Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Вбесява ли ви тази снимка?

Снимка на обратни
Ключови думи: Снимка на обратни, хомофобия, международен ден на хомофобията

Вбесява ли ви снимката с целуващите се младежи?

60% от българите отговарят твърдо с „да” и това обяснява, защо за поредна година сме в челната тройка по хомофобия в ЕС. Това показват проучванията за нагласите в обществото спрямо хората с нетрадиционна сексуалност, пише Lupa.bg.

Светът отбелязва днешния 17 май като Международен ден срещу хомофобията. На този ден през 1990 г. Световната здравна организация изключва хомосексуалността като психиатрична болест от списъка на Международния класификатор на болестите. Денят срещу хомофобията е признат в Европейския съюз и се чества в повече от 50 държави по света след 17 май 2005 г.

Страхът, изолацията и дискриминацията са често срещани сред общността на лесбийките, гейовете, бисексуалните и транссексуалните лица в Европа. Това сочи първото по рода си мащабно социологическо проучване сред 93 000 души в 27 страни членки на Европейския съюз и Хърватия, проведено от Агенцията на Европейския съюз за основните права.

Всяка година по случай Международния ден срещу хомофобията европейското отделение на ILGA (Международната асоциация на лесбийките и гейовете) публикува оценка за състоянието в отделните страни от ЕС.

В около 80 държави хомосексуалността е престъпление и сексуалният акт между партньори от същия пол е наказуем с лишаване от свобода, а в 9 от тях (Афганистан, Иран, Мавритания, Нигерия, Пакистан, Саудитска Арабия, Арабските Емирства, Йемен и Бруней) и със смъртна присъда.

8
Коментара по темата
8.
А,бе...
19.05.2019 09:12:49
Спрете да показвате подобни простотии,бе флегми !!!!!!!!!!!! Съсипвате психиката на децата , те вече трудно се ориентират коя е вярната посока!!!!!!!!
Свалете статията, деца имате ли??????
7.
Другарче.
18.05.2019 14:58:51
Вбесява ме тази агресивна показност. Това навиране на задниците им в нашите очи. Правят се прайдове и си бъркат по дупките, а ние трябва да им се радваме. Добре! Тогава и ние да си направим прайд на който да си показваме пишките. И ако тогава на някой не му харесат нашите пишки, то тогава той също е хомофоб.
6.
Санитар
18.05.2019 14:54:14
Тази година ще узаконим педерастията-догодина ще узаконим педофилията.
5.
до 1
18.05.2019 13:51:01
ей, джендър, трай си там
4.
оффф...
18.05.2019 12:39:43
Трите коментара под мен идеални потвърждават процентите в тази статия.

Единият съжалява, че 40% от българите предпочитат да не се бъркат в живота на различните от тях

Другият твърди, че да имаш фобия е добро нещо.

За съжаление 60% от българите не просто сме хомофоби. 60% от българите сме болни хора с мания за власт върху живота на различните от нас
3.
до Smith
18.05.2019 11:09:25
Ксенофобията и хомофобията са едни доста добри качества ,а това че ти искаш да си съжителстваш с рязани,черни манафи и да им се радваш .....ето това е тъжно !
2.
гражданин
18.05.2019 11:06:12
Само 60% от българите се вбесявали от снимка !? Лошооо,значи вече имаме около 40% гейрасти и лесбоси !
1.
Smith
18.05.2019 08:30:39
Снимката нито ме радва, нито ме вбесява. Но фактът, че по хомофобия сме в една група с руските и анадолските олигофрени и се доближаваме до африканските държави и сме пълен антипод на САЩ, Европа, Канада, Австралиа, Нова Зеландия и да го кажем - всички бели държави - ето това е тъжното.
  Добави Коментар
Почина Фернандо Естесо Смъртта му символично затваря цяла епоха в испанския шоубизнес – поколението артисти, които се издигат на сцената след края на режима на Франко и оформят облика на популярната култура през 70-те и 80-те години Качеството, с което дамите "омагьосват" мъжете Красотата впечатлява, но има нещо по-дълбоко, което пленява сърцето
Почина известен бизнесмен Той бе ротарианец, запален фотограф и планинар, спечелил много награди и запечатал в уникални кадри красотите на България и родния си край 3 неща, които са като магнит за жените Истинското привличане не е само във физиката
Кога България ще се класира на Световно по футбол? Реалистична прогноза При правилни ходове от страна на БФС може да сложим край на очертаваща се 40-годишна суша Най-вкусната рецепта за свинско със зеле - класика в българската кухня Ароматна гозба, която събира семейството около масата - стъпка по стъпка към прекрасно ястие
Как да се справите със замръзналите накладки Решаването на този проблем се основава на два различи подхода Карлос Алкарас разкри защо е като звяр на корта Испанецът пише история
Как да изсушите мокрите дрехи бързо: Скрит трик с пералнята Може да е доста полезен 4 зодии ще усетят огромно щастие през първата седмица на февруари Звездите подготвят емоционален подем и вътрешен баланс за...
Флагман.БГ позна за Карлос Алкарас и Аустрелиън Оупън 2025 Испанецът ликува на Аустрелиън Оупън  Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Серджо Кастелито създава дълбока кинематографична емоция в една от най-силните ѝ роли като майка