Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Созопол се изкачи на втора позиция след успех като гост над Димитровград

Ключови думи:
Отборът на ФК Созопол прибави още три точки в борбата за челната позиция в Югоизточната Трета лига. Вчера на негостоприемния стадион "Миньор", в среща от 13-ия кръг, "небесносините", които преследват успеха във всеки един двубой, се наложиха с 1:3 над домакините от Димитровград 1947. След успеха, възпитаниците на Маргарит Димов се изкачиха на втората позиция в класирането, измествайки Марица Пловдив и Загорец Нова Загора, които са с двубой по-малко. Вчера в село Куклен, "пиратите" инкасираха първо поражение от местния Атлетик с 4:2, а в дербито от кръга, Загорец не успя да победи Черноморец в Бургас, завършвайки наравно 0:0. От всичките тези резултати се възползва отборът на Созопол, който събра 29 точки в своя актив и диша във врата на лидера Нефтохимик Бургас, които имат 31.

"Небесносините" са в невероятна форма, след четири последователни победи и общо шест с тази над Нефтохимик у дома с 2:1 и с две равенства при визитите си на Левски Карлово 0:0 и Черноморец 2:2. Последното поражение на Созопол в шампионата е при визитата на Борислав Първомай с 2:1, на 08 и септември.

Вчера в Димитровград, гостите от Созопол показаха воля, характер, желание е за победа още от началото и заслужено си тръгнаха с трите точки. Нападателят Юлий Шекеров, който получи контузия в последния домакински двубой срещу Карнобат не пътува с отбора. "Вампирите" започнаха агресивно срещата, а в 10-та минута вече имаха аванс в резултата чрез Антонио Ласков. След хубав пас по диагонал от центъра на терена, полузащитникът Яни Николов намери с левия крак Антонио Ласков, а халфът на гостите преодопя бранител на домакините и прати кълбото по земя в далечния ъгъл на вратаря на Димитровград за 0:1. Това допълнително мотивира момчетата на Маргарит Димов, които продължиха да контролират двубоя и владението на топката. В 35-та минута, при една от редките атаки на домакините от Димитровград, се стигна до изравняване на резултата -1:1. Созопол се втурна напред да търси ново попадение, но за жалост двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат и оставиха всичко по-интересно за втората част, а в герой за гостите се превърна Станимир Баев, който бе заменен в 70-та минута от Мартин Газиев.

След изпълнението на центъра,.Созопол отново имаше аванс в резултата. В 46-та минута Станимир Баев изведе в дълбочина Димитър Коларов, но стражът на Димитровград го фаулира грубо в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Нападателят на Созопол бе принудително заменен от Ангел Каракашев, а именно Станимир Баев се нагърби от 11-те метра и изведе "небесносините" напред в резултата, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините за 1:2. Гостите със самочувствие продължиха да задържат топката и да създават положения след положения. Логичното все пак се случи в 57-та минута, а отново Станимир Баев подпечатаха 9-ият успех от началото на сезона за "небесносините" с прекрасно изпълнение от границата на наказателното поле оформи крайния резултат в срещата 1:3. След брилянтна атака, бранителят на Созопол Иван Стоянов тръгна на трибъл, финтира няколко състезатели на противника, а след това остави кълбото за младия нападател Кристиян Иванов, който замени Яни Николов преди почивката и се промени постройката на тима. Крис с хубав пас по земя асистира за Станимир Баев, а той с мощен изстрел в горния десен ъгъл не остави шансове на стража на домакините, който само изгледа как кълбото влиза в мрежата му за трети път. Домакините също имаха своя шанс, но веднъж страничната греда помогна на Свилен Нотев, а топката излезе в аут. На два пъти очи в очи със състезатели на домакините Нотев трябваше да се намесва, а веднъж стената парира изстрел на футболист от домакините.

ФК Созопол: 24.Свилен Нотев, 11.Петър Кюмюрджиев (c),16.Диян Лефетров, 4.Иван Стоянов, 5.Мирослав Иванов, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов /7.Кристипн Иванов/, 21.Станимир Баев /10.Мартин Газиев/, 23.Антонио Ласков, 17.Димитър Коларов /22.Ангел Каракашев/, 20.Уилфред Гримо

ГС: Боян Славков - Пловдив

АС: Георги Стамболджиев - Пловдив

АС: Желязко Пилатов - Пловдив

4-ти съдия: Георги Димитров - Хасково

Делегат: Калоян Беделев - Пловдив

След спечелената победа, възпитаниците на Маргарит Димов вече имат 29 точки в своя актив след 9 победи, 2 равенства и 2 поражения, голова разлика 30:13, заемайки втората позиция и дишат във врата на лидера Нефтохимик Бургас, които са с 31 на върха.

Следващата седмица на Созопол им предстои още едно трудно гостуване на Миньор Раднево, в което трябва да покажат характер, воля и да спечелят поредните три точки. Момчетата в "небесносиньо" може да поемат водачеството в класирането, ако Нефтохимик сбърка в Първомай на местния Борислав, където се играе изключително трудно.