Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Изплува още една измамна схема на Мегз! Пишман дизайнерката лъже нагло клиентите си, че...

Ключови думи:
Синтетика вместо памук е продавала дизайнерката Миглена Каканашева - Мегз на клиентите си. Това стана ясно от документи в Регистъра "Нелоялни търговски практики", качени на сайта на Комисията за защита на потребителите, пише "Телеграф".

Глоба и забрана за заблуждаване на клиентите са санкциите срещу фирмата "Екс Мегз" на скандалната дизайнерка.  След жалби инспекторите са установили, че дрехите на Каканашева са изработени от некачествени платове, чийто състав не отговаря на написаното на етикета.

Жалбоподателка разказва, че е поръчала и платила рокля от интернет сайта на дизайнерката, която според обявлението е изработена от велур.  При последната доставка се оказва, че велурът е заменен от нискокачествен полиестер. Проверяващите са открили и че в склада на фирмата има дрехи, етикетирани като "40% памук, 30% полиестер, 30% еластан" са изработени изцяло от синтетични влакна. 

Каканашева опитала да прехвърли вината върху доставчика си на платове, но проверка там доказала, че той предлага само изкуствени платове без да крие това. 

5
Коментара по темата
5.
Raccoon
25.01.2019 16:24:31
shamarosaite bobara .
4.
гражданин
25.01.2019 12:16:38
Колко трябва да си прост за да дадеш пари за нещо предлагано от този доказан миндил !?
3.
3.
25.01.2019 12:16:07
То и тук по закон бизнес така не се прави.Трябва стоката да отговаря на рекламата или на това за което представяш според европейските стандарти.Както е на Запад така и тук затова са подписани международните договори.
2.
До 1
25.01.2019 11:23:04
То затова сме на това положение. Всеки се мисли за тарикат и как да вземе парите, и да прецака другите, в случая клиентите си. На запад така бизнес не се прави.
1.
Rocco
25.01.2019 11:17:52
Стига сте нападали момичето. Опитайте се вие да направите бизнес и да видим как ще ви излезе сметката ви, ако се съобразите с всичките глупости на държавата ??? Евала на момичето талантливо и амбициозно...
  Добави Коментар
В родни планини ще превали, жегата на Балканите обаче е осезаема Около 30 градуса в София днес Зевзек попадна насаме с актриса от филми за възрастни и много голи мъже, шашна ги с реакцията си Шегаджията им се подиграл сериозно, юноша пък опитал да се възползва от Бони на промоция
Модел със смущаващо признание: Отказах да правя секс с баскетболна звезда и охраната му се отнесе лошо с мен Тя твърди, че е изоставена на остров Победителката в "Ергенът" Адриана се пробва в музиката (ВИДЕО) Велчева има талант в пеенето
Продават на търг светлинния меч на Дарт Вейдър, цената се очаква да е огромна Ценният артикул предизвиква голям интерес, наддаването ще е голямо Златно правило - колко време трябва да ни отнема ходенето по малка нужда 21 секунди е прието за най-нормално
Как да се отървем от паяците у дома Пускайте прахосмукачка редовно, особено в ъглите и зад мебелите Майка уби сина си, насече тялото му с брадва и го е укри в бидон Трагедия в Италия
За какво служи малкото копче на предпазния колан Основната функция на това интересно дизайнерско решение е доста полезна Тигър уби работник в зоопарк в чужбина Починалият бе ръководител
Разкриха последното желание на трагично загиналата Лаура Далмайер Тя не е искала тялото й да бъде местено при фатален инцидент в планината Не е за вярване каква заплата получава Осимен в Турция Галатасарай позлати централния нападател