Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Борисов праща правителствения Еърбъс да прибере бедстващите българи в Тимишоара

Ключови думи:
По разпореждане на премиера Бойко Борисов самолет Ербъс 319 на Авиоотряд 28 ще извърши днес следобед извънреден полет по летище Тимишоара, за да прибере в София група от 113 български граждани, съобщават от правителствената пресслужба.

Пътниците бяха блокирани на летището в Тимишоара, след като самолет на нискотарифния авиопревозвач "Райън еър" е бил отклонен от маршрута Лондон-Пловдив към летището на румънския град вчера вечерта. След подаден сигнал българското посолство в Букурещ е влязло в контакт с летищните власти, както и с представители на авиокомпанията.

До момента 62-ма граждани с два автобуса пътуват към София и вече са на българска територия. 90 души се намират все още на летището в Тимишоара, а други 23-ма души - майки с деца, са настанени в хотели в околностите.

Вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева и министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски организират извънредния полет, след като се оказа, че превозвачът не може да осигури самолет и че от съдействие имат нужда много семейства с малки деца.

Тъй като самолетът може да превози 93 пътници, с приоритет на борда ще бъдат качени семействата с малки деца, възрастните хора и тези, които се нуждаят от лечение. За останалите ще се търси решение за транспортиране по суша.

До момента на два пъти на българските граждани са им осигурени ваучери за храна. Почетният консул на Република България в Тимишоара е поел ангажимент да посети сънародниците ни на летището и да окаже съдействие, тъй като на място нямаме дипломатическо или консулско представителство.
Решението за изпращане на правителствения самолет бе взето от премиера, след като той, министър Захариева и омбудсманът Мая Манолова бяха сигнализирани от редица граждани в социалните мрежи и по телефона.
6
Коментара по темата
6.
Герги до 2
01.03.2018 09:47:48
Предатели?!!Това са хора,които търсят по-добро бъдеще за семействата си и не стоят като теб с наведена главичка чакайки някой да я отсече!Аман от злобни и бездушни дебили!Ей сега ще пратя един ТУ-154 на баба ти от Трапоклово...
5.
do 1
28.02.2018 09:05:13
Много си прав. Авиокомпанията е Частна фирма. Хората са ползватели на услуга. Бойко идва ли да ти оправя интернета когато нямаш? Лошото е че едни 40-50 хиляди лева са вече платени от нашия джоб заради самолета. Поредната тъпа постъпка!
4.
Льолю
28.02.2018 08:58:41
Гербеър-новият национален нискотарифен авиопревозвач!!!
Айде стига лигавщини! Подобни случки стават постоянно заради лошо време и други непредвидени обстоятелства.В типично нашенски стил направихме от мухата слон.Сега щели да съдят авиокомпанията ще и вземат кайсиите на Моисей-в пряк и преносен смисъл...
3.
Ann
27.02.2018 22:55:40
Хубертчии или не вкРват пари в държавата и не чакат от умрял писмо.
Хайде сега няма угода. Не се интересувам от политика, но това е добра постъпка. Кръг мрън много думи , малко мисли.
2.
пак крадат пари
27.02.2018 18:08:39
Какво изпращаш самолети да ги прибираш тези избягалите олигофрени от България. Това са предатели отишли в Лондон гурбетчии. Изпрати въздушен транспорт до бедстващите села да прибереш нашите баби и майки които умират от наводнения, глад и студ. Изрод мръсен.
1.
2XL
27.02.2018 15:16:15
Ти,да видиш...!!! Точки за ГЕРБ... Сто,сто-кой ти ги дава?
  Добави Коментар
Странен въпрос втрещи мрежата: Изневяра ли е сексът с проститутка?  Не, бе - утринна зарядка е, коментира един от възмутените и съветва жертвата да потърси утеха в прегръдките на жиголо  Разсъблече се и запали пожар Водещата на "Островът на 100-те гривни" Диляна Попова сподели, че имала едно и също гадже със сестра си няколко месеца
Вкараха Андреа спешно в болница Феновете й са в потрес, надяват се да не е пипнала коронавирус Гамени крадат гайки от джантите в Пловдив, стотици животи са застрашени Има опасност гумите да изхвърчат в движение
Златка и Дънди: "Хелс Китчън" е истински ад Всеки път имахме таймер, което допълнително увеличаваше стреса, споделя бургазлийката Съпруга се разрови в телефона на мъжа си и животът й се преобърна на 180 градуса  Не мисля, че има някакъв начин да се справим с това, признава съсипаната жена
Галена по бански в скъп хотел Певицата показа и в каква топ форма е Наводнение взе над 100 жертви  Наводнението в Конго е причинено от проливните валежи и силните ветрове, които са довели до преливането на река Касаба
Зеленски към Путин: Украйна е готова за преговори „Целият свят чака това от много дълго време", заяви украинският президент Всяко четвърто дете е с психически проблеми Начинът на живот със стрес и социални медии води до стряскащата статистика
Сгафи жестоко Българският посланик смята, че НАТО остава ключов играч в глобалната сигурност, адаптирайки се към новите геополитически реалности, като същевременно остава последователен в основните си принципи на колективна отбрана За нищо на света не съхранявайте този продукт в хладилник Някои продукти изискват специфични условия за съхранение, за да се запазят в най-доброто си състояние, както по отношение на вкус, така и по отношение на безопасност