Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Живко Табаков подари на бургазлии незабравим Велики четвъртък (СНИМКИ)

За доброто настроение на присъстващите се погрижиха две бургаски фолклорни групи
Ключови думи: великден, велики четвъртък, живко табаков, дбг, мдбг, флагман, бургас
Общинският съветник и лидер на Движение България на гражданите Живко Табаков подари на бургазлии незабравим Велики четвъртък. За втора поредна година Табаков заедно с младежката организация на партията инициираха цветен празник сред природата. В парка в жк „Изгрев“ деца се състезаваха за най-красиво боядисано великденско яйце, а по-възрастните показаха готварските си умения с най-вкусен домашен козунак.

Тричленно жури оцени домашните вкусотии

Празникът започна в 11 ч. и за минути районът около шатрата на ДБГ се напълни с малчугани и техните родители, за да станат част от празника.

Организаторите бяха помислили и за най-малкия детайл – имаше бои, флумастери, цветни моливи, украса и всичко необходимо за шаренето на великденските яйца. За доброто настроение на присъстващите пък се погрижиха фолклорните групи „Ветренски славеи” и „Равнечанка”. Дамите изнесоха музикална програма и се съревноваваха помежду си и коя от тях е успяла да омеси най-добрия козунак.

В боядисването на яйцата се включи и Живко Табаков 

Тричленно жури оцени най-добрите произведения.

Първо място за вкусен козунак грабна Мария Славова от ФГ „Равнечанка”. Победителката получи грамота а за целия състав имаше специални великденски кошници.

Победителките получиха кошница с подаръци и грамота

Подаръци имаше и за децата. За оригиналното яйце първото място спечели Константина Янева. Малката бургазлийка получи грамота, тематична книжка за оцветяване и торба с лакомства. Всички останали участници получиха поощрителни подаръци под формата на образователни книжки, играчки и лакомства.

Яйцето на Константина Янева впечатли журито

Част от боядисаните яйца и домашно направените козунаци ще бъдат дарени на социално слаби бургазлии.







2026 ще бъде годината на тези 3 зодии Очаква ги финансов успех Мис България трогна с палто от зайчета: Не убивайте от суета Венцислава Тафкова неведнъж е била нападана от еколози заради афинитета си към палта от естествена кожа и в своя защита моделката често е напомняла, че в гардероба си има и екопалта
Днес е магичен ден! Никой не трябва да става от масата, а ето къде се поставя глава лук На този ден централно място заемат домът, огнището, семейството и връзката между живите и предците Най-накрая содената ми питка да стане пухкава, а не като камък! Ето какво сложих освен сода
МВР: В цялата страна движението е спокойно, времето обаче се влошава В Банско са изпратени служители на Жандармерията Зеленски разкри дали се плаши от избори и какво се планира за АЕЦ "Запорожие" Той говори за новия американски мирен план
Известен актьор обвинен в серия изнасилвания Съдебни проблеми за Ръсел Бранд Дядо загина при пожар в Благоевград Полицията разследва фаталния случай
Предстои бяла Коледа! Обявиха жълт код за обилен снеговалеж в почти цяла България Само областите Пловдив, Бургас, Стара Загора, Ямбол, Благоевград и Хасково се очаква да са без бяла покривка Интензивен е трафикът за товарни автомобили на границата с Турция, а за леки коли на границата със Сърбия Властите с важна информация
Украински дронове атакуваха Москва Няма сериозни поражения в руската столица Пускат VI блок на АЕЦ "Козлодуй" отново Блокът беше изведен от експлоатация на 21 декември заради установен дефект