Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Сигнал до Флагман.БГ! Строят незаконно върху скалите зад пристанището на Черноморец?

Постройката се гради от няколко месеца, намира се на метри от иконостаса на Св. Петър
Ключови думи: строителство, скали черноморец, новини, новините днес

Строи ли се незаконно на първа линия в Черноморец – по скалите зад пристанището и кой е отговорен за разрешително? Този въпрос зададе днес към Флагман.БГ наш читател, който ни изпрати и снимки на строителна площадка на метри от иконостаса на Св. Петър.

„Отново безразборно изливане на бетон на скалите в Черноморец. Постройката се намира на скалите зад пристанището. Доколкото ми е известно собствениците-строители имат разрешително, но как са се сдобили с него е съвсем друг въпрос. Въпросното разрешително е за "рибарска хижа", но на всички е ясно, че това ще е заведение“, коментира нашият читател, който пожела да остане анонимен. 

Той допълва, че скалите зад пристанището са природно богатство и са защитени и настоява за случая да бъде сезирано Министерството на околната среда и водите.

Проверка на Флагман.БГ установи, че въпросната постройка се строи там от няколко месеца и става въпрос не за незаконно строителство и бетониране на скалите, а за обикновен далян за рибарите. Кметът на Черноморец Добри Добрев обясни, че теренът е държавна собственост.

„Не се излива никакъв бетон. Постройката се гради върху специални скари. Разрешението е дадено на държавно ниво, не идва от нас“, коментира кметът Добри Добрев пред Флагман.БГ.

 

 

9
Коментара по темата
9.
100%
04.05.2019 12:06:27
Съм сигурен че никой от управляващите незнаен,сега ще разбере от флегман
8.
До 5
04.05.2019 10:34:26
А ти, познаваш ли душите, че знаеш какви са?! Псевдоинтелектуалец, четящ морал в коментарите на флагман, поредния борец за правда и защитник на неоправданите... Може би искаш да се подмажеш или пък да станеш като тях?! Дано ти се получи и след време като слизаш от меден рудник до плажа да минаваш пак през меден рудник, за да можеш да стигнеш от всичко построено за което не завиждаш, а подкрепяш.
7.
Петър
04.05.2019 09:05:36
3,
Не та знам какво поколение си, но Крайбрежието е изключителна държавна собственост. Осведоми се какво е заложено, и какво променено, и от кого, и тогава блещи за завист! Не е нужно да се познават боклуците, просто ще ги изхвърлим!
6.
А братята турци кога?
04.05.2019 02:51:15
Кога ще погледните.натам? Почти на самия пясак строят уж временни бунгала. Или са ви захлебили?
5.
До4-ти
03.05.2019 23:13:35
Слушай сега артисте от Смешния театър.Не ме познаваш,не ми знаеш произхода и типично за комплексар с ниско чело и плоска глава първо"селянин".15-то поколение Бург ,а не Дуре!!!!Ако не са ти разказвали,защото е ясно,че не си излизал от коптора си,в белите страни няма диво къмпингуване.Има диви места,но всичко е регламентирано,а не както искаш ти да къмпингуваш като Скот и да оставиш около себе си кочина!!!Хайде завивай се с рогозката и заспивай!!
4.
До 3
03.05.2019 22:34:01
Селянин 15-то поколение. Аз обичам дивото къмпингуване,защо ми забраниха на 300м от морето?
3.
Бургас
03.05.2019 22:27:07
Стига с тая завист,с тая злоба.Дребни човешки душички,типично за оскотелия българин.Битовата завист,натрупвала се години в същността на Бай Ганьо-как друг ще има,а аз не.Вижте го-купил 2 апартамента,кола.Купи си и ти.Всеки може да се роди беден,но да умреш беден,ти си си виновен?!!
2.
Бургазлия
03.05.2019 22:25:19
Естествено, че всичко е законно - първо променят закона и после си строят. Как се строи на Алепу, на скалите около Созопол, как узакониха и застроиха първа линия на свлачището в Сарафово ? Повечето строежи по Черноморието се оказват напълно законни.
1.
_nib_
03.05.2019 21:59:29
Къща за гости.
  Добави Коментар
21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Пеевски изхвърли Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът
Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Кметът Марин Киров откри престижното състезание, което събира млади спортни таланти от четири държави
Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг събра водещи експерти от Южна България за обмен на успешни бинарни практики
Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Прогнозираното увеличение от 0,5 до 1 процентен пункт слага край на ерата на свръхевтиното жилищно кредитиране в България 16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции Институтът за пътна безопасност с брутална диагноза за властта – сегашният модел е напълно изчерпан и опасен
Дизелът падна до 1.59 евро за литър Котировките на петрола паднаха до 80 долара за барел след новината за примирие в Близкия изток Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри Музика, театър, кино, дигитална култура и първият подкаст на открито събират хиляди в най-дългото лятно събитие от 14 до 23 август
Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien) Срещата очертава перспективите пред летен сезон 2026, разширяването на партньорството с германския туристически бизнес и възможностите за увеличаване на туристопотока извън активните летни месеци