Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Предлагат референдум за връщане на казармата

Ключови думи:
Референдум за връщане на задължителната казарма предлагат от Съюза на сержантите и офицерите от запаса и резерва. Според тях е наложително до края на годината да се направи цялостен преглед на сигурността и отбраната в страната и да се вземат мерки за окомплектоване на армията ни.

Състоянието на Българската армия днес е като след Ньойския договор преди почти 100 години, твърдят запасните офицери. Те настояват да се промени мисленето за начините, по които може да се окомплектова войската ни. Предлагат да се проведе референдум и да бъде върната задължителната наборна военна служба. А също така да се преосмисли системата за попълване на Въоръжените сили и техния резерв с личен състав, като се използват и възможностите за доброволна служба.

Предложенията бяха отправени към институциите и обществото вчера по време на конференция „Ролята на доброволната служба в армията и службата в резерва”, която се проведе в Казанлък. Офицерите и сержантите от запаса и резерва настояват също до края на годината да бъде извършен цялостен преглед на сигурността и отбраната, а парламентът да приеме дългосрочен план за развитие на Въоръжените сили до 2032 година.

Председателят на съюза о. з. ген. Златан Стойков се обяви за закон за запасното воинство, какъвто в страната ни няма.

Днес край град Крън в община Казанлък ще се проведе първи Събор на запасното войнство, чиято цел е да популяризира армейската служба.
20
Коментара по темата
20.
До ОФФФФ
17.09.2018 10:06:17
Аз съм бивш военен и ти го турям в тъпата човка.
И админа да не ме трие защото не съм използвал нищо цинично.
19.
Дo N 6
16.09.2018 20:55:15
Незабравке, не е нужно да служат 18 м. Стига им и 6 м. да са. Маршировка да клетвата, после 4-5 караула и малко стрелкова подготовка, поне да знаят как се държи автомата и пистолета. 6 м. без мама и тати, без мацки, кокаин и алкохол. Не смятам че в семейството добре ги възпитават, а и що пък не и момичетата да ходят войници като в Израелската армия. Запасните до набор 1963 са свалени от отчет, което значи че по време на война до тоя набор няма да се търсят запасняци, а тия които остават в скоро време и на тях няма да може да се разчита тъй като няма ново попълнение. Недай си боже да възникне военен комфликт, ще си минат през България като през турски гробища, ни мутри ни ММА бойци ще ги спрат, така че АЗ СЪМ ЗА 6 МЕСЕЦА ЗАДЪЛЖИТЕЛНА ВОЕННА СЛУЖБА- ДА ВЪРНЕМ МЪЖЕТЕ В БЪЛГАРИЯ !!!
18.
baihui до Али баба
16.09.2018 20:38:27
Разбрах та ва, ама иди се образовай още малко!
17.
Кауказец
16.09.2018 20:34:42
Още един път го напиши, мам'ито ти неграмотно.
16.
Aли баба
16.09.2018 07:08:36
Трябва да има армия само че става с пари няма пари нищо не работи нямаме военно промишлен комплекс които може да захрани България в случаи на нужда в момента сме разграден двор всеки идва и си поставя условията и ние ги спазваме защото сме РАЗОРАЖЕНИ това е целта
15.
Aли баба
16.09.2018 07:08:36
Трябва да има армия само че става с пари няма пари нищо не работи нямаме военно промишлен комплекс които може да захрани България в случаи на нужда в момента сме разграден двор всеки идва и си поставя условията и ние ги спазваме защото сме РАЗОРАЖЕНИ това е целта
14.
Aли баба
16.09.2018 07:07:35
Трябва да има армия само че става с пари няма пари нищо не работи нямаме военно промишлен комплекс които може да захрани България в случаи на нужда в момента сме разграден двор всеки идва и си поставя условията и ние ги спазваме защото сме РАЗОРАЖЕНИ това е целта
13.
Aли баба
16.09.2018 07:06:27
Трябва да има армия само че става с пари няма пари нищо не работи нямаме военно промишлен комплекс които може да захрани България в случаи на нужда в момента сме разграден двор всеки идва и си поставя условията и ние ги спазваме защото сме РАЗОРАЖЕНИ това е целта
12.
Aли баба
16.09.2018 07:05:37
Трябва да има армия само че става с пари няма пари нищо не работи нямаме военно промишлен комплекс които може да захрани България в случаи на нужда в момента сме разграден двор всеки идва и си поставя условията и ние ги спазваме защото сме РАЗОРАЖЕНИ това е целта
11.
Aли баба
16.09.2018 07:04:36
Трябва да има армия само че става с пари няма пари нищо не работи нямаме военно промишлен комплекс които може да захрани България в случаи на нужда в момента сме разграден двор всеки идва и си поставя условията и ние ги спазваме защото сме РАЗОРАЖЕНИ това е целта
10.
Герги
16.09.2018 00:30:35
Ако в момента казармата се върне,то със сигурност трябва да има мъжки и женски тоалетни!Иначе Азис,Кулагин и Пеньо от Чирпан къде ще служат?
9.
Герги
16.09.2018 00:29:49
Ако в момента казармата се върне,то със сигурност трябва да има мъжки и женски тоалетни!Иначе Азис,Кулагин и Пеньо от Чирпан къде ще служат?
8.
Pon4o
15.09.2018 23:02:42
Другото свършили,допряха до казармите...
7.
1243
15.09.2018 16:01:01
Ami pri tozi ministar kakva kazarma be maina to armia niama koiato e platena te mi govoriat za kazarma
6.
Незабравка
15.09.2018 12:41:42
Най голямата глупост ще е връщане на казармата,пак терор на старите войници над младите,изгубено време и нищо НЕ научено! Възпитанието на младите зависи от семейството! То трябва да има и казарма за жени? Момичетата са много нахални,нагли, търсят мъже с пари,с коли,целите са селиконови и т.н.възпитание никакво(с малки изключения)...
5.
:-) :-)
15.09.2018 11:51:59
Трябва да се върне,защото от там излизаха мъже ,а не момчета ,които да чакат всичко наготово! И още хиляди причини мога да изброя ,но ще трябва да четете само моите разсъждения!
4.
По предложение на ВМРО и по заповед на щуката
15.09.2018 11:14:12
Някой се усетиха, че с безплатният войнишки труд могат да се правят яки далаверки...
Нямам против да я върнат, аз служих 18 месеца, но такива като Джамбазки, които не са служили да влязат веднага да си отслужат.
Като не си служил, не може да предлагаш другите да служат, а ти да тичкаш по тъч линията
3.
оффф...
15.09.2018 09:43:09
ДО 2:
Прав си и точно по тази причина това прилича на референдум за източване на пари от държавния бюджет.

ДО 1:
Нали точно тези мързеливи готованковци, които мутреят и се друсат и се бият по дискотеките са СИНОВЕ на бившите ни военни и са такива защото са свикнали да цоцат от облагите на бащите си?
2.
Поручик Ржевски
15.09.2018 09:37:52
И къде точно ще я върнат казармата? Цялата материална база е разрушена. Няма читави помещения, няма оръжия, дрехи, обувки. Кой ще плати за тая глупост? И за какво ще служи тая войска от мамини синчета?
1.
Аз
15.09.2018 09:09:13
Аз съм ЗА, но мисля че ще има малко момчета който да отговарят на изискваният. Повечето млади са мързеливи готованковци, мутреят се, дрогирват се, а не ми се мисли когато отидат на военна комисия и трябва да отворят бузките колко ще отпаднат.
А кой старшина ще се навие да ги контролира.
  Добави Коментар
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота Подът ще бъде лъскав и без следи Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата За още по-богат вкус можете да добавите шепа едро нарязани орехи или няколко капки бадемова есенция към сместа
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие Курорите дори отчитат ръст през юни спрямо същия месец на миналата година, отсече той Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“ Те нападнаха семейство преди дни в опит да го оберат Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография Елис Тунджай Айнур заслужи престижното отличие на Ротари България с впечатляващ резултат от 449 точки КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло Продукт, представян като „масло“ „Deutsche Markenbutter“, съдържа над 95 процента немлечни мазнини