Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Арести заради „фабрика за бебета“, по 25 000 евро давали за дете от България

Хората в Солун са в шок. Десетки българки продават бебета в Гърция. Няма случай гъркиня да си продаде детето и на това се гледа като на много тежко престъпление
Ключови думи: Бебета, арести, фабрика за бебета, новините от Солун, новините на БНТ, арестувани, продажба на деца, престъпна схема

Полицията в Солун е заловила 12 души за търговия с бебета. Сред арестуваните са местен адвокат и лекар. Разследването е установило участието на десетки българки в схемата. Цената на нелегалното осиновяване е достигнала до 25 000 евро, съобщава БНТ.

„Няколко месеца продължи разследването. Арестувани са ръководителите на нелегалната група за осиновяване на бебета. Полицията не е очаквала, че престъпната мрежа е токова мащабна. Медиите я нарекоха „фабрика за раждане по поръчка на български бебета“. Издирват се десетки чужденци. Очакват се още арести“, каза кореспондента на БНР в Гърция Катя Пеева по телефона за сутрешния блок на националната телевизия.

„Българките са отивали в Солун в напреднала бременност, раждали в частни клиники, където по-лесно могат да се фалшифицират документи. Цената на едно бебе е 25 000 евро, но е имало разлика в заплащането според пола на детето. Според разследващите три грузинки са водили от България жените, готови да си продадат децата“, добави тя.

„Българки са продавали и яйцеклетки, които се използвали от клиника за асистирана репродукция. Арестувани са лекари. Гърците са шокирани от поредния случай, при който българи превръщат децата си в стока за продан. Според полицията са разкрити десетки незаконни осиновявания“, уточни Пеева.

„Няма случай гъркиня да си продаде детето и на това се гледа като на много тежко престъпление, но не само според законодателството, а според моралните и религиозните принципи на гърците. Разследването продължава. Ще има още арести“, добави тя. 
 

9
Коментара по темата
9.
Мръсни цигани
25.09.2019 17:09:46
Тяхното долно маменце да ебна. Това не са хора. Това е мърша, която ни петни жестоко. Мръсни изроди. И вие жалки и страхлив журналисти, пишете цигани, а не Българи.
8.
Да бе
25.09.2019 12:46:29
И в ценностите на българския етнос е немислимо да си продадеш детето. И още нещо: май ценностите на гърците включват купуване на дете като стока.
7.
Балканец
25.09.2019 10:29:38
Народопсихология както на продавачите така и на копувачите. . Нали е демокрация- власт на мнозинството над по-качествените човеци,
6.
До "арийците" по долу
25.09.2019 10:08:37
Цигани, но постъпват точно като развитите демокрации към които се стремите и им лижете ....
5.
ХХ
25.09.2019 10:04:03
Тия продават бебета - лошо. Западните демокрации гонят арменските родители НО дават децата им за осиновявяне - добро.
Разликата е единствено в това, кой взема парите...
Посре ония отрепки говорят за ценности.
4.
Цигани!!!!!
25.09.2019 09:19:57
Ясно и категорично трябва да се отбелязва във всички медии че това са цигани! Мръсни долни гнусни мангали! Рова не са Българи! Запомнете това всички медии! Това са мангали които уронват името на Българина! Заради тези мангали никой никъде не иска и да чуе за Българина! Тези орки твърдят навсякъде че са българи и от там тръгва негативизма на другите държави към България! Отправям апел към всички медии когато отразявате такива събитие ОТБЕЛЯЗВАЙТЕ че това са МАНГАЛИ а не Българи! Няма как да се изчисти името на Българина по друг начин! Мамка ви мръсна циганска да еба гнусни орки всички сте за трепане!
3.
Европейско Развитие
25.09.2019 08:51:46
Гърците недоумявали как избирателите на правилната партия си продавали децата
2.
Пешо кура
25.09.2019 08:09:02
Не е ли време на тези човекоподобни същества в личните им карти да пише циганин с неясен произход а не българин
1.
Козунака бейби
25.09.2019 08:07:54
Мангали сър.
  Добави Коментар
Температурата в Москва падна под -20 градуса Снежната покривка в руската столица е намаляла вчера с един сантиметър Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник Изпълнителката подготвя изложба в галерия на жълтите павета по повод 20 години на сцена
Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко Цената на благородния метал отбеляза една от най-силните си корекции от над десетилетие насам Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България Атина разглежда покупките на недвижими имоти в Еврос като въпрос на национална сигурност
Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден Бърз домашен десерт с минимални усилия и максимален ефект Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации България е на 85-о място в света по индекс на щастие и заема последната позиция в Европейския съюз
България изпреварва Сърбия по военна мощ, но остава зад Турция и Румъния Страната ни заема 62-ро място в света според индекса Global Firepower за 2025 г. Само 5 български университета влизат в класацията Times Higher Education 2026 Софийският университет е единственият български ВУЗ, класиран в седем предметни области на Times Higher Education
Бившата на Джизъса с чанта за 20 бона: Бъбрека си да беше продал, пак нямаше да ми осигури този живот! Тя не пропусна да метне саркастичен коментар към бившия си съпруг Лорд Минчев се изгаври с Азис: Тази година булка, догодина - люлка Време е да се помисли за име на бебето, което да обединява тази интернационална любов
Почитаме двама свети чудотворци, ето какво повелява традицията и кой празнува днес Светите безсребреници и чудотворци Кир и Йоан са покровители на болни и страдащи хора с тежки заболявания Ще има ли промени в таксите в банковия сектор след 1 февруари Изпълнителният директор в една от големите ни търговски банки обясни, че от утре банкоматите ще започнат да приемат единствено евро