Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Китай и САЩ с нови търговски преговори през октомври

Търговските екипи от двете страни ще проведат разговори в средата на септември преди разговорите на високо ниво през следващия месец
Ключови думи: китай, сащ, америка, търговски преговори, криза, рецесия, търговска война, новини

Китай и Съединените щати се договориха да проведат търговски преговори на високо ниво в началото на октомври във Вашингтон, съобщи китайското министерство на търговията в четвъртък на фона на опасенията, че ескалиращата търговска война може да предизвика глобална икономическа рецесия, пише economic.bg

Съобщението идва след разговор по-рано между вицепремиера на Китай Лю Хе и търговския представител на САЩ Робърт Лайтайзър и министъра на финансите на САЩ Стивън Мнучин, се казва в съобщение на Министерството на търговията. Управителят на централната банка на Китай И Ганг също еприсъствал на разговора, съобщава Ройтерс.

„И двете страни се съгласиха, че трябва да работят заедно и да предприемат практически действия, за да създадат добри условия за консултации“, казаха от министерството.

Търговските екипи от двете страни ще проведат разговори в средата на септември преди разговорите на високо ниво през следващия месец, съобщиха от министерството. И двете страни се съгласиха да предприемат действия за създаване на благоприятни условия, се казва в съобщението.

Говорител на кабинета на американския търговски представител потвърди, че Лайтайзър и Мнучин са разговаряли с Лю и казаха, че са се съгласили да проведат министерски търговски разговори във Вашингтон „в следващите седмици“.

Вашингтон наложи 15% мита за нови стоки китайски внос в неделя, докато Китай започна да въвежда нови мита върху суровия петрол от САЩ. Това подтикна Китай да подаде жалба срещу Съединените щати в Световната търговска организация.

Съединените щати планират да увеличат тарифната ставка до 30% от вече действащото 25% мито върху внос от Китай на стойност 250 милиарда долара от 1 октомври.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп предупреди във вторник, че ще бъде по-строг с Пекин през втория си мандат, ако търговските преговори продължат, засилвайки пазарните опасения, че продължаващите търговски спорове между САЩ и Китай могат да предизвикат рецесия в САЩ.
 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Завистта ви краде спокойствието по 5 начина, преди дори да го осъзнаете Постоянното сравнение с другите изтощава ума, разрушава приятелства и пречи да оцените собствения си живот 4 сигурни признака, че сте идеалната двойка Сходният начин на живот, споделеното време и свободата да бъдете себе си показват дали връзката има стабилна основа
5 мъжки грешки, които бавно убиват брака и водят до развод Емоционалната дистанция, бягството от разговори и финансовият контрол превръщат партньорите в чужди хора Бюджет 2026 спря автоматичния ръст на заплатите за близо 800 000 души Минималната остава 620,20 евро, осигурителните прагове скачат, а от 2027 г. стажът при непълно работно време ще се брои по часове
Мигрантски хаос в Сеута: До 60 000 преминаха границата, 67 загинаха Испания твърди, че е овладяла кризата, а Италия върна проверките за пристигащи от испанска територия Руски съд издаде заповед за арест на дъщерята на убития Борис Немцов-Жана Жана Немцова е преследвана заради фондацията на баща си, която Москва обяви за нежелана организация
Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ) Автомобилът бил паркиран за около час пред бл. 21, а собственичката го открила затиснат под падналото дърво Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Девет гласови съобщения прекъснаха монотонното бръмчене на честота 4625 kHz, но няма доказателства, че са свързани с падналата руска ракета в Полша
Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Дванадесет души бяха спасени по море от Порто Гермено, а властите проверяват версия за умишлен палеж след откриването на две огнища Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Водолей, Рак и Скорпион изпитват чувствата по различен начин, а връзката с тях рядко остава спокойна и предвидима
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа е обичана гръцка рибена супа, приготвяна най-често с прясна бяла риба, зехтин, зеленчуци и лимон. В крайбрежните райони често се поднася като лек, но питателен обяд Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Общо видео с участничката от Ергенът разпали слуховете след мълчанието за отношенията му с Глория Петкова