Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Тийнейджър сложи край на живота си след разкритие в социална мрежа

Ключови думи: Тийнейджър се самоуби, Хари Стори, Инстаграм, трагедия

13-годишният Хари Стори бил намерен обесен в английския град Чилтън, след като разбрал в група в WhatsApp, че момичето, което той тайно харесвал, е започнало да се среща с друго момче, съобщава "Дейли Мейл". В същото време, преди трагичния инцидент приятелите на Хари Стори си помислили, че се шегува, когато той им написал в WhatsApp, че в ума му се появяват мисли за самоубийство, след като научил за съперника.

Още повече, че след това той продължил разговора по обичаен, нормален начин. Следователят от Оксфордшър Дарън Сълтър също така е разказал, че ученикът е гледал и се е впечатлил от предаване по телевизията, в което известна звезда се е обесила и може би това е въздействало върху решението му. Според разследването на полицията, трагично починалият Хари не е възнамерявал да умре, но вероятно не е осъзнавал колко бързо ще загуби съзнание. Тялото на Хари е било открито от неговия баща Андрю Стори в къщата им в Чилтън, близо до Дидкот, Оксфордшър. 

„Хари беше харизматично, грижовно момче и спортът беше огромна част от живота му, играеше ръгби, крикет и тенис. Той имаше естествена способност да разговаря с всички, за което аз му се възхищавах", споделя бащата на починалото момче.

„Той ни се струваше просто нормален тийнейджър, като в същото време имаше големи очаквания към себе си. Това дойде като пълен шок за мен “, добавя Андрю Стори. Според разследването, Хари имал планове за следващите три уикенда и семейството му отчаяно се опитва да разбере каква е причината за решението му, подозирайки, че предаването, което са гледали заедно по телевизията, може да му е повлияло. „Гледахме предаване, в което известна дама се обеси, но приятелите й я спасиха. Това ни накара да се замислим дали той се е впечатлил от блясъка и сензацията на това, което е видял“, казва още покрусеният родител.

Превод и редакция: БЛИЦ 

 

1
Коментара по темата
1.
Женчо
21.08.2019 09:15:12
Педал отиваш и я хващаш за сливата а ако не те зашлеви е възможно и да я оближеш слабак
  Добави Коментар
НОИ сезира прокуратурата за съмнителни 77 "френски безработни" Хиляди заявления за обезщетения след работа от по два дни се стопиха след законовата промяна, а Съдът на ЕС потвърди българския начин на изчисление Почина Лу Колер - гласът на Sick of It All Легендарният фронтмен на нюйоркската хардкор сцена загуби двугодишната битка с рака на 59 години
Допълнителни медицински екипи и линейки по черноморските курорти Грижата за здравето и безопасността на туристите е сред основните приоритети, каза министърът на туризма д-р Илин Димитров Глух ли си, бе: Преслава спря участието си и смъмри охранител Певицата защити почитател, когото служителят избутал от сцената, но реакцията ѝ раздели публиката
Скъсан колан и ремонти без разрешение: Опасни нарушения при парасейлинг по морето Три парашута са били без нужните документи, а инспекторите продължават проверките във водните бази по Черноморието Георг Георгиев: ГЕРБ няма да бърза с кандидата си за президент Партията може да представи своята двойка през септември, а бившият външен министър атакува кабинета за бюджета, Безмер и санкциите срещу Русия
Внимавайте с морската храна, може да доведе до тежки алергии Неправилно съхраняваната риба предизвиква хистаминово отравяне, което силно наподобява истинска алергия 21-годишен ислямист е заподозреният за атаката в Берлин Германската полиция разпространи и портрет на Абдул Б.
Не е само усещане: Цените в България са скочили с 12,8% за три години Юнската дефлация не заличава натрупаното поскъпване, а ресторантите, хотелите и личните услуги продължават да дърпат сметките нагоре 250 евро глоба за къпане в Седемте рилски езера Дронове и паркови патрули следят за нарушители, а конете за лагера на Бялото братство ще минават далеч от туристите
Кемпер помете колона от автомобили в Германия, 34 души са ранени Сред пострадалите са деца със специални потребности и техните придружители, няма опасност за живота им През 2027 г. се очаква съществен спад на цените на жилищата у нас, прогнозира Макс Баклаян Сделките намаляват с двуцифрени темпове, а според анализатора над половината продавачи вече приемат отстъпка