Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Д-р Нигяр Джафер, ДПС: Ще подкрепим вота на недоверие, но не сме съгласни с всички мотиви

Ключови думи:

Ние ще подкрепим вота на недоверие срещу правителството, но се разграничаваме от част от мотивите на БСП. Това заяви в студиото на „Лице в лице” по бТВ д-р Нигяр Джафер, зам.-председател на НС от ДПС и член на Комисията по здравеопазване.

„Ние ще гласуваме и ще подкрепим този вот на недоверие заради безвремието в здравеопазването. Заради това, че се срива доверието в системата от страна на и на лекари, и на пациенти. Заради това, че се чакат твърде дълго реформи и смели стъпки, които не се предприемат”

Д-р Джафер посочи, че е недопустимо България да е на първо място по смъртност и на последно по средна продължителност на живот в ЕС. По думите ѝ правителството решава постфактум проблемите в здравеопазването.

„Например, сега хората, които чакат за белодробна трансплантация. Миналата седмица на пожар се решаваха проблемите на хората на хемодиализа. Следващите дни най-вероятно ще се решават проблемите на съдебните медици, защото те отказват да правят важни за МВР експертизи. Това се случва заради липсата на съгласие и експертен разговор на високо ниво”, каза зам.-председателят на НС.

Според нея повече от 10 години се говори за надпартиен консенсус в политиката на здравеопазването.

„Ние имаме надпартиен консенсус, че трябва да има електронно, само че сме в парадоксалната ситуация да имаме еврокомисар по дигитализацията, да нямаме елементарна информационна система в здравеопазването. Не може да се загърби партийния интерес. Днес беше припомнено на колегите от ГЕРБ, че те управляват 9 години през последните 10, но като слушаме дебатите, имаме чувството, че още управлява Орешарски, а той управлява само година и два месеца”, коментира д-р Джафер.

„Бяха допускани много грешки, една част от тях бяха заради незнание, други граничат с престъпление. Едно такова престъпление е кражбата на 1,3 млрд. по време на едно на правителствата на ГЕРБ, които бяха буквално откраднати, а бяха предвидени да се стартира реформа”, заяви д-р Джафер.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Шерцингер гледа българско предаване Направи й впечатление пантомима Гери от Игри на волята потъна в скръб (СНИМКА) Инфлуенсърката загуби майка си
Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Гаджета ли са? В Национален парк „Пирин“ откриха мъж, обявен за починал преди години Служители на парковата охрана открили мъжа, който проявил агресия, когато му били поискани  лични документи за да му бъде написан акт за нарушението
Не купувам безобразно скъпата Нутела, а си я приготвям сама у дома от обикновени банани: Здравословна и вкусна! За разлика от класическата Нутела, тя не съдържа палмово масло или рафинирана захар Тази течност може да предотврати редица здравословни неприятности Какаото е много полезно, сочат експерти
Тайна съставка прави перфектни тези палачинки Рецепта без дупки за солен и сладък пълнеж! Масова стрелба до България Има жертви в Гърция
Подарък за учителите в Деня на будителите: Увеличават заплатите им Kонкретните параметри все още се обсъждат със синдикатите и директорите, посочи министърът Сърбин с гръмко изказване за Мони Николов Подчерта, че Симеон е бижу в спорта
Вкусна, топла и ароматна гъбена супа с пиле Идеална за студените есенни дни Наводнение във Варна Получиха се водопади