Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Пак освиниха Паметника на съветската армия (СНИМКИ)

Ключови думи:
Паметникът на съветската армия, известен и като „моча“ (монумент на окупационната червена армия), в центъра на София отново осъмна надраскан. Неизвестен активист е задраскал оригиналния надпис "На съветската армия освободителка от признателна България" и с големи червени букви е написал призив в основите на постамента "Столична община, махни този национален позор!".

Днес се навършват 69 години от вземането на правителственото решение за издигането на огромния монумент.

Съпротивата срещу него и настояванията за демонтажа му се засилват в годините след 1989 година и той често става обект на вандализъм. Една от най-находчивите „творби“, сътворени в знак на несъгласие, преди години ни вкара в новинарския поток по цял свят.

При всяко подобно действие обикновено следва светкавична реакция на Москва и на тукашни русофилски организации.

5
Коментара по темата
5.
баба Мара от пазара
04.10.2018 13:33:58
Червената армия е синоним на безчестие и брутална агресия!
Гнусните паметници на пияните орди на Червената армия - окупатор трябва да бъдат премахнати от площадите на градовете в България. Тяхното присъствие е гавра с паметта на хилядите избити от АНТИнародния съд и безследно изчезналите (по разни дупки, пещери и дерета) български граждани.
Като няма какво друго да кажат, комунистическите престъпници скимтят, че това била история и пр. манипулации. Истината е, че във всички бивши соц. държави, които "дръпнаха напред" и то доста спрямо нас, паметниците на Ленин, Червена армия и пр. престъпници, бяха демонтирани и преместени в т.нар. "музеи на тоталитарното изкуство". Наистина тези бетонни грозотии не трябва да се унищожават, а да бъдат преместени в подобни музеи на тоталитаризма. Най-подходящо място за целта са каменната кариера в Ловеч или концлагера на о-в Белене. Те ще се превърнат в дестинация на родни и чуждестранни туристи ( а и на ортодоксални комунисти), и ще носят добър приход от туризъм.
4.
4td
04.10.2018 13:13:43
Освиниха майка ти, лайнар нещастен. За да може да я шибат циганите в махалата!
3.
въпрос
04.10.2018 12:54:09
Кога и в Бургас? Кога... Съветската армия може да е освободителка за Белорусия. За България е окупатор. Единствените съветски войници, загинали у нас са от препиване и преяждане. А също и разстреляните от НКВД за грабежи и изнасилвания на местното население.
2.
ПОЗОР
04.10.2018 12:33:40
Това, че тези т.нар. паметници на окупационна войска още не са съборени е ПОЗОР. Вместо в градовете ни да са истинските родолюбци, революционерите и възрожденците ни, гнусните комунисти, слуги на Кремъл са тапосали тези грозни бетонни недоразумения. Само безродник може да иска да ги остави, вместо на тяхно място да са истинските Българи, заради които България я има още.
1.
!!!
04.10.2018 12:29:13
Навсякъде по Европа и света има паметници, но никой не ги драска или руши!!! Това е история, която НИКОЙ не може да промени! Само тук, в нашата кочина с "демократичен" режим, безгръбначни малоумници с първобитно мислене, оскверняват паметници и заливат с помия собствения си жалък животец!
  Добави Коментар
Спа с 53-години по-голям мъж и сподели, че... "Когато бяхме само аз и той, нещата бяха много по-нормални, отколкото хората предполагат", казва Холи Мадисън за връзката й с Хю Хефнър Осъществяват спешен ход Милов и Новиков свикват извънреден брифинг
Забърка се в скандал Напи се жестоко, може би заради изпадането 86-годишен милионер е обвинен в изнасилване на 4 жени Проблеми за Смоуки Робинсън
Бивш държавен секретар на САЩ в бургаска компания на "Стамфорд Бридж" Кирил Евтимов и Кери с интересен диалог Брат й реализира за крайното 7:6 между Интер и Барса, а тя е... Киара е звезда в Инстаграм
Каза големи думи след драмата в Шампионска лига Ямал вижда бъдещето си в Барса, сигурен е, че ще ликува с тима в ШЛ един ден Градушка изпочупи стъкла на коли в... Село в Асеновградска област побеля
Тръмп с коментар за ескалацията на напрежение между Индия и Пакистан От САЩ искат конфликтът да спре Сблъсък между тийнейджърски банди в София Те най-вероятно са част от така наречените "локали"
Ключов момент в "Ергенът" Един от мъжете ще говори с майките на дамите, които го вълнуват МВнР отговори на Путин "Присъединяването на Република България към Организацията на Северноатлантическия договор (НАТО) е суверенно решение"