Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Земята се разтресе: Две жертви и стотици ранени след серия от трусове

Ключови думи:
Двама души загинаха, над 250 души са ранени след серия от три земетресения, първото с магнитуд 6,0 по Рихтер, които разлюлаха тази нощ Западен Иран. Загиналите са възрастен мъж и бременна жена.

Епицентърът на подземните трусове е бил на 87,8 км северозападно от ирански град Керманшах с население близо 621 000 души. Огнището на земния трус е бил на дълбочина 10 километра.

По данни на Геологическия институт на САЩ е имало и други две земетресения с мощност 4,4 и 4,2 съответно с епицентър край град Джаванруд в провинция Керманшах.

Подземните трусове са били усетени в Багдад, но за момента няма данни за жертви и щети в града.

Мохамад Реза Амириан от местната организация на Червения полумесец твърди, че са усетени най-малко 21 вторични труса. Според него е възможно да възникнат проблеми с достъпа до питейна вода, тъй като водопроводните мрежи в редица населени места са повредени. Засега не е създадена необходимата организация за раздаване на храна и палатки.

Губернаторът на провинция Керманшах Хушанг Базванд съобщи за медиите, че в някои села в района е прекъснато електричеството, но като цяло ситуацията е под контрол и не е искано съдействие от съседни провинции.

С настъпването на утрото сведенията за броя на пострадалите постоянно се променят. По-рано иранската телевизия „Прес ТВ“ съобщи за 140 ранени, а преди това информацията беше за един загинал и 58 ранени.

Геологическата служба на Съединените американски щати съобщи, че земетресението е било с магнитуд 6 или 6,1 по скалата на Рихтер, а епицентър е бил на дълбочина 8,3 км и на разстояние 87,8 км северозападно от град Керманшах, който е обитаван от около 621 хил. души.

Медиите в Ирак съобщават, че жителите на Багдад, провинция Киркук, Сулеймания, Дияла, Дахук, Ербил и други райони на страната също са усетили труса.

През ноември 2017 година опустошително земетресение от 7,3 по скалата на Рихтер отне живота на 620 души в иранската провинция Керманшах и осем в съседен Ирак.
0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Тези дни през ноември носят пари и късмет, според лунния календар Фазите на Луната задават специален ритъм, който помага да се определят най-благоприятните моменти за различни дейности Лорд Минчев развали годежа си заради младеж от Благоевград Влюбил се в местен мачо, по когото се прехласвали всички момичета в града, без да знаят, че той бяга на другия бряг
Леля Стефка ме научи да приготвям оригинални картофени „гнезда“ с жълтък Рецептата е много лесна, а са адски вкусни Студентката Мина Стоянова: Батките с татуировки харесват малки, сладки, кокетни момиченца Искала популярност като сериозна жена, въпреки всичките си корекции
Заплатите на сестрите стават 3 хил. лева Това е стартовото възнаграждение Албена, която пострада на ралито край Варна, е спасена Добрата новина съобщи Николай Попов
Чували ли сте за тази измама, която тече в WhatsApp В началото разговорът изглежда безобиден – говори се за пътувания, забележителности и съвети за града, но след няколко дни тонът става по-личен и приятелски Здравко стана поредната жертва на пътя, загина при зверска катастрофа с мотора си Трагедията се е разиграла в късния следобед на 1 ноември по Карловско шосе
Новата седмица започва със застудяване и дъжд, но и малко слънце Прогноза за времето през следващите дни на ноември Почти половината от хванатите с превишена средна скорост са чужденци Над 13 000 автомобили с чужда регистрация са заснети от тол камерите да нарушават правилата само за месец
Нова година у нас или в чужбина? Офертите не се различават много Велинград не е най-скъпия курорт нито в България, нито в света Какво направи този ненормалник в столично заведение (ВИДЕО) Луд потроши инвентара