Марадона е на седмото небе, взриви съблекалнята

Ключови думи: Марадона, диего армандо марадона, дон диего, легенда, победа, танц, съблекалня, треньор, химнасия, новини от последните минути, спортни новини

Аржентинската легенда Диего Марадона постигна първа победа като треньор на Химнасия (Ла Плата) в местното първенство. Отборът на Дон Диего спечели с 4:2 гостуването си на Годой Крус и се измъкна от последното място в класирането, където остана днешният му съперник.

Химнасия нямаше победа от началото на май. Преди мача с Годой Крус тимът беше в серия от 7 загуби, но за 90 минути вкара толкова попадения, колкото във всичките си предишни 8 мача от старта на сезона.

"Архентинас" в Мендоса беше поредният стадион, на който феновете демонстрираха огромно уважение и обич към един от най-великите в историята на футбола. Домакините бяха приготвили специална хореография с ликовете на Марадона, Лионел Меси и папа Франциск, а надписът на фона на аржентинския флаг гласеше: "Национална гордост".

Самият двубой се разви много драматично. Леонардо Контин откри за Химнасия още във втората минута, а в 44-ата се разписа и Виктор Аяла от пряк свободен удар. Домакините върнаха едно попадение още преди почивката благодарение на Хуан Франсиско Брунета. Същият футболист изравни в 61-ата минута, когато Годой Крус вече беше с човек по-малко заради червен картон на Хоакин Варела.

В 81-ата парагваецът Мигел Жаке също беше изгонен. С 9 души домакините рухнаха. Аяла в 83-ата (отново от фаул) и Матиас Гарсия в 87-ата минута вкараха нови два гола за Химнасия и осигуриха на отбора така чаканата победа.

След мача Марадона направи истинско шоу в съблекалнята. Танцът на Дон Диего беше повече от странен, но футболистите бурно го аплодираха.