Черноморец 1919 катастрофира срещу Созопол

Заслужената радост на футболистите от Созопол
Ключови думи: Созопол, Черноморец 1919, новини от Бургас, спортни новини

Черноморец 1919, считан за фаворит в Югоизточната "В" група катастрофира срещу прекия си конкурент за промомия - Созопол. Селекцията на Радостин Кишишев с 1:2 от небесносините и след 7 кръга изостава на пет точки от върха.

Гостите от Созопол показаха воля, характер, желание и хъс за победа и напълно заслужено взеха трите точки. През първата част двата отбора се надлъгваха, а домакините отправиха няколко удара към вратата на Роман Васенев, но без успех. Созопол също имаше своите шансове, но не успя да отбележи. Така двата тима се оттеглиха при нулево реми и оставиха всичко по-интересно за след почивката.

В 53-та минута Черноморец поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от Трайо Грозев. Капитанът Петър Кюмюрджиев фаулира бившият нападател на Созопол, който сам реализира за 1:0. Трайо запази хладнокръвие и не се зарадва срещу бившия си отбор.

Силните минути за Созопол настъпиха след час игра. Логичното все пак се случи в 60-та минута, а Радослав Байчев бе в прегръдките на своите съотборници, след като успя да изравни резултата 1:1 след феноменално попадение с удар от над 35 метра и да прати в екстаз футболистите на гостите.

Атакуващият състезател прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратаря Мартин Теменлиев, който бе избран за играч на месеца от феновете на домакините преди срещата. Шест минути по-късно в 66-та минута Антонио Ласков отбеляза победното попадeние след фантастично изпълнение на свободен удар за нарушение на Виктор Янев. Футболистът от Сандански вкара в горния ляв ъгъл за 1:2 и подпечеата победата за гостите, която ги прати еднолично на върха в класирането.

Черноморец се опита да изравни в края на мача, но топката срещна напречната греда, а няколко удара минаха встрани от вратата на Роман Васенев, който в последната минута от продължението с чудесен рефлекс изби в корнер, а победата остана за Созопол.

Интересен факт е, че Созопол спечели четвърти успех над този съперник с мачовете за купата, а миналия сезон отново в Бургас, срещата завърши при равен резултат -2:2, като гостите изпуснаха победата в заключителните секунди на продължението.

Доминацията на вампирите над акулите продължава, а бургазлии все още нямат победа над Созопол в официален мач.