успокоение.Човешката душа е мозъка с неговата смърт,умира и душата!
5.
валко
04.01.2022 18:34:42
Мили мои СЪГРАЖДАНИ !
ЧНГ/2022г./
Призовавам за проява на
СЕБЕ УВАЖЕНИЕ!
С чувство на дълг Ви НАПОМНАМ....
Коментирайте след като - МИСЛИТЕ !
Този биохимичен процес протичащ в кората на човешкият мозък е - сложен за управление! Нямаме ли подходящото т.н. "свидетелството за управление" на този процес -. да не правим простовати и безславни коментари! Просто от СЕБЕ УВАЖЕНИЕ! Съществува биологичен огромен риск от интелектуално "ПТП" "Пъстра Теоретична Посредственост" по темата!...
Може би за някой текста е бил полезен! В което усещам и тук определено съмнение...! Дано прав да НЕ СЪМ!......
4.
Мамка му.
13.10.2019 21:33:19
Само догадки. Доказали задниците си в тоалетната.
3.
ок
13.10.2019 21:25:04
21,3 грама тежи човешката душа, която излиза от тялото след смъртта, все пак експеримунтът се счита все още за недоказан.
2.
ха ха ха
13.10.2019 21:10:55
глупости на търкалета. прераждания, отвъдно и тем подобни. всичко е природа. и ние като всяко живо същество се раждаме, живеем и умираме. всичко друго е измислица.
1.
Драго
13.10.2019 20:38:30
Живот след смъртта има. Няма прераждане, нарича се превъплъщение на тялото.През различните етапи които преминава човек се ражда и умира неколкократно . Според това как си живял и какви са делата ти Бог решава къде ще се родиш и какъв ще бъде следващия ти живот (кармичен път). Четете Кръстю Ангелов за да сте информиран.
  Добави Коментар
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“ Те нападнаха семейство преди дни в опит да го оберат Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло Продукт, представян като „масло“ „Deutsche Markenbutter“, съдържа над 95 процента немлечни мазнини
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско Бързата намеса на пожарникарите спаси десетки декари готова за жътва пшеница след инцидент по време на буря Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките Няма месене, няма втасване и няма сложни техники
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост Разследването се води от СДВР под надзора на Софийската градска прокуратура Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър Дейностите се изпълняват поетапно, съгласно технологичните изисквания и организацията на строителния процес