Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

РИОСВ извърши проверка на къмпинг "Градина", няма нарушение

Ключови думи:
РИОСВ-Бургас извърши проверка на сигнал за строителство на къмпинг „Градина“ в землището на Созопол, получен късно вчера в инспекцията. По време на проверката се установи, че строителството засяга частни имоти с проведени процедури по екологичното законодателство.

Строителният обект не е обозначен, но по местоположението му става ясно, че се касае за съгласувано скоро инвестиционно предложение за изграждане на ресторант, бар, магазини, обслужваща улица и паркинг в частен имот на площ от 5,5 дка.

Имотът попада в границите на защитена зона „Бакърлъка“ – защитена зона за опазване на дивите птици, и граничи със защитена зона „Плаж Градина – Златна рибка“ – за опазване на природните местообитания и на дивата флора и фауна.

РИОСВ-Бургас е провела процедура по реда на чл. 31 от Закона за биологичното разнообразие, чрез изискан доклад за оценка на съвместимостта на инвестиционното предложение с предмета и целите на опазване на защитените зони.

Процедурата е приключила с решение №БС-2-ОС/14.03.2018г., с което инвестиционното предложение е съгласувано.

Решението не е обжалвано в законоустановения срок и е влязло в сила. Имотът, предмет на инвестиционното предложение, попада в устройствена зона за курорт и допълващи дейности съгласно ОУП на Община Созопол, който е преминал през екологична оценка в МОСВ.

По отношение на строителството и спазването на ЗУТ, РИОСВ ще сезира компетентните органи – Община Созопол и РДНСК Бургас.
3
Коментара по темата
3.
РИОСВ Бургас
22.01.2019 19:06:21
В Бургаско всичко е точно.
И лукойл и кроношпан и отпадните води и разораните дюни и...
Докога ще е така
2.
ALF
22.01.2019 16:31:52
Чудно как му се паднаха на това момче от Перник "Стомана", "Дюни", Градина и т.н.
1.
бургазлия
22.01.2019 16:12:15
Шефката на РИОСВ - Бургас да си стяга багажа за Хасково и да отиде да докладва на своя комшия - Делян Добрев, дето я прати за Началник в Бургас, че всичко е изпълнено, че всичко е точно....

А може и там да си остане, като великия й предшественик Бойчо Георгиев, който разора дюните на Несебър и сега се крие и бяга от бургазлии като дявол от тамян !!!!

Така тези "велики личности" ще останат в Историята на българското Черноморие като ОРАЧИ НА ДЮНИ за вечен спомен на бъдещите поколения !!!

УРА за другарите от ГЕРБ и гробокопачи на красивото Черноморие !
  Добави Коментар
Шофьор нокаутира общински служител след поставена скоба на колата си За случая е уведомена Районна прокуратура - Сандански Новият тренд петролен туризъм създава напрежение по европейските граници Шофьори масово зареждат в съседни държави заради по-ниски цени на горивата, а правителствата въвеждат ограничения и проверки
Преслава подкара „Ферари“ за 600 000 евро Певицата позира, седнала на капака на гъзарския автомобил, с огромен букет червени рози пред себе си 600 млн. долара дневно губят Емирствата заради войната Войната на САЩ и Израел срещу Иран нанася тежки удари върху икономиката
Оправдаха Коко Каменаров, че е карал пиян Това бе второ негово провинение и той бе заплашен със затвор Кметският син Орлин се раздели с изгората си от Ергенът В общо послание Натали и Орлин споделиха, че чувствата помежду им не са изчезнали, но въпреки опитите им да намерят път към общото си бъдеще, са стигнали до решението да се разделят
Руския удари автобус в Харков, уби двама Атакуван бе за пореден път и гр. Одеса Парламентът прие на първо четене удължителния бюджет Удължителният бюджет е една уйдурма, каза Йордан Цонев
Франция загуби първи войник във войната срещу Иран Той бе убит при атака на шиитски терористи в Ирак Руски разузнавателен самолет прелетя над Норвегия Сензорите на норвежката въздушна отбрана са засекли самолета около 09:30 часа местно време
Финансовият министър представи параметрите на удължителния закон в парламента Проектът позволява на общините повече разходи и предвижда възможност за споразумение с ЕС по механизма SAFE Европейският съд ни задължи да приемем третия пол Магистратите в Люксембург посочват, че разминаването между документите за самоличност и реалната полова идентичност на индивида създава сериозни административни и лични препятствия