Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Нефтохимик отстрани Черноморец за Купата на БФС и продължава напред в турнира

Нефтохимик се утвърди като представител на бургаска област в турнира
Ключови думи: нефтохимик, черноморец, футбол, спортни новини, бургас

С победа над градския съперник стартираха състезанието за Купата на БФС юношите младша възраст на Нефтохимик. Момчетата на треньора Георги Терзиев се наложиха с 4:2 над връстниците си от Черноморец, на собствения им стадион, в кв. „Акациите“. Мачът бе под абсолютния контрол на „шейховете“, които не оставиха съмнение кой е по-класният отбор.

Въпреки, че през изминалия сезон отборът на Черноморец бе част от Елитната юношеска група до 15 години и се състезаваше на национално ниво, а тимът на Нефтохимик не получи това право и игра срещу регионални съперници, днешната победа не затрудни по никакъв начин коравият тим на Нефтохимик.

Първата част завърши при резултат 3:0 за „шейховете“, след точни попадения на Стилян Гюров, Габриел Лазаров и Рамис Ерсоев. В началото на втората част домакините се възползваха от моментна липса на концентрация от страна на Нефтохимик, заради голямото голово предимство и вкараха бързи два гола през първите шест минути след почивката.

Това обаче не им помогна да излязат напред в резултата, защото „зеленият“ тим бързо си върна отново надмощието.

След няколко пропуснати чисти положения , 15 минути преди последния съдийски сигнал Щерьо Кондов оформи крайното 4:2. След зрелищната победа над Черноморец, Нефтохимик се утвърди като представител на бургаска област в турнира и продължава напред в състезанието с два мача на разменно гостуване, със съперник от Зона Пловдив. Предстои жребият да отреди кой ще бъде той.

12
Коментара по темата
12.
Лазур
11.09.2019 17:14:15
Мазута няма как да е градски съперник на Черноморец. Това, че навремето БКП ги е командировало от Камено в Бургас не ги прави бургазлии.
11.
Едно въпросче
11.09.2019 16:19:54
мазутките ако бяха загубили този мач дали щеше да има статия във Флагмана? А че децата на мазута са покварени,покварени са,на нищо хубаво няма да ги научат,ще ги направят като себе си
10.
Чичо В.
11.09.2019 15:38:19
Нормално е школата на Нефтохимик да празнуват тази победа , като финал за ШЛ ,
както и да бият тъпъна по медиите. Разбирам ги , горките , толкова рядко им се случва ... Въпреки , че и на детски мачове реферите се подиграват с хората. Черноморец се върна в мача , като направи от 0-3 , 2-3 и точно тогава рефера спести чиста дузпа в наказателното поле на Нефтохимик - очеизбождаща игра с ръце . Само че , тогава мача отиваше вече на обидна обръщалка и чернодрешкото си затвори очите. При мъжете ми е ясно що ги правите тези работи , ама защо покварявате и децата ???
9.
Само Черноморец!
11.09.2019 15:16:39
Ние статия, че сме ги били на онзи площадка в Изгрев имаме, ама Флагман пускат само тези статии които им кажат. Освен това толкова рядко се случва да бият Черноморец,че сигурно лично Терзиев е ходил до редакцията да следи кога ще я публикуват.
Нямат отбор в елитната,защото от БФС им казаха, че не са дорасли да се мерят с Черноморец, а когато можеха да се класират, Хасоково им показа къде им е мястото. Да им оставим 5 мин. слава. На 5-6 год. една победа може да им отпускаме :)))))
8.
do 1
11.09.2019 14:47:59
Не е платена бе,там си нямат спортен редактор и каквото им спуснат или намерят във фейсбук-това ще е. Нормално,пък това, че от Черноморец никой не им е предостваил инфо си е наш проблем.Нали знаеш в шибания фейсбук как е.Колкото повече "публикуваш"-"толкова "по-известен" ставаш.
7.
do 1
11.09.2019 14:47:56
6.
az
11.09.2019 14:42:04
Да бе. Редче не обелихте, когато набор 2002 на Черноморец победи мазутите в Изгрев, редче не написахте за унизителната "победа" на мазутите над Севлиево, постигната с най-смешната и измислена дузпа в историята на футбола, след която мазутите изравниха, а за да бъде гаврата по-пълна с аматьорския отбор от Севлиево, им бяха показани 3 ( ТРИ) червени картона за да играят продълженията срещу "професионалистите" от НХК с 8 ( осем човека). Нищо не писахте при абсолютно деградиралия отбор на НХК срещу Септември, в което НХК-то си показаха истинското лице, в което освен футболна слабост - друго не се видя. Не обелихте и думичка при победата на Черноморец в Първомай, където трябваше и срещу сидия да играем, но пак бихме. Я се огледайте из другите групи на ДЮШ, колко бой яде мазута от Черноморец, пребройте и юношеските национали на акулите и тези на мазутя.
5.
11.09.2019 14:16:23
Бреее, как така сме им пуснали на тези една победа, май ни писна всяка година да продължаваме с по 3 отбора за купата. И тази година от 3 мача, 2 победи и 1 загуба, баланса е правилен.