Цяла Хърватия плаче: Франция е новият световен шампион по футбол след смазваща победа с 4-2

Мондиалът официално приключи, Петлите печелят първото място за втори път
Ключови думи:
Франция е новият световен шампион по футбол на първенството, провеждащо се в Русия. Финалът, който се разигра в Москва остави фаворитът Хърватия без надежда още в началото на второто полувреме, след  като в рамките на 2 минути Французите успяха да пробият защитата на два пъти и два пъти да отбележат.

Първото полувреме започна обещаващо за Петлите след автогол гол на Марио Манджукич още в 18-тата минута след спорен пряк свободен. Резултатът обаче бе изравнен 10 минути по-късно от нападателят на Хърватия Иван Перишич. При резултат 1-1 надеждата бе Хърватите да ударжат фронта, но след спорна игра с ръка в наказателното поле, съдията Нестор Питана отсъди дузпа за Франция, която завърши с гол.

Второто полувреме бе изпълнено с още повече екшън. Пол Погба вкара третия гол за Петлите още през 59”, като всякаква надежда изчезна за Хърватите само 6 минути по-късно с нов гол на Мбапе, довеждащ резултата до 4-1. Минути по-късно обаче вратарят на Франция, очевидно опианен от бъдещата победа допусна фрапираща грешка в наказателното поле, като допусна гол от Марио Манджукич.

Днес цяла Франция ще празнува победата. Това е втора титла за Петлите – първата е на световното във Франция през 1998 г.