Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Мариан, който екзекутира жестоко майка си: Искам вкъщи, адвокатът не ми дава надежда

Процесът за зверското убийство не стартира, тъй като Челебиев поиска смяната на служебния адвокат Николай Рачев, защото не можел да го измъкне от затвора
Ключови думи: мариан челебиев, флагман, бинка, убийство, лазур, дело, процес, екзекуция, бургас

Истински цирк в съдебната зала разигра бургазлията Мариан Челебиев, който е подсъдим за зверското убийство на собствената си майка, извършено в началото на март т.г.

36-годишният мъж изведнъж реши, че не е доволен от служебния си защитник Николай Рачев, който му бе назначен на случаен принцип, и поиска неговата смяна с Ваня Радиева. Челебиев обоснова молбата си с това, че адвокат Рачев имал много служебни ангажименти, които му пречели да се концентрира върху делото.

„Моето желание е да се прибера вкъщи, господин Рачев не ми дава достатъчно надежда и основание, че мога да го направя. Искам Ваня Радиева да ме представлява“, каза по време на разпоредителното заседание Челебиев.

Представителят на Окръжната прокуратура в Бургас Мануел Манев пък заяви, че не вижда пречка адвокат Рачев да продължи да осъществява защитата на Мариан. До момента адвокатът изпълнявал стриктно и съвестно своите задължения. Самият Николай Рачев обясни, че има разминаване между него и подсъдимия при организирането на защитата му. Мариан дори отказвал да се среща с адвоката си при посещенията му в затвора, което на практика прави невъзможно за Николай Рачев да си свърши работата.

Бургаските магистрати опитаха да обяснят на Челебиев, че дори и сега отзоват Николай Рачев, няма никаква гаранция, че за служебен защитник на подсъдимия ще бъде назначена точно Ваня Радиева. След кратко съвещание съдебният състав, ръководен от Ангел Гагашев и Петя Георгиева, все пак се съобрази с искането на бургазлията. Магистратите не дадоха ход на делото и не разгледаха молбата на Мариан за изменение мярката му за неотклонение в домашен арест.

След края на заседанието адвокат Рачев заяви пред репортер на Флагман.бг, че е посъветвал своя клиент да признае вината си и да мине на съкратено съдебно следствие, което автоматично елиминира най-тежкото наказание по обвинението - доживотен затвор, и съкращава евентуалната присъда с една трета. Челебиев обаче категорично отказва да признае за зверското убийство на собствената си майка Бинка. Направените експертизи по делото обаче сочели именно него като извършител на тежкото престъпление, като е открито негово ДНК под ноктите и по трупа на жената.

Заключението на съдебно-медицинската експертиза също не било в полза на Мариан. Според становището на специалистите той е напълно вменяем и съзнателно е пребил и после удушил 76-годишната си майка, която е починала в страшни мъки.

Флагман.бг научи още, че в момента Мариан Челебиев дели една килия с убиеца на хазартния бос Коста Николов-Миджурина. Запознати не изключват вероятността дългите разговори зад решетките с Михаил Станчев също да са оказали някакво влияние върху 36-годишния Мариан, който първоначално пред разследващите е направил пълни самопризнания.

Припомняме, че на 9-и март около 18:00 ч. в апартамента на сем. Челебиеви в блок 5 в жк „Лазур“ Мариан първо пребива, след което удушава собствената си майка Бинка. Причината за зверското убийство е битов скандал, предизвикан от постоянните караници между майка и големия й син да започне някаква сериозна работа.

Другата версия е, че жената искала да прати Мариан в психиатрична клиника. Това бе потвърдено и от неговия баща Тодор пред репортер на Флагман.бг. По време на убийството възрастният мъж не е бил в апартамента. Той показа трудов договор на сина си като учител по физическо в несебърското село Гюльовца. Това е била единствената официална работа до момента през живота на 36-годишния мъж, като според документа той е вземал заплата от скромните 220 лева.

Мариан Челебиев е обвинен в умишлено убийство, извършено с особена жестокост и по мъчителен за жертвата начин. По закон за подобно престъпление се предвижда наказание от 15 до 20 години, доживотен затвор и доживотен затвор без право на замяна.
3
Коментара по темата
3.
Az
18.09.2018 12:34:29
Kade she hodish vkashti e shmatka izsipana.... 30 godini nai malko za takiwa izrodi kato teb... Iskal vkashti, palqk
2.
Ставри
18.09.2018 12:17:17
Мариан е вече Мариана,и стинката и левчето даже и 50 цента не могат да му помогнат
1.
Шерлок
18.09.2018 11:42:26
Е как ще му е единствената работа като преди това беше охрана на Стинката/ Усмивката.
  Добави Коментар
По погрешка: Арестуваха българин на летище във Великобритания Причината - британските власти издирват друго лице със сходно име 12 дни ваканция заради еврото на Коледа и Нова година По Коледа и Нова година „преселението“ е още по-осезателно
Соло пътешествията – новата мода, с която жените побеждават стреса Все повече дами по света тръгват на път сами, за да преоткрият себе си и да се потопят в нови култури Идеална за неканени гости: Еклерова торта без печене - вълшебно кремообразна и вкусна Днес ви предлагаме да направите един много лесен и бърз вариант на този вечен кулинарен шедьовър
Обрат с отшелника в Пирин: Голяма банка го търси за пари Предполага се, че той се е установил в Пирин не повече от седмица преди да бъде открит Почина светоноизвестен режисьор Лий Тамахори е смятан за една от най-влиятелните фигури на маорите в развлекателната индустрия
Спират метролиния 3 за два дни За пътниците ще бъде осигурен заместващ автобус М3 Турция издаде заповед за арест на израелския премиер По обвинения в геноцид във връзка с израелските военни операции в Газа
Иде жесток потоп? Предупреждение за обилни валежи в понеделник Бургазлийката Киара разкри, че има чувства към един от мъжете в "Ергенът" Красимир е разкъсван между две жени
Потресаващо! Княгиня Калина ще е патрон на „Бизнесдама на годината“  Принцесата се облече с цветовете на българското знаме и шокира всички с изключение на Евгени Минчев Илон Мъск скоро може да е първият трилионер в историята на планетата И да си купи цяла България, пак ще му останат „джобни” да продължи и със Северна Македония - просто така, за портфолио