Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Огнищата в опожарения цех за месо във Войводиново още тлеят

Няма никаква опасност за населението заради пожара, уверява комисар Мангараков
Ключови думи: пожар, огнища, опасност, Войводиново, Георги Мангараков, Нова телевизия

Пожарът в цех за месо в пловдивското село Войводиново е локализиран, но продължава да тлее. Това съобщи в ефира на „Здравей, България” по Нова телевизия директорът на пловдивската противопожарна служба комисар Георги Мангараков. Към момента четири пожарни екипа дежурят на мястото.
„Те доизгасяват някои локални огнища, които все още тлеят, но няма възможност да се разпрострат на голяма площ. Това са горивни материали, които са затрупани от падналите термопанели, вследствие на тяхното прегаряне. Няма никаква опасност за населението”, увери комисар Мангараков.
По думите му все още не може да се каже дали става въпрос за умишлен палеж. „Не можем  да кажем със сигурност дали има умисъл и дали пожарът е свързан с протестите, които се случиха напоследък в село Войводиново. Не изключваме никаква възможност”, добави той.
Собственикът на цеха е обяснил, че пожарът е възникнал в самия цех зад админстративната сграда и е видян от пазача, който е бил на смяна. 
Голям пожар пламна в цех за месо в пловдивското село Войводиново. Общо 12 пожарни екипа се бориха с огнената стихия, която се простираше на площ от близо 10 декара. При инцидента няма жертви и пострадали, потвърдиха от МВР. В предприятието работят около 300 души. Към момента на избухването на пожара служителите на смяна били приключили работа.  Пламъците, тръгнали от помещение за преработка и пакетаж на месо. Спасени са всички животни. Властите уверяват, че няма обгазяване в района.
 

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Спортното училище "Юрий Гагарин" в Бургас отбелязва 53 години с демонстрации на открито Възпитаниците на училището ще покажат своите спортни умения на терасата в Морската градина Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов
Атина въвежда ограничения за свръхтуризма За да защити инфраструктурата и местните жители Високият прием на сол е свързан със загуба на паметта Повишеното кръвно налягане, признат рисков фактор за болестта на Алцхаймер
Фестивалът на LEGO роботиката в Бургас събира над 800 участници този уикенд Вход свободен за малки и големи любители  България на 17-о място в света по депресии и тревожност според глобален доклад Психичното здраве в България се влошава, като тревожност и депресия засягат голям процент от населението
Лесна рецепта за мраморна шоколадова торта привлича вниманието на любителите на домашните десерти Класическа комбинация от ванилия и какао се превръща в предпочитан избор за бърз и ефектен сладкиш у дома Българи се насочват към евтин пазар в Гърция заради по-ниски цени Пазаруването зад граница се превръща в редовна практика за домакинствата
Диетолог предупреждава кои видове суши не са толкова здравословни, колкото се смята Популярни комбинации със сосове и пържени съставки могат да повишат калориите и съдържанието на мазнини Очаква се нов ръст на цените на имотите в България през 2026 година Повишеното търсене и ограниченото предлагане продължават да движат пазара нагоре
Премиера на „Хамлет“ в Театър Българска армия и „Арт Ателие 77“ – незабравимо театрално преживяване Авторът Уилям Шекспир оживява на сцената с нова интерпретация – премиерата ще се състои на 27 април в зала „Тонче Русев“ на Културен дом „НХК“ Най-луксозните китайски коли идват в България Първоначалната гама се фокусира върху комбинация от платформи с двигатели с вътрешно горене и електрифицирани платформи