Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Абсурд в съда! Дело за делба на 2 къщи се точи 30 години, ответниците измират

Инспекторатът към Висшия съдебен съвет се натъкна на случая при направена проверка
Ключови думи: дело за делба, делба на две къщи, новини от софия, висш съдебен състав, рекорд в съда, дело се точи 30 години, новини от последните минути

30 години  продължи дело за делба на дворно място към две еднофамилни къщи в София. Това е най-дългото производство в съдебната история. Инспекторатът към Висшия съдебен съвет се натъкна на случая при направена проверка.

Делото започнало  през далечната 1985 година и то е приключило чак през 2015 година. Софийски районен съд разглежда делото на първа инстанции във фазата по извършване на делбата в продължение на 6 години. Допуснати за забaвяния, свързани с органзизацията на съдебните заседания и с призоваването на страните.

Съдът е насрочил 20 заседания, но цели 18 от тях са били отложени поради нередовно призовани страни по делото. Основната причина за огромното забавяне обаче се оказва фактът, че е изгубено решението по допускане на делбата и последвалото го производство по възстановяването му. Един от ответниците подал молба за възстановяване на влязлото в сила решение по допускане на делбата през 1999 година. Така делото е изпратено в Софийски градски съд за извършване на процедурата.

Проведени са 7 заседания, но всичките са отложени заради призоваване на наследниците на починали страни. През 2005 г. съдът отказва да възстанови решението по делото, защото липсвали данни за индивидуализиране на делбените имоти. През 2009 година, производството се оказва във Върховния касационен съд, който потвъждава отказа на СГС за възстановяване на решението и делото отново е препратено към СРС.

Следват още няколко прехвърляния между отделните съдилища, за да стигнем до 2011 година, когато Софийски градски съд е квалифицирал производството като такова за възстановяване на съдебното решение по делото за делба, което е приключило с решение през 2015 г. 

1
Коментара по темата
1.
Следват
27.04.2019 13:27:11
дисциплинарни уволнения на съдии ,това е съдебен прецедент
  Добави Коментар
Зеленски с коментар за ситуацията в Покровск Думите му нямат нищо общо с твърденията от Москва Жестока вражда между банди в Брюксел Двама са ранени
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Колин Фарел се напи зверски и вбеси Том Крус 46 дубъла за една сцена
Бърз трик за по-лесно заспиване Може да помогне Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете
Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Трилърът със Светльо Вуцов продължава Не е ясно дали ще играе за националите
Алекс Грозданов обра аплодисментите в Полша В идеалния отбор е Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка
Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Круизен кораб заседна в Дунав На румънска територия