Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

200 участници от три страни събра фестивалът "Несебър без граници" (СНИМКИ)

По време на официалното откриване кметът на Несебър Николай Димитров подчерта, че тази инициатива е едно от важните събития в културния календар на общината и доказва, че силата на духа е над всичко
Ключови думи: несебър, николай димитров, несебър без граници, флагман
Фестивалът „Несебър без граници“ за четвърта поредна година  даде възможност на хора с увреждания да покажат, че за изкуството граници и ограничения няма. Над 200 участници от България, Казахстан, Русия дадоха израз на порива си към красота в различни сценични изкуства на  амфитеатъра в старинния град. По време на официалното откриване кметът на Несебър Николай Димитров подчерта, че тази инициатива е едно от важните събития в културния календар на общината и доказва, че силата на духа е над всичко.


Той заяви, че фестивалът с всяка изминала година придобива все по-голяма популярност и намира нови и нови съмишленици. Любов Дудченко, председател на Организационния комитет на фестивала и един от инициаторите на форума, приветства   присъстващите  и изрази благодарност към всички, особено към Община Несебър, за  широката и безрезервна подкрепа   към тази благородна инициатива. Радостина Пирева директор на дирекция  „Социални грижи и услуги“ към Община Несебър – прочете  поздравителен адрес от  председателя на НАСО - Георги Георгиев.


В продължение на два дни участниците дадоха израз на  своя талант и умения  на сцената на амфитеатъра и най-добрите бяха отличени, след като бяха оценени от жури в състав: на журито  - Димитър Йорданов, председател - завършил е Музикалната академия в Пловдив, диригент, музикален педагог и художествен ръководител на ВГ „Морски звездички“ към ОДК-Несебър; и членове - Людмила Герова  от София, диригент на камерна капела „Полифония“, дългогодишен музикален продуцент на вокалната музика в националното радио и певица с концертна дейност; Светлана Коротких, ръководител катедра "Социална и културна дейност" в Двореца на учащата се младеж в Санкт Петербург.


Целта на фестивала „Несебър без граници“ е да улесни процеса на социална адаптация и интеграция на хората с увреждания в обществото с помощта на средствата на културата и изкуството, да даде сцена за изява на талантливи хора с увреждания, да съдейства за развитието на творческия им потенциал.


Организатори на IV-ия Международен фестивал „Несебър без граници“ са Община Несебър, Българо-Казахстанска асоциация за подкрепа и интеграция на хората с увреждания (Несебър) и Сдружение Център за рехабилитация на хора с увреждания
.  
Предоставяме на Вашето внимание наградените с първо място в различните категории:
   Номинация „Народен вокал. Соло“
Стоянка Петрова - гр. Средец, България.
  Номинация „Естраден вокал. Соло“
Карина Жакова  -  гр. Брянск, Русия .
Номинация „Танц в инвалидна количка. Соло“
Айгуль Балмагамбетова, - гр. Саран, Казахстан
Номинация „Танц в инвалидна количка. Ансамбъл“
Ссемеен танцов колектив „Позитив" - гр. Череповец, Русия.
Номинация „Хореография“
Танцов колектив „SMAIL“ - гр. Караганда, Казахстан.
Номинация „Жестово пеене. Соло“  
Вадим Григорьев -гр. Караганда, Казахстан, и  Ольга Фаляхова  - гр. Казан, Русия.
Номинация „Жестово пеене. Ансамбъл“
Колектив за жестово пеене „Стиль“  - гр. Караганда, Казахстан.
  Гран-при – танцова група към Сдружение "Социален център Бургас"- гр. Бургас с председател Марионела Стоянова и техния танц "На път за Европа“ с хореографи Николай Парушев и Жана Пенчева и музикален педагог Анка Янева.
   Наградата на публиката за най-мъдър участник получи Султанка Костадинова - 84 години от група за стари градски песни „Елпида“ гр. Поморие.

Шерцингер гледа българско предаване Направи й впечатление пантомима Гери от Игри на волята потъна в скръб (СНИМКА) Инфлуенсърката загуби майка си
Какво се случва с Крисия и Никола Цолов? Гаджета ли са? В Национален парк „Пирин“ откриха мъж, обявен за починал преди години Служители на парковата охрана открили мъжа, който проявил агресия, когато му били поискани  лични документи за да му бъде написан акт за нарушението
Не купувам безобразно скъпата Нутела, а си я приготвям сама у дома от обикновени банани: Здравословна и вкусна! За разлика от класическата Нутела, тя не съдържа палмово масло или рафинирана захар Тази течност може да предотврати редица здравословни неприятности Какаото е много полезно, сочат експерти
Тайна съставка прави перфектни тези палачинки Рецепта без дупки за солен и сладък пълнеж! Масова стрелба до България Има жертви в Гърция
Подарък за учителите в Деня на будителите: Увеличават заплатите им Kонкретните параметри все още се обсъждат със синдикатите и директорите, посочи министърът Сърбин с гръмко изказване за Мони Николов Подчерта, че Симеон е бижу в спорта
Вкусна, топла и ароматна гъбена супа с пиле Идеална за студените есенни дни Наводнение във Варна Получиха се водопади