Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Експерт: Природният газ ще поскъпне с 10%, а ръстът в цената на парното ще е 5% (ВИДЕО)

Ако газът поскъпне с 10%, е редно разходите да скочат със 7%, каза Хиновски
Ключови думи: Хиновски, природен газ, цени, парно, стоки, поскъпване,
Природният газ ще поскъпне с 10%, а ръстът в цената на парното ще е 5%. Това прогнозира енергийният експерт Иван Хиновски. Председателят на Българският енергиен форум каза в „Тази сутрин“ по бТВ, че очаква 7% повицашване на стоките и на услугите.

„Искам да разсея съмнението, че това е някакъв местен процес. Природният газ е борсова стока в целия свят. Стойността й зависи от цената на петрола и други продукти. Това, което най-много въздейства върху цената й е стойността на лекия петрол Брент, който поскъпва. Заради това се променя и стойността му в нашия договор за внос от Газпром. Ние нямаме избор. Всички цени в Европа се движат нагоре“, заяви шефът на БЕФ.

„Възможно е да договорим по-ниски цени с Газпром. Цените у нас не са от най-високите в Европа. Увеличаването на цената обаче е неизбежно“, подчера той, а на въпроса дали ще бъде шокова зимата за нас, отговори с „Не“.

„Няма да е шокова, защото има един пик на понижаване на цената на петрола Брент. Очаквам поскъпване до 10% на петрола, а това означава увеличаване на цената на парното. 70% от разходите на топлофикациите са за газ. Ако газът поскъпне с 10%, е редно разходите да скочат със 7%. Очаквам 4-5 % ръст на цената на парното“, каза още Хиновски.

5
Коментара по темата
5.
Бургазлия
24.08.2018 16:33:20
Да го духате
Бегай народе от тука дорде
не е хлопнало мандалото
ТУК Е РУСКА ГУБЕРНИЯ
4.
Ст.Експерт
24.08.2018 14:28:58
Ако разходите са само за газ тогава можеш да решаваш такова елементарно уравнение.
Има още толкова константи и променливи, че картинката изобщо не е проста.
Ако цената на природния газ се увеличи с 10%, разходите на топлофикациите няма да се увеличат с повече от 3%. При такова увеличение не би трябвало да има промяна на цената към крайните потребители.
3.
Даскалът
24.08.2018 14:23:08
На тоз явно не му е вървяла
математиката в училище
2.
А заплатите?
24.08.2018 08:37:49
Парното и топлата вода ги вдигнаха това лято с 20%. Но всичко е точно. Гражданската я вдигат 2 пъти, но всичко е точно. Сега още едно поскъпване на парното и респективно на всичко свързано с газта? И заплатите пак на старите нива. После се събрали умните глави и мислели как да задържим младите. Без пари няма да задържите никого тук.
1.
ДПС, ГЕРБ, БСП, птрЕЕЕооотите и Румен Радев
24.08.2018 08:35:10
Ток,вода,парно, застраховки и какво ли още не. Другата пародия е ,като започнеш работа,получаваш след 2 месеца заплатата,а като подпишеш с мобилен оператор,плащаш предварително напред! И още куп неща...
  Добави Коментар
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето
Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна За празничната сцена край Пантеона бяха одобрени 75 000 евро вместо поисканите 153 420 евро
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Експертът Анселмо Капороси разкрива защо страната ни трябва да преминава от просто популяризиране на забележителности към изграждане на модерни териториални туристически системи 30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои Обсъждат нов режим на най-натовареното кръгово, а местните настояват за околовръстен път