Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Григор Димитров: Талантът не печели мачове. Дори ми пречи

Ключови думи:
Григор Димитров ще се завърне на корта за първи път след поражението в първи кръг на Уимбълдън през тази седмица на "Мастърс" турнира в Торонто. Гришо е поставен под №5 в схемата и очаква да научи името на първия си съперник, който ще бъде излъчен от двубоя от първи кръг между Фернандо Верадско и Петър Гойовчик.

Междувременно официалният сайт на ATP посвети материал на българина и разговаря с него за очакванията му от надпреварата и останалата част от сезона, както и оценката му на случилото се досега пре годината.

"Големи неща се очакваха от Григор Димитров през този сезон, след като през миналия успя да спечели финалите в Лондон. Очакванията не бяха нещо ново за талантливия българин. Той се изправя пред тях през целия си живот в тениса. Но след достигането до рекордното трето място в света през януари, 2018-та година не отговори на очакванията на самия Димитров", пишат от ATP.

И припомнят, че още по време на работата му с Патрик Муратоглу, Димитров е бил предупреден, че талантът понякога може да бъде нещо опасно, тъй като залъгва спортистът, че може да постигне всичко, без да се труди.

"Мислех си, че талантът ти помага да печелиш мачове понякога, но истината е доста различна. Понякога, когато имаш много неща в раницата, е трудно. Честно казано, никога не съм гледал на себе си по този начин. Да, може би съм талантлив, но талантът не е задължително да печели мачовете. Помага, но не ги печели", коментира Димитров в навечерието на старта си в Торонто.

"Ако става така, можеш да спечели три-четири мача, но това е всичко. Ако искаш да спечелиш турнир от Големия шлем, ако искаш да си номер едно в света, има толкова много други неща, които трябва да сториш, за да стигнеш до това ниво. Разбира се, талантът добавя към определени ситуации, но той не е водещ", добави българинът.

От сайта на ATP отчитат, че през тази част на сезона преди 12 месеца Григор натрупа сериозен точков актив, като ще бъде от ключово значение за него дали ще успее да повтори представянето си.

"Зависи върху какво се фокусираш. Аз никога не съм бил типа играч, който обича да се фокусира върху наградния фонд, точките или такива неща. Аз винаги съм търсил позитивите. Беше тежко да загубя в първи кръг на Уимбълдън, но трябва да откриеш позитивите в тази негативна ситуация. Едно от най-трудните неща в тениса е да останеш позитивен след загуба".

"За мен всеки мач в момента е много важен. Не се опитвам да се върна под №2, 3, 4 или който и да е. Фокусиран съм върху голямата картина и нещата, които искам да правя по-добре. Понякога два - три мача могат да обърнат всичко за теб. Ако останеш събран, ако останеш умен и правиш правилните неща, просто никога не знаеш кога нещата ще се обърнат в твоя полза", добави Григор.
3
Коментара по темата
3.
мислещ
07.08.2018 10:02:27
До №2 ,не съм злословещ а реалист,свалете розовите очила и вижте реалното "можене" на Гришо !
2.
до 1 НЕМИСЛЕЩ А
06.08.2018 21:07:31
ЗЛОСЛОВЕЩ!!!!!!!!!!!
1.
мислещ
06.08.2018 16:15:52
Гришко,с твоята игра си за между 20-то и 30-то място ! Не се притеснявай,догодина ще си точно там,но леля Шерци пак ще си те обичка :)
  Добави Коментар
Паника на Световното: Отровни змии подлудиха футболни звезди Кимих сред най-стреснатите Семейна почивка се превърна в най-големия кошмар: 3-годишно момченце се удави Ужас до Коста дел Сол
Пате по чорапки взриви Световното! Мерлин е новият хит (ВИДЕО) Симпатягата обра слава след победата над ЮАР Седмият медицински хеликоптер пристигна у нас, кацна в авиобазата в Пловдив Той е кацнал днес в 10:30 часа
Правителството затяга контрола над корабите в българската акватория Въвеждането на европейски екологични и застрахователни стандарти цели да ограничи рисковете от инциденти в Черно море Близо 25 000 дружества вече обявиха доходите си пред НАП Бургас Над 293 000 фирми и еднолични търговци от цялата страна са направили това пред приходната агенция
Ламинатът вече не е на мода. „Рибената кост“ отново влиза в новите домове Собствениците търсят автентичност и устойчивост, докато ламинатът запазва мястото си като практично и достъпно решение Удариха мащабен канал за нелегални мигранти, минавал през Бургаско. 25 души са арестувани Организираната схема за трафик към ЕС е действала срещу суми до 10 000 евро на човек
Протест срещу омразата в РСМ: Затварят трите гранични пункта на 21 юни Елате за да подкрепим освобождаването и правото на лечение на Ива Михайлова от Кочани, зоват организаторите Български фирми могат да кандидатстват за 100 000 евро по програмата DIANA на НАТО Инициативата подкрепя компании, стартъпи и иноватори с технологии с гражданско и отбранително приложение
Тези зодии получават шанс, който идва веднъж на 12 години Лъвовете са големите любимци на звездите през това лято Как OnDrive променя обслужването на автомобили на локално ниво? Сервизният модел на OnDrive във Варна поставя акцент върху точен график, предварителна цена и организирано обслужване на автомобила