Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Над 300 самодейци се включиха в мегаданските забавления на "Долината на лозите пее и танцува" в Сунгурларе

Кметът инж. Васил Панделиев пожела празнично настроение и успешно представяне на самодейците
Ключови думи: сунгурларе, долината на лозите пее и танцува, новини, новините днес

Фолклорното ни наследство е сред онези духовни ценности, които са спомогнали за опазването на националната ни идентичност през вековете. А неговото съхраняване и утвърждаване е белег на родолюбие и духовно извисяване. Между пазителите на фолклорното ни наследство е мегданското увеселение „Долината на лозите пее и танцува“, което се провежда в град Сунгурларе.

Слънчевият 1 юни за 47 път събра на откритата сцена на площад „Св.Св. Кирил и Методий“ 320 самодейци от Сунгурларе, Славянци, Садово, Съединение, Чубра, Черница, Лозарево, Подвис, Прилеп, Манолич, Завет, Бероново, Вълчин, Грозден и самодейци от град Карнобат и село Поляна, община Стралджа – пазители на българското народно творчество, дошли да покажат, че традициите са живи и ще бъдат предадени на поколенията.

Празникът откри кметът на община Сунгурларе  инж. Васил Панделиев. В своето приветствие към участниците той подчерта, че народното творчество ревниво пази песните, танците и традициите, с които сме откърмени. „Вярвам, че традицията ще бъде съхранена, надграждана и пренасяна за следващите поколения.”, каза той. Инж. Панделиев пожела празнично настроение и успешно представяне на самодейците.

Празникът започна с песните на вокалната група „Прилепче“ при НЧ „Васил Левски 1929“. Сменяха се носиите, редуваха се хора и ръченици, площадът беше огласян от магнетичната сила на народните песни, изпъстрен от красивите народни носии. Бурните ръкопляскания и овации на публиката следваха всяко изпълнение.

Самодейците бяха оценявани от жури в състав: председател Петър Георгиев Димитров - директор на ФА „Тунджа“ град Ямбол и членове: Ирина Иванова Желева, вокален педагог и Пламен Ангелов Дуков, концерт-майстор при ФА „Тунджа“ и преподавател по гайда в НУФИ „Филип Кутев“ град Котел. Не беше лесно на журито да оцени най-добрите и да излъчи най-добре представилите се колективи, класирайки ги по възраст и  жанрове. До късен следобед те наблюдаваха, преценяваха, съпоставяха и оценяваха, за да отсеят имената на най-добрите групи и индивидуални изпълнители.

Наградите на отличените участници връчи кметът на общината инж. Васил Панделиев. Той благодари на участниците и изрази задоволството си от нивото на участие на самодейците от всички възрастови групи.

47-то мегданско увеселение „Долината на лозите пее и танцува” завърши с кръшни български хора. То създаде много радост и настроение на участниците и зрителите и се превърна в празник на българското народно творчество. Защото поддържането на искрата и огъня на традицията е един от залозите за поддържането на самочувствието ни на българи, на принадлежността ни към тази земя.

6
Коментара по темата
6.
6
01.07.2019 09:38:13
Поредната общинска пародия.
5.
един циганин
23.06.2019 08:15:19
некой отворен ще ми обясни ли какво значи мегадански забавления щото аз не знам какво е това
4.
4
22.06.2019 08:40:40
Само да ядат и да пият общинарите.
3.
Курти Куртев
19.06.2019 13:34:29
По тъпа община няма! Добре, че отдавна се махнах и сега съм в затвора за кражби!
2.
2
19.06.2019 08:29:14
Само зрелища!!!
1.
Alo
18.06.2019 21:00:42
Stiga s tezi stari novini
  Добави Коментар
Издирват нашенка за убийство в Гърция, тялото на приятеля й е открито във фризер Тялото е намерено през 2016 г., а издирваната тогава жена по-късно получава доживотна присъда на първа инстанция Петър Стоянов няма да влиза в президентската битка Илиян Василев твърди, че бившият държавен глава категорично е отхвърлил сценария за кандидатура на ГЕРБ
Трима загинаха при удар на кола в градски автобус в Турция Няколко пътници са ранени, а тежката катастрофа блокира движението по път D-100 в посока Одрин Над 100 свободни места в държавната администрация, най-много са в София Държавата търси най-вече младши и главни експерти, а обявените основни възнаграждения варират от 620 до 1500 евро
Почина журналистът и писател Димитър Шумналиев 79-годишният автор оставя около двайсет книги и четири десетилетия работа в българските медии 12 дела срещу събарянето на жилищни сгради в Баба Алино Две дружества атакуват заповедите на варненския кмет за премахване на над 40 апартамента
Само 2 милиграма фентанил стигат за смъртоносна свръхдоза Опасният опиоид спира дишането за секунди, а потребителите често не знаят, че го приемат Зала "Арена Несебър" бе домакин на международния турнир "Nessebar Open Grappling 2026" Община Несебър системно  инвестира в развитието на спортната инфраструктура и подкрепя организирането на национални и международни спортни прояви
Пико и мистериозна течност откриха в дома на осъждан бургазлия При полицейска акция в Камено пък е открита марихуана Пияна жена катастрофира край Ченгене скеле, хванаха и бургазлия зад волана с 1,36 промила 20-годишната русенка отказала да даде кръв и урина за изследване
Крадец се промъкна през отворен прозорец в Бургас и задигна над 6000 евро Полицаите задържаха криминално проявения мъж, а парите и златната халка бяха върнати на собственика 4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах Тя ще удари повърхността със скорост близо 8700 км/ч и ще образува нов кратер