Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Синоптиците предупреждават: Очакват ни дъждове и силен вятър

Ключови думи:
Днес над по-голямата част от страната облачността ще е значителна. Още преди обяд слабите валежи ще обхванат Южна и Източна България. Без валежи ще се задържи в Северозападна България и по поречието на река Дунав, където ще има по-значителни разкъсвания на облачността.
Постепенно през деня вятърът ще се ориентира от североизток и до вечерта ще се усили, особено в Източна България. Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН, съобщи дежурният синоптик Красимир Стоев.

Атмосферното налягане ще продължи да се понижава и ще бъде малко по-ниско от средното за септември. Над Черноморието ще преобладава облачно време и на много места ще превалява слаб дъжд. Вятърът ще се ориентира от североизток и до вечерта ще се усили. Максимални температури на въздуха и морската вода: 21°-22°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала с тенденция на усилване след обяд и вечерта. Над планините облачността ще е значителна. На много места ще превалява слаб дъжд.

Ще духа умерен и временно силен юг-югозападен, в ниските части – североизточен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 14°, на 2000 метра – около 7°. В неделя и понеделник ще преобладава облачно време и на места, повече в югоизточната половина от страната, ще има валежи от дъжд. Има условия в отделни райони да бъдат значителни.

В западната половина ще духа слаб до умерен източен вятър, в източната - умерен, временно силен, североизточен. Преобладаващите минимални температури ще са между 7° и 12°, максималните - между 15° и 20°. Във вторник вероятността за валежи чувствително намалява. Облачността ще е разкъсана. Вятърът ще отслабне, в отделни райони временно и ще стихва. Дневните температури ще се повишат.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Скандална кражба в "Меден рудник", 24-годишен криминоген "изби рибата" Мъжът задигна дамски обувки Неидентифицирани дронове засечени над базата, в която живеят Марко Рубио и Пийт Хегсет Деликатна ситуация в САЩ
Почит към Св. мъченици Дария и Хрисант: История за любов и вяра! Красиви имена празнуват Вижте кого може да поздравите и защо Кои спортове са най-подходящи за отслабване Активности, които горят калории и оформят тялото най-бързо
Кардио или силови тренировки: Кое е по-добро за вашето тяло и здраве Разликите, ползите и как да намерите баланса за максимален ефект Питка със сирене и яйца Съчетание на традиция и аромат
Как да спим по-добре: Лесни начини за качествен и пълноценен сън Навици и малки промени, които водят към по-добра почивка Коя зодия има най-силна интуиция Чувствителност, вътрешен усет и способност да разчитат невидимото
Боб чорба по стара рецепта Тайната на истинския аромат и плътния вкус, запазен през поколенията Ползите от ежедневното ходене пеша Прост навик с огромно влияние върху тялото и ума
Коя зодия е с най-труден характер Силна воля, дълбоки емоции и поведение, което не всеки може да разбере Пухкави палачинки с прясно мляко: Лесна рецепта Тайната на меката текстура и златистия вкус