Кои са основните пречки пред чуждестранните инвестиции у нас?
Чугунска отбеляза, че в 13 от 19 класации за правене на бизнес, съставени от водещи международни институции, страната ни отчита подобрение, предава investor.bg
По отношение на неприкосновеността на частната собственост, върховенството на закона и независимостта на съдебните институции у нас все още има проблем и трябва да се работи за изчистването му, добави гостът.
Тя коментира и регулациите, насочени към трудовия пазар, кредитирането и бизнеса, като посочи, че за момента въведени облекчения има само в сферата на кредитирането.
Като подходящи за бизнеса и инвеститорите Чугунска определи отвореността на България към чужди пазари, както и ниските данъци в страната.
„За преките чуждестранни инвестиции има различни фактори. Все пак доброто административно обслужване и работещо електронно правителство биха подобрили възможностите за инвеститорите у нас. Инфраструктурното развитие също не бива да се пренебрегва“.
13
					Коментара по темата
					
				
									13.
								
								
										ВЕФИОК									
									
										05.01.2019 22:33:12
									
								
																	Има една основна причина, и тя е , че държавата се управлява от бивши ДС ченгета, които разпределят порциите помежду си и не искат външни да им се месят.
															
							
						
									12.
								
								
										Бате Боко									
									
										05.01.2019 20:50:48
									
								
																	Швейцария на балканите да ама не.По скоро сме бананова република управлявана от навързани като свински черва управляваща върхушка,мафиотска структура в бели якички и анаболни борчета всяващи страх само когато са в стадо.....също като мангалите.Кой сериозен инвеститор ще дойде да инвестира дългосрочно при положение ,че няма никаква гаранция за инвестираните средства да се възвърнат с определен рисков фактор като печалба дори и минимална при условия които на друго място ще е гарантирана.
															
							
						
									11.
								
								
										Байлъкци									
									
										05.01.2019 19:05:55
									
								
																	Бюрокрацията и корупцията - "ще строиш, ама ако и за мен има" тука е така. Вижте в Румъния какво става - масово се ситуират седалища на фирми там...
															
							
						
									10.
								
								
										За познат									
									
										05.01.2019 16:43:35
									
								
																	Основната пречка е корупционния рекет. И не е верно че данъците са ниски, според ФОРБС тъкмо размера на данъците е много висок, защото хората отчитат не само данък печалба а общата данъчна тежест, която е несъразмерно голяма.
															
							
						
									9.
								
								
										до 7 МЕСТНИТЕ ТАРИКАТИ									
									
										05.01.2019 15:45:03
									
								
																	СА СЕ ОПЛЕЛИ КУРУПЦИОННО КАТО СВИНСКИ ЧЕРВА И КОЙТО И ДА ДОЙДЕ НАБЪРЗО МУ""РАЗКАЗВАТ ИГРАТА""
															
							
						
									8.
								
								
										пецата									
									
										05.01.2019 14:47:31
									
								
																	Целия свят знае че имаме управляваща върхушка съставена от бандити , кох луд ще дойде даже китайците които почти в цяла европа имат фирми не идват тук въпреки че сме на кръстопът , готови са да платят повече разходи но да ни заобиколят , ОПА същото направиха и руснаците с газовата тръба , баце престъпно я отказа
															
							
						
									7.
								
								
										много просто									
									
										05.01.2019 13:35:58
									
								
																	У нас няма нищо интересно за големите инвеститори - евтин фин. ресурси, достатъчно квалифицирани работници, полезни изкопаеми, независима политика. Тук умеят да работят само дребни, местни тарикати.
															
							
						
									6.
								
								
										DEPENDANT									
									
										05.01.2019 13:28:58
									
								
																	ЕДИНСТВЕНАТА ПРИЧИНА ЗА ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ 'ИНВЕСТИТОРИ' ДА ИДВАТ НА РОДНА ЗЕМЯ Е НИСКИТЕ ДОХОДИ НА РАБОТЕЩИТЕ В ТЕХНИТЕ БИЗНЕС ПРОЕКТИ И РАЗБИРА СЕ ОБЛЕКЧЕНИТЕ ДАНЪЧНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ,КОИТО РЕФЛЕКТИРАТ ОТРИЦАТЕЛНО НА БЮДЖЕТА И ДУПКИТЕ СЕ ЗАПЪЛВАТ ОТ СЪЩИТЕ РАБОТЕЩИ ЗА ТЯХ ! ! ! !
															
							
						
									5.
								
								
										Цял свят ги разбра какви са									
									
										05.01.2019 12:51:43
									
								
																	Основните пречки са корпуцията и това че определени фигури от властта искат да си топнат клюна във всяко начинание
															
							
						
									4.
								
								
										Бай хой									
									
										05.01.2019 12:43:55
									
								
																	Корупцията и рекета!!!
															
							
						
									3.
								
								
										отговор ?									
									
										05.01.2019 12:37:08
									
								
																	Гланата Пречка е лицето Бойко Борисов-човека премиер от ъндърграунда и Герберската Секта
															
							
						
									2.
								
								
										Хаха									
									
										05.01.2019 12:21:55
									
								
																	Тя е една - "държавата" с тези управляващи и корупцията която осъщвесвяват и покровителстват. Ако тези боклуци се изметат, тръгваме нагоре и чуждестранните инвестиции ще скочат стотици пъти.
															
							
						
									1.
								
								
										Вие какво си мислите									
									
										05.01.2019 12:17:28
									
								
																	Държавата се подиграва и краде труда на с8бствените си служители и те съответно си вземат своето. Значи, от служителя за2иси например да се даде някакво разрешително, от което бизнесмена ще изкара милиони, а служителя кво? С 600 лв заплата ли? Да ама не. Ще си плащат като попове. Ми тъй де, лоялност за лоялност.