Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Местят плочите „убийци” на „Графа”

Днес е последният срок за отстраняване на недобре извършени работи по ул. „Граф Игнатиев”, площадите „Славейков”, „Гарибалди” и градината на „Св. Седмочисленици”
Ключови думи: графа, ремонт, плочки, новини

Днес е последният срок за отстраняване на недобре извършени работи по ул. „Граф Игнатиев”, площадите „Славейков”, „Гарибалди” и градината на „Св. Седмочисленици”, съобщиха от Столична община.

Във вторник приемателна комисия инспектира новоремонтирания булевард и прилежащите пространства. Целта бе да се провери дали са отстранени констатираните нередности на 21 май, когато е издаден акт 15 със забележки.

Ако фирмата изпълнител не е извършила необходимите поправки, тя може да бъде глобена с до 1 млн. лв, пише vesti.bg

Представител на надзора попосочи, че част от проблемите са отстранени, а други все още не са. Към момента не се предвижда да бъде наложена глоба за забавяне, а по-скоро такава за лошо качество. Проверката продължава до края на деня.

„Няма да има санкция за забавяне във времето. Такава е възможно да има за лошо качество, но това ще стане ясно в края на деня. Размерът на този вид санкция може да достигне до 1 млн. лева”, заяви директорът на Дирекция „Транспортна инфраструктура” в Столична община инж. Даниел Евлогиев.

Той обясни, че към този момент няма строително-монтажни дейности в обекта и затова няма как да бъде наложена санкция за забавяне.

„Срокът на строителството не е до днес. До днес е даден срок на строителя да отстрани дефектите, установени на 21 май. Приемането и експлоатирането на обекта е започнало. В момента няма огради и той е достъпен. Монтирани са пейките по цялото протежение”, обясни Евлогиев и добави, че предстои да се монтира пейката на баща и син Славейкови на едноименния площад, да се монтират два павилиона и чешмичката в градинката пред църквата „Седмочисленици”, както и да бъде възстановен книжният пазар на пл. „Славейков”.

„В следващите 2-3 месеца трябва да се избере видът на сергиите, след това ще бъдат произведени и накрая ще се върне книжният пазар”, поясни Евлогиев.

Евлогиев добави, че на фирмата изпълнител вече са били наложени няколко санкции от „Зелена система“ за неправилно опазване на дървесната растителност.

Директорът съобщи още, че до 1-2 месеца ще бъдат подменени ограничителите на „Граф Игнатиев”.

„Това ще бъде извършено безплатно от строителя, който сам се съгласи да го направи”, подчерта кметът на София Йорданка Фандъкова.

Тя обясни, че вчера се е разходила в района и има забележки, но се надява те да са отстранени.

Инж. Тодор Тодоров от надзора, обясни, че строителят ще отстранява дефекти докато общината не приеме обекта.

„Обектът е в процедура на АКТ 15. В момента се установява годността му за приемане от държавна приемателна комисия. Чак след като я мине, обектът се счита за приет”, уточни инж. Тодоров и подчерта, че днес е крайният срок за приключване на строително-монтажните дейности на етап 2.

Според него като цяло ремонтните работи са извършени добре.

 „Гаранцията на обекта е 8 години, така че и да се появят дефекти, строителят ще отстранява всичко за своя сметка”, поясни инж. Тодоров

До края на деня днес трябва да бъдат преместени всички тактилни плочи, за които се установи, че водят незрящите към линиите на трамвая, а на други места към стени на сгради.

Констатираните на 21 май забележки са още: локални пропадания на настилката, места с недостатъчно фугиране, отделни повреди на боята по улични стълбове и дефекти в някой от посадните места за дървета. Ако дефектите не бъдат отстранени, съгласно договора ще бъдат наложени санкции.

Допълнително възложени от Столична община са поставяне на скари на всички пейки от лят камък на пл. „Славейков” и подмяна на гранитните ограничители с чугунени боларди.

След уточняване на окончателните архитектурни проекти ще бъдат поставени чешма и два кафе-павилиона в градината на „Св. Седмочисленици”. След като приключи реставрацията на пейката-статуя на баща и син Славейкови, тя ще бъде върната на мястото ѝ на площада.

1
Коментара по темата
1.
софиянец
28.05.2019 21:53:14
Перките кога ще ги махнат???
  Добави Коментар
Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Техеран и Вашингтон продължават ядрените преговори, но „червените линии“ на Иран остават непроменени Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Инцидентът става при влошено време, въпреки официално обявена ниска лавинна опасност
Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Случаят във Вашингтон повдига отново въпроса за границите и злоупотребата с доверие в училищата Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Федерално жури повдигна обвинения срещу 33-годишен мъж от Охайо след сигнал за директна заплаха
Проф. Кантарджиев с тревожна новина: Заешка треска удари България Туларемията се предава от мишки и плъхове и води до висока температура и тежки възпаления на лимфните възли Германски експерт: Изходът от войната в Украйна ще определи съдбата на Европа Най-важното е на кръвопролитието да бъде сложен край час по-скоро 
Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър Мярката е взета заради напрежението между САЩ и Иран Петролната блокада: Куба въвежда извънредни мерки Съкращава обществения транспорт, ограничава занятията в училищата и университетите и редуцира туризма
На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12? Анализ на икономиста Адриан Николов хвърля светлина върху отчитането на официалната инфлация  Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа Къде нараснаха най-много след пандемията? 
Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев Иван Кристов призова институциите да разкрият истината за зловещото тройно убийство Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си След години без дом жената спи месеци наред върху гроба на мъжа, когото е загубила внезапно