Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

След кървавия протест: Борисов и Валери Симеонов започват реформата за хората с увреждания точка по точка

Целта на държавата е парите да отидат за тези, които имат нужда
Ключови думи: Борисов, Валери Симеонов, хора с увреждания

Премиерът Бойко Борисов даде извънреден брифинг в Министерски съвет, след като видя огромния протест на хората с увреждания, който продължи часове под прозореца му. 

Още утре той ще свика вицепремиера Валери Симеонов и министрите, за да обсъдят точка по точка исканията на хората с увреждания, както и как да бъде направена реформата, така че да се засегнат само злоупотребите, а не правата на най-бедните хора. 

1.7 млрд. лв. - това е сумата, която изтича по ТЕЛК-овете за хората с увреждания. Целта на правителството е върху нея да има по-голям контрол, защото именно в това е проблемът.

Той коментира и предвидена реформа в медицинската експертиза, заради която хората с увреждания протестираха днес: „Целта беше да се направи всичко възможно да спре източването на различните системи от хора, които злоупотребяват. От години работим прекрасно с всички организации на хората с увреждания, които са на протеста. Разбирам тяхната болка, но те са наши съюзници. Това, върху което колегата Симеонов със своите експерти работи, е не да бъдат ощетени дадени хора, а да се направи така че средствата от тези фалшиви ТЕЛК-ове или източването на ресурс да останат за тези, които действително имат нужда от това. Най-малко не сме мислили на някого да навредим, точно обратното. Но хора, които не ги заслужават и продължават да ги взимат, корупционните схеми в ТЕЛК-овете – това не може да продължи“, коментира премиерът Борисов.

"Апелирам още веднъж за диалог и заедно да направим така, че за хората с увреждания да останат повече средства", каза в заключение Бойко Борисов.
12
Коментара по темата
12.
СПЕЦИАЛИСТЪТ
12.04.2018 08:54:28
А кога ще има " РЕФОРМА '' с ИМОТНИТЕ ИЗМАМИ С НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ при нотариус Бисер ДЕМИРЕВ 324 Айтос

КОИТО се ПРИКРИВАТ много успешно от АДМИНИСТРАТИВНИЯ РЪКОВОДИТЕЛ И ПРЕДСЕДАТЕЛ на РП-Айтос МИЛЕНА СТОЙЧЕВА-ГЕНЧЕВА
11.
дянката
11.04.2018 23:33:21
некой глътна и 1.5 милиарда лева от здравната каса , да му го тура
10.
Дааа
11.04.2018 19:59:04
Почти на всеки втори чиновник родителите му са здрави, но са с ТЕЛК, за да взимат повече пари. Чиновниците източват най-много системата, те са кърлежите на БГ
9.
До Лефтерова
11.04.2018 15:32:23
ай- лесно е да защитиш някого, когато нищо не зависи от теб /прокуратурата решава/.
Що не защити протестиращите инвалиди от недоумиците, който приемат в правителството, на което той е вицепремиер!
Аман от плосък ПР, предназначен за ниско интелигентни избиратели!
8.
Adabe
11.04.2018 15:32:14
Проблема е лесен за решаване, стига да има воля!!! 1во/ тези 2 милиарда не са загуба за държавата, защото инвалидите ги вкарват отново в нашата икономика. Тези пари не отиват на съхранение в банкови сметки, което води до икономически срив. За да работи икономиката трябва да се въртят парите и никой не бива да критикува инвалидите, защото е безкрайто по-добре парите да отиват при тях, отколкото при разни проекти пълнещи гушите на олигарсите, които държат парите в банки или ги харчат в чужбина. 2ро/ има много болни, които могат да работят леки професии и държавата трябва да задължава работодатели да ги назначават. 2то/ има много здрави цигани и чиновнически роднини, които взимат телкове с измама. Затова трябва да има истински закон , който да съсипва всички мошеници по веригата
7.
Даааа
11.04.2018 15:24:09
Тези промени искат да ударят истинските болни, за да се дават пари само на простите цигани и мутри, които са здрави, но с Телкове. Нормалните цигани и българи да си плащат или ....
6.
Àaaaaa
11.04.2018 15:21:27
Здрави цигански барони и многодетни мангали се водят масово с Телкове, и те, и децата им, и целите им родове. Помагат им НПО-та да точат държавата, а много истински инвалиди не получават никаква помощ. Но управляващите имат интерес от тях и ги подкрепят. Сега даже ще въведат закон за узаконяване на всичкото нелегално строителство в подкрепа на циганите и мутрите, защото на власт са мангали и мутри
5.
Мишо БИРАТА
11.04.2018 15:17:35
Ам нагласените обществени поръчки...ддс далаверите...митниците...здравеопазването... и т.н-там колко потъват ...или те са наши хора..А
Ади че бързам
4.
Лефтерова
11.04.2018 14:53:15
Голям си Валери!Евала -това е мъж на място.Когато мишките се покриха,ти излезе да защитиш един българин!Шапка ,ти свалям.
3.
....
11.04.2018 14:29:41
Ужас,излагация,само тва да е то !!!!
Докарахте хората да ядът хляб и кренвирши на вестници...думи нямам !!!!
Вдигайте се ве хора !!!
2.
Бакшиша
11.04.2018 14:11:06
Много прости са от ГЕРБ,стига сте рязали народе,от там резнат от там резнат,там патент сложиха,данъци мислите,никой няма да гласува за вас на изборите
1.
А
11.04.2018 13:15:46
Нормално ли е стара ........ да получава насл. пенсия, заплата, ТЕЛК, болнични и да обикаля морето и чужбина ?
Наистина трябва да се преразгледат всички случаи и да се промени системата.
  Добави Коментар
80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон 
Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация 
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас В Бургас са извършени проверки в предприятие и склад Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност Управлението на риска започва от държавата – ако няма оценка, няма и безопасност, заяви директорът на ИПБ