Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

БСП ще съди България в Страсбург заради отстраняването на Валери Жаблянов като зам.-шеф на парламента

Корнелия Нинова защити колегата си Жаблянов
Ключови думи: Корнелия Нинова, Жаблянов, ЕСПЧ, Страсбург, Марешки, Воля, парламент


БСП ще обжалват отстраняването на Валери Жаблянов пред Конституционния съд и пред Европейския съд за правата на човека в Страсбург. Това обяви Корнелия Нинова от трибуната на Народното събрание.

Депутатите от „БСП за България” след това напуснаха залата в знак на протест. Нинова обясни, че няма да участват в дискусията по отстраняването на Жаблянов.
Според нея аргументите на властта са юридически неиздържани.


Официалното основание на ГЕРБ и „Обединени патриоти” (ОП) в проекторешението за отстраняването на Валери Жаблянов е „поради системно превишаване на правата от негова страна”.

Данаил Кирилов представи аргументите на вносителите. Мотивите са три.
Първият е, че Жаблянов е нарекъл договора за добросъседство с Македония „търгашество от най-ниска проба, недоносче и измишльотина”.
Вторият аргумент е поведението на зам.-председателя на парламента на 1 февруари, когато той се опита да осуети отдаването на почит към жертвите на комунизма в пленарната зала.

Третият мотив на ГЕРБ и ОП е, че името на Валери Жаблянов се свързва с авторството на декларацията на БСП против Луковмарш, която съдържаше твърдение, че т.нар. народен съд е „едно необходимо и неизбежно военновременно правосъдие”.


Корнелия Нинова каза, че БСП ще се върнат в зала само за гласуването.
Отстраняването на Жаблянов обаче е на практика сигурно. ДПС обявиха, че няма да участват в процедурата.
Александър Сиди от ОП заяви, че те ще гласуват „за” проекторешението.

Веселин Марешки също разкритикува Валери Жаблянов и обяви, че „Воля” също ще подкрепят отстраняването му.
5
Коментара по темата
5.
5
21.02.2018 13:08:54
Човек колкото и добре да живее ...все един ден ще може да бъде излъган и измамен при нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324,без нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324 да се усети и да разбере и да я предотврати тази ИМОТНА ИЗМАМА ...но от други хора....не от нотариус БИСЕР ДЕМИРЕВ 324 Айтос
4.
Zv.
21.02.2018 12:09:23
Всички са с диагноза там,начело с червения фюрер.
3.
оффф...
21.02.2018 11:43:18
Ако може и ГЕРБ и БСП и ОП и ДПС и МАРЕШКИ да ги няма в парламента ще е най-добре. Всичките доказаха, че не знаят какво правят там
2.
Nik
21.02.2018 11:15:35
Всичкото БСП да хваща пътя за Бузлуджа, да си спретнат 2-3 конгреса и някой друг пленум и да минават в нелегалност Другарките и Другарите
1.
Олеле
21.02.2018 11:14:39
Хитлерофилите се събудиха отново. Следва да се събудят Сталинофилите .Двете -филии подкрепяни от тръмпофилите се сбиват и нормалните пак страдат.
  Добави Коментар
Пак отписват Джокович в Мелбърн Ще има ли втора изненада? Ледената кралица Линдзи Вон влезе в болница Падането й идва малко преди ОИ
Джокович със смайващи думи към Синер Ноле демонстрира чувство за хумор Римляните използвали човешки изпражнения като лекарство? Това се случвало преди 2000 години, миризмата прикривали с мащерка, твърдят учени
Цената на цигарите скача Причината - новите и по-високи акцизни ставки Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск Дмитрий Лизик може да е щастлив, че Локомотив привлече Симеон
Полезни храни против остеопороза Калцият изгражда структурата на костите, правилното хранене може да е ключово Младите мъже "полудяха" по пластичните операции Между 2018 и 2024 г. броят на хирургичните козметични процедури, извършвани върху мъже, е нараснал с близо 95%
Тези 3 храни поскъпнаха най-много след приемането на еврото Шопската салата може да се превърне в лукс Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов Митко получи куп поздрави за рождения си ден, най-престижен изглежда този от "Олд Трафорд"
Февруари носи пари и успех на три зодии Звездите са благосклонни към знаците Овен, Дева и Козирог Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Петър Станич е диамант в селекцията на "орлите"