Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

В Руен се похвалиха с исторически бюджет. Опозицията остана безмълвна, гласуваха го без дебат

Всички бяха единодушни за финансовата рамка, само един съветник - Димо Ангелов от ГЕРБ гласува с "въздържал се"
Ключови думи: руен гласува бюджет 2019, флагман, общинският съвет на руен гласува финансовата рамка, заседание на обс руен

 

Общинският съвет в Руен гласува Бюджет 2019. Финансовата рамка е 24, 36 млн. лв. – исторически за администрацията, похвали се кметът Исмаил Осман.

Днешното заседание на местния парламент се очакваше да бъде едно от най-бурните, тъй като предстоят местни избори. А бюджетът за тази година е последният, гласуван от настоящия ОбС. Противно на очакванията обаче сесията премина без никакви дебати. Всички съветници, освен един, гласуваха с положителен вот. Въздържа се само Димо Ангелов от ГЕРБ, въпреки че съпартиецът му от групата – Февзи Хюсеин, също подкрепи финансовата рамка.

От опозицията коментираха пред Флагман.бг, че бюджетът е балансиран, именно поради тази причина е гласуван без дебат.

Капиталовите разходи в макрорамката също са рекордни тази година – около 5,4 млн.лв, с около половин млн. лв повече от 2018 г. Акцент са именно инфраструктурата и образованието – около 12,3 млн. лв.

Ръстът в строителната програма идва и благодарение на държавния бюджет. Общо 2,4 млн. лв. са постъпили с постановление на Министерския съвет от миналата година за важни инфраструктурни обекти – ремонт на улици и спортни площадки.

„Учуден съм, че няма желаещи да си кажат мнението от трибуната. Според мен това означава, че добре сме си свършили работата. От 29 общински съветници – 19 са на ДПС. Както видяхте и вие, бюджетът бе подкрепен от всички политически групи, освен Димо Ангелов, който гласува с „въздържал се“. Мотото на финансовата рамка е „Справедлив и балансиран“ – насочен е за разрешаване на проблемите в населените места, именно заради това – всички видяха, че средствата са разпределени правилно, се прие с почти пълно единодушие“, каза пред Флагман.бг кметът на община Руен Исмаил Осман.

 

Макар че един общински съветник гласува с "въздържал се", точката за бюджета на днешната сесия в ОбС-Руен мина без дебати

 

11
Коментара по темата
11.
*********
01.02.2019 15:56:33
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
10.
заинтригуван
01.02.2019 11:06:38
Емелче...нещо много сантименти към тази община! Коя може да е причината?! :)
9.
*********
31.01.2019 19:38:14
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
*********
31.01.2019 16:37:03
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
възмутен
31.01.2019 16:35:39
Aуууу ...учуден бил, ми ти ако им кажеш на съветниците,на така наречените "законотворци"да пръднат /с извинение/ те половината от престараване ще се насерат /пак с извинение/.Ей такива бездарни са нашите съветници.
6.
Memet
31.01.2019 16:30:43
Берекет версин на Бойко че е изпратил 2 милиона иначе нищо нямаше да стане и щяхте още да тъпчете кал в Руен.
5.
Ахмед
31.01.2019 16:27:37
Съветниците на тази община са много послушни.Каквато и докладна да пусне кмета те вкупом са съгласни и гласуват,няма тън мън.Десетина точки ги изтупаат за час и половина,два часа,горе долу веднъж на месец и ет ти петстотин лева чисти парички.За кво ти трябва да риташ срещу ръжен? А пък народа... кучетата го яли.Това,че някои села са занемарени до ента степен какво им дреме.Ми той селския кмет не пуска докладни ве! Карайте в същия дух. На прост народ,такива бабаит-управници.Хак им е.
4.
Адем
31.01.2019 15:43:21
Янгъна да пази женка си от Емурлов.Много бии на очи
3.
Сабри Бей
31.01.2019 15:38:24
Аз се изплюх в лицето на дурхан и сега ми лиж и ташаците после халката
2.
Сападжа
31.01.2019 15:34:22
гласуваш за дпс и оп станахме левскари
1.
Руенлия
31.01.2019 15:31:37
Гласуваш за ДПС получаваш партизанския внук Дурхан и си разпределят милионите.
  Добави Коментар
Цената на цигарите скача Причината - новите и по-високи акцизни ставки Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск Дмитрий Лизик може да е щастлив, че Локомотив привлече Симеон
Полезни храни против остеопороза Калцият изгражда структурата на костите, правилното хранене може да е ключово Младите мъже "полудяха" по пластичните операции Между 2018 и 2024 г. броят на хирургичните козметични процедури, извършвани върху мъже, е нараснал с близо 95%
Тези 3 храни поскъпнаха най-много след приемането на еврото Шопската салата може да се превърне в лукс Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов Митко получи куп поздрави за рождения си ден, най-престижен изглежда този от "Олд Трафорд"
Февруари носи пари и успех на три зодии Звездите са благосклонни към знаците Овен, Дева и Козирог Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Петър Станич е диамант в селекцията на "орлите"
България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ Трите страни ще търсят съвместно финансиране от ЕС за създаване на непрекъснат железопътен коридор Север - Юг Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства
TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция Как пътуванията без алкохол се превръщат в икономически фактор и нов стандарт за модерния туристически бизнес Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш