Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Кампания информира бургазлии за рисковете от трафик на хора с цел сексуална експлоатация (ВИДЕО)

Ключови думи:
Тазгодишната Лятна кампания срещу трафика на хора с цел сексуална експлоатация Бургас 2018  включва създаването на концептуално свързани помежду си творчески продукти - видеоклип, рап-песен и театрален скеч и представянето им на концерт на 29 юли на сцена Охлюва от 18.30 часа.

Видеоклипът разказва историята на момиче, въвлечено в сексуална експлоатация от момчето, в което е влюбена. Често срещан сюжет от реалния живот, повтарящ историите на хиляди момичета и млади жени, експлоатирани у нас и в страните от Западна Европа. В главните роли са младите актьори от театрална трупа "Валери и приятели" - Мария и Захари. Участват и младежи, доброволци към Местната комисия за борба с трафика на хора. Клипът е озвучен от рап- изпълнителя How Haber и неговата песен "Кога ще има край". В снимките участват танцьори от танцово студио "София" гр. Бургас. Оператор на клипа е Антон Сорокин , а режисьор - Александра Прозецка. Организатор - Местната комисия за борба с трафика на хора, гр. Бургас.

Линк към видеото:

https://www.youtube.com/watch?v=kKBMhFv1Vgg   

С подкрепата на местните и национални медии, видеоклипът  се разпространява до широката публика. Община Бургас съдейства за прожектирането му на системата от информационни табла,  разположени на ключови места в града.

Финалното събитие от кампанията е планирано за 29 юли /неделя/ от 18.30 часа на сцена "Охлюва", когато ще се състои Концерт на млади рок, рап и и денс изпълнители. На концерта ще звучи специално написаната за кампанията песен "Кога ще има край". В него ще участват и млади рок, поп и хеви метъл изпълнители.

Трафикът на хора е сериозен проблем, който засяга стотици хиляди хора по света.

Всеки може да стане жертва на трафик на хора - млад или възрастен, мъж, жена или дете, защото съществуват различни начини един човек да бъде експлоатиран и третиран като роб.

Просещи деца; проституиращи жени; мъже и жени, които работят при нечовешки условия; бременни, продаващи децата си - не е зловещ филм, а реалност, с която полицаи и социални работници се сблъскват ежедневно.

Експлоатацията на хора носи огромни печалби срещу минимални инвестиции.

Трафикът на хора е доходен бизнес, наред с трафика на оръжие и наркотици.

Нашата страна е страна на произход на жертви на трафика на хора, тук те се набират и се експлоатират най-често в страните от Западна Европа.

Различни са причините един човек да попадне в ситуация на трафик на хора:

Бедност и желание да подобриш живота си.
Търсене на силни усещания, желание за луксозен живот.
Потребността да обичаш.
Един от най-разпространените методи за въвличане по света и у нас е т.нар. метод Loverboy - когато трафикантът успява да създаде емоционална връзка с бъдещата си жертва, като я ухажва, купува й скъпи подаръци, кара я да се чувства специална.  Когато изгради пълно доверие у нея и предлага да заминат в чужбина, за да работят заедно. В момента, в който влюбената жена се съгласи, тя без да знае вече е попаднала в капана на сексуалната експлоатация. Следва пътуване зад граница, а животът се превръща в кошмар.

Официалната статистика показва, че за 2017 г., в Бургас, 41 души са станали жертви на трафика на хора.

Реалния брой е многократно по-голям.

Престъплението трафик на хора трудно се доказва, тъй като жертвите не желаят да подават жалби в полицията и да свидетелстват срещу трафикантите. Причините са страх, срам, заплахи.


0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Търсите ефективно лечение на алопеция в София? Как експертите в Лозенец помагат на пациентите? От андрогенна алопеция до стресов косопад - прецизната трихоскопска диагностика в кв. Лозенец спасява фоликулите навреме Катастрофа с моторист затвори АМ Тракия край Ямбол, движението към София е блокирано Трафикът се отклонява през Зимница и Ямбол, а движението при 20-и км към Бургас вече е възстановено
Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море 28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила Полицаи спрели автомобила малко преди полунощ на ул. „Димитър Благоев“, водачът е задържан
Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40° Първите дни на месеца ще са слънчеви и опасно горещи, а кратки захлаждания с гръмотевични бури се очертават по-късно
Ще се спука ли AI балонът скоро Кредитният пазар вече не приема безусловно разказа, че всяка инвестиция в изкуствен интелект неизбежно ще се изплати Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати При 20% първоначална вноска купувачът трябва да разполага с 200 000 евро и брутен доход от близо 10 900 евро месечно
Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд Той е син на кмета Тихомир Янакиев  40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий Промяната ще засегне отпуските, класа и част от обезщетенията, но не въвежда ново орязване на пенсионния стаж - той и сега се отчита пропорционално
Нов удар по джоба готвят за шофьорите: Винетките скачат с 30% от 1 август Годишната винетка се предвижда да поскъпне до 64,50 евро, но към 30 юли новата тарифа все още не е публикувана като окончателно приет акт Геро сложи край на 18-годишния си брак: Вече съм свободен човек Актьорът обяви в подкаст, че разводът му със спортната журналистка Цвета Гагарова е официален и раздялата е преминала без конфликти