Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Елена Йончева: В България сигурност няма, има кражби, набези по селата и неразкрити убийства (ВИДЕО)

Полицията няма стимул да работи, заплатите са ниски, администрацията е много раздута, каза Йончева
Ключови думи: Елена Йончева, Тома Биков, вот на недоверие, полицаи, сигурност, престъпност,

Вотът на недоверие е за липсата на сигурност в нашата държава, за провал в работата на МВР, за провал във финансовата сигурност. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия депутатът Елена Йончева.
„България няма сигурност. Има кражби, набези по селата, поръчкови убийства, които не са разкрити”, допълни тя.
„Част от управленската програма на ГЕРБ е във всяко населено място да има по един полицай. Засега това е мираж. Трябва да бъдат назначени 6000 души. В момента има назначени под 2000 души, а напусналите системата са над 2000 души”, продължи Йончева.
„Полицията няма мотив, стимул да работи, заплатите са ниски, администрацията е много раздута. Министър Радев не може да се справи”, коментира Йончева.
„ГЕРБ управлява 9 години, не може непрекъснато да се оправдава с други правителства. А проблемите със сигурността се задълбочават. 75% от кражбите не са разкрити, 85% от телефонните измами не са разкрити”, коментира още Йончева. 
Тя разкритикува и закона за частната охранителна дейност, който „приватизира работата на МВР”.
Освен това Йончева цитира статистика, според която доверието в МВР спадало.
Тома Биков от ГЕРБ пък изрази възмущението си от обвиненията на БСП, че партията му била „организирана престъпна група”.
„Аз чух, че кметовете ще създадат организирани престъпни групи, че законът за частната охранителна дейност ще създаде едва ли не някакво робство. Чухме същото и преди шест месеца, но в крайна сметка, след като сме влезли в НС, сме длъжни да търпим подобни неща”, добави той.
„Едно е да кажем, че има проблеми в системата на сигурността, друго е да кажем, че сме организирана престъпна група. Шайка е, ако вземеш стотици хиляди левове от обществена телевизия, докато човекът, с когото живееш е министър-председател”, заяви Биков.
Според него в дебата има няколко лъжи.
„Първо, не над 2000 души са напуснали МВР. Около 600 полицаи са напуснали, на тяхно място са назначени 1700. Обещанието на ГЕРБ е да има 1000 назначени полицаи за 4 години. За една година са назначени 1700 и вероятно ще бъдат назначени още”, каза той.
„Разбира се, че в системата има комплексни проблеми, които обаче, нито ще се решат за три дни, нито ще се решат с вот на недоверие или директни лъжи”, заяви Биков.
„В мотивите няма и 100 грама политика. Има преглед на печата, публицистика и едни широки фрази. Народът се чувствал несигурен. БСП или са социологическа агенция, след като говорят какво чувства народът, или са главна редакция на наполовина жълт вестник”, каза политикът.
Биков подчерта, че би било добре, ако има истински дебат за проблемите в сектор „Сигурност”.
„Съжалявам, че днес няма да има дебат по същество. Днешният дебат ще това: ние ще излезем, те ще излязат. Ще се плюем 4-5 часа в парламента и от това няма да произлезе нищо”, каза Биков.
Той изрази мнение, че казусите с нападения срещу полицаи като този в Ботевград или случаите в Угърчин, са в резултат на липса на ефективна дългогодишна политика в образованието и социалната политика.
„Над 30 хиляди деца са вкарани в системата на образованието през последната година. Да, резултатът ще дойде след 15-20 години. Да се надяваме, че те няма да бъдат докарани до това оскотяло състояние, в което се намират цели групи от нашето общество”, заяви Биков за битовата престъпност.
„Ние се опитваме и с полицаи, включително с този закон, който дава на кметовете право да наемат охранителни фирми. Това ще увеличи нивото на сигурност в тези населени места. Няма значение дали котката е държавна или частна, важното е да лови мишки. В много села се използват и в момента охранителни фирми, но ги плащат хората. И между другото, престъпленията спадат. Да, разбира се, че е ангажимент на полицията да охранява обществения ред, но след като е направен анализ, включително от БСП, че има недостиг на полицаи, защо да не се даде тази възможност”, каза още Биков.

4
Коментара по темата
4.
Ленче ма,скрий се ма!
26.06.2018 15:44:03
Ленче,да разбираме ли че ”Лукановата зима”, ”Виденовата зима” са понятия за ГЕРБ-джии
Да разбираме ли,че когато БСП е била на власт,винаги цъфтим и вързваме?
Да разбираме ли,че когато БСП и ДПС опитаха да назначат Делян Пеевски за шеф на ДАНС ,беше за доброто на народа и дър авата?
Ленче бе светице,ти любов Станишева,скрий се в сън земя!
3.
Арбанаси
26.06.2018 11:23:49
Kak ши разкрият АЛОизмамите ,като всички ало-измамници са от ГОРНА ОРЯХОВИЦА и тьрновските села и се отчитат чино кьдето трябва-ГОРНА ОРЯХОВИЦА и раиона изцяло е под контрола на ЦВЕТАН ЦВЕТАНОВ и неговите копои ,става вьпрос за МИЛИОНИ бьрзи лесни мрьсни пари
Трудно и невероятно е да разследващ 'себе 'си
2.
Гост
26.06.2018 10:34:16
А здравейте.Откриха топлата вода.Цялата държава са завзели тия от това ОПГ.
Опасани са като свински черва!!!
Крайно време е да си ходят!
1.
гербаджия
26.06.2018 10:17:44
А ти като крадеше народните пари "за реклама" ти беше добре нали....мършо !
  Добави Коментар
250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти
Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана
4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето
Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна За празничната сцена край Пантеона бяха одобрени 75 000 евро вместо поисканите 153 420 евро
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България Експертът Анселмо Капороси разкрива защо страната ни трябва да преминава от просто популяризиране на забележителности към изграждане на модерни териториални туристически системи 30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои Обсъждат нов режим на най-натовареното кръгово, а местните настояват за околовръстен път