Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Синоптикът Анастасия Стойчева: Поройните дъждове ще са до четвъртък, лятото се завръща (ВИДЕО)

В края на тази седмицата и началото на следващата ще имаме температури до и над 30 градуса, каза Анастасия Стойчева
Ключови думи: Анастасия Стойчева, синоптик, времето, дъжд, циклон,

Очаква ни тежка обстановка наистина - един средиземноморски циклон, който ще подхожда от югоизток първо, след това от югозапад, но така или иначе през следващите три дни ни очакват повечко валежи. Необичайно за юни, но не, че не се е случвало досега. Това каза в „Денят започва“ по БНТ синоптикът Анастасия Стойчева.
Днес и в Гърция ще продължат проблемите - валежите ще са доста над обичайните, коментира тя.
Стойчева обясни, че когато такъв средиземноморски циклон през лятото преминава през района - води до много интензивни процеси, при които за кратко време падат сериозни валежи.
Тези три дни, в които ще сме все под влияние на средиземноморския циклон, най-вероятно ще има и количества, които да достигнат 100 и да надхвърлят 100 литра, добави тя.
Трябва да има готовност за по-бърза реакция, предупреди Стойчева. Най-вероятните райони със значителни количества между 50 и 100 литра това са Северозападната част от страната, подчерта синоптикът.
Възможни са и градушки, предупреди тя.
„Тази вечер в Югоизточна България, през нощта в Централните райони значителни количества на валежа - категорично над 50 литра - ще има в отделни райони те да достигнат и надхвърлят 100“, уточни Стойчева.
Тя все пак успокои, че след четвъртък, в края на седмицата ще има повече слънчеви часове. В края на тази седмицата и началото на следващата ще имаме температури до и над 30 градуса, отбеляза тя.
По повод протестите миналата седмица за увеличение на финансирането на хидрометеорологичните служби към БАН Анастасия Стойчева, обяви, че е получено финансиране и засега синоптиците няма да спрат да дават прогнози и след 9 юли.

0
Коментара по темата
  Добави Коментар
Яжте туршия и кисело зеле срещу вирусите Това е съветът на проф. Кантарджиев Какво ни даде и какво ни взе 10 ноември? По отношение на политическата обстановка странно, че както тогава, така и сега в страната се усеща обичайното умерено недоволство в рамките на закона, но и някакво смътно очакване нещо да се случи
Запомнете тези ритуали срещу уроки Старите хора знаят десетки начини да се предпазят от завист, уроки и лоши мисли Това е новата Мис България. Харесва ли ви? 26-годишната софиянка впечатли журито и публиката с присъствие, интелект и увереност, приемайки короната от миналогодишната победителка Боряна Миткова
Избухна лудост по хапче, от което забравяш да ядеш То обаче е твърде опасно Камион избухна в пламъци на Прохода на Републиката, образувала се е тапа Огънят се е прехвърлил към гората
Те загубиха сина си, а убиецът му получи условна присъда "След наше обжалване присъдата бе изменена на 2 години и 4 месеца ефективна, което също е безумно решение“, споделят почернени родители Извънредно! Запалиха колите на служител от Главната инспекция по труда Случаят е от Монтана 
Истински ужас се крие зад убийството на 45-годишната жена от София Мъжът й - бивш боксьор, запалил е къщата й, докато децата са били вътре Ива Митева: Както е тръгнало, какво им пречи да избират и президента от Народното събрание По думите ѝ мястото на председателя на Народното събрание не е в Домовата книга, защото това нарушава разделението на властите
Името на Ръждавичка от "Игри на волята" идвало от сорт череши Най-силната жена в шоуто е състезателка по спортна аеробика Нежно и вкусно тиквено ризото, няма го по ресторантите Това е рецептата