Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Хаосът е факт, от сутринта е преустановена продажбата на месечни електронни винетки, обяви депутат

„Български превозвачи стоят по българските пътища, без да знаят какво да правят", обяви Георги Свиленски
Ключови думи: Петя Аврамова, винетки, тол-система, електронни винетки, Димитър Данчев, парламент, правителство, Георги Свиленски, БСП за България

Преустановена е продажбата на месечни електронни винетки, обяви депутатът от „БСП за България” Георги Свиленски. Министърът на регионалното развитие да дойде в парламента и да обясни какво се случва и какви мерки са взети, призова народният представител от трибуната на Народното събрание.

„От сутринта в държавата е преустановена продажбата на месечни електронни винетки за българските превозвачи и българските граждани. Хаосът с тол-системата в момента е пълен, както ви го предсказвахме, между другото. Продават се само дневни и седмични винетки. Превозвачите се чудят какво да правят по българските пътища”, заяви Свиленски.

Той поиска от председателстващия заседанието Емил Христов да извика министъра на регионалното развитие „да обясни какво се случва в държавата”.

Български превозвачи стоят по българските пътища, без да знаят какво да правят”, повтори депутатът от „БСП за България” и поиска: „Да се дадат указания ще има ли месечни винетки, ще се плаща ли, безплатно ли ще се пътува. Някой да дойде и да обясни от управляващите. Хаосът, който го забъркахте последните две-три седмици, за който ние ви предупреждавахме, вече от днес е факт. От днес българските превозвачи стоят по улиците и не знаят какво да правят.”

 „Разбрах въпроса Ви и ще направя необходимото”, отговори лаконично председателстващият Емил Христов.

След като мина известно време, на трибуната излезе и друг депутат от „БСП за България” – Димитър Данчев. Той попита какво се случва и защо не идва регионалният министър Петя Аврамова.

От думите на Данчев стана ясно, че проблемът касае превозните средства над 3,5 тона.

Продължаваме да получаваме обаждания от превозвачи, обяви още г-н Данчев и попита страх ли я е Аврамова да даде обяснение пред парламента.

Веднага след това на трибуната излезе самият председател на парламента Цвета Караянчева. Тя обясни, че се свързала с регионалния министър Петя Аврамова и със заместник-министъра Николай Нанков. Оказало се, че и двамата не били на разположение, тъй като се намирали извън София.

При първа възможност те щели да пристигнат.

Малко след това председателстващият заседанието Нигяр Джафер пък заяви, че Петя Аврамова е дала сигнал, че пътува към парламента, за да даде обяснение.

После депутатите гласуваха удължаване на работния ден, за да могат да изслушат Аврамова. 

4
Коментара по темата
4.
Баджанак
17.07.2019 15:40:53
Така е по закон!Нали БСП и Радев писукаха срещу ТОЛ системата,отложиха я,ама закона не е променен и винетки за камиони не се предлагат!От всяко нещо БСП+баджанаците произвеждат скандал,ха дано вземат властта за малко,че съвсем се охарчиха от СПА и Конгреси без цел и предмет на решения!
3.
Сдд
17.07.2019 15:23:25
АМИ ТОЙ ХАОСА Е ФАКТ ОТ 10 ГОДИНИ.....ОТКОГАТО ТЪПИТЕ ГЕРБЕРАСТИ СА НА ВЛАСТ.....И ЩЕ СТАВА ЕСЕ ПО-ГОЛЯМ.ГАРАНТИРАНО ОТ ГРОБ
2.
Извод
17.07.2019 14:14:23
"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея."
1.
Бургаски
17.07.2019 14:12:48
Да забранят веднага компютрите.Който досега си е купил, доброволно и безвъзмездно да го предаде на Министъра на Вътрешните работи в срок от 24 часа.Който не си предаде в срока компютъра да се обяви за действащ хакер.Писна ми да хакват държавните органи.От сега нататък всичко а се върши ръчно с химикалка на хартия.
  Добави Коментар
Евакуация в препълнен с клиенти столичен мол Ситуацията се е разиграла около 12 часа Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант От Кюстендил държавният глава свърза бъдещето на младите с мира, единството и отговорността на обществото да им осигури среда за развитие.
Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание Служебният министър на образованието свърза датата с началото на националното отбелязване на 150 години от събитието Гюров постави под въпрос Съвета за мир и отвори нов фронт срещу Пеевски Служебният премиер обяви, че България не е станала част от инициативата без ратификация от парламента, а думите му предизвикаха остра политическа реакция
Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Ескалацията около Иран разтърси енергийния пазар, натисна нагоре цените на горивата и отвори нов финансов прозорец за Москва, докато Западът търси начин да ограничи ефекта Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства.
Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства. Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Допълнителни 1500 евро нето месечно ще получават около 80 медици, за да се ограничи недостигът на лекари в отдалечени островни общности
Два мъртви делфина и птици край Шабла вдигнаха институциите на крак Проби от водата и телата на морските бозайници вече са взети, а наблюдението в района продължава след сигнала от плаж Езерец Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? След огъня в Пърдубице, при който няма пострадали, чешките власти проверяват версии за терористичен мотив, антиизраелска атака и възможна дезинформационна следа
АПИ с нова интерактивна карта за договорите и разходите по пътните проекти Регионалният министър обяви намерение всички договори на Пътната агенция да бъдат публично видими онлайн, за да има повече прозрачност и по-лесен граждански контрол Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност На форума в Евроджъст българският и.ф. главен прокурор обсъди общи разследвания, съдебна координация и мерки срещу трансграничните престъпни мрежи с партньори от ЕС