Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Окончателно: Вече ще борим корупцията и с европейски заповеди за разследване

Парламентът прие на второ четене изцяло новия Закон за европейската заповед за разследване
Ключови думи: парламент, Европа, разследвания, корупция


Парламентът изгласува на второ четене изцяло нов Закон за европейската заповед за разследване. Той бе приет под натиск на Европейската комисия след заплаха за санкции заради неизпълнение на европейска директива.

С въвеждането на ЕЗР (европейската  заповед за арест) в отношенията между държавите - членки на Европейския съюз, се установява цялостна система за събиране на доказателства при дела с трансграничен елемент въз основа на принципа на взаимното признаване. Ще се улесни разследването на престъпления като корупция, трафик на наркотици и организирана престъпност, които се характеризират с фактическа и правна сложност, изискващи сериозен ресурс и време за разследване, аргументира се Министерският съвет, който е вносител на законопроекта.

Европейска заповед за разследване е акт, издаден от компетентен орган на издаващата държава - членка на Европейския съюз, с който се отправя искане до компетентен орган на изпълняващата държава членка за събиране на доказателства, включително доказателства, с които изпълняващата държава вече разполага, или за извършване на действие по разследването и други процесуални действия.

Дебат по закона днес нямаше. 

Според анализатори, новото законодателство може да накара българските правоохранителни органи да се размърдат в борбата с корупцията под натиска на чужди служби. Дали обаче ще има някакъв реален ефект, е трудно да се предположи.
6
Коментара по темата
6.
до 4 Да се издаде Европейска заповед
07.02.2018 19:54:43
СВИЛЕН ЯНЕВ или още наричан "ЗЛАТНОТО МОМЧЕ НА РС АЙТОС",никога няма да бъде разследван или проверяван,защото е дястната ръка на "Айтоския ЦАР КИРО" , А той е в много топли връзки със "ИМПЕРИЯТА на СИЙКА ТЕНЕВА"...за душевното спокойство на която се грижат ПОЛИЦИЯТА + ПРОКУРАТУРАТА +ДАНС!
5.
бургазлия
07.02.2018 18:26:27
Прави ми впечетление,че всеки ден чета коментари за някакъв айтоски нотариус Бисер Демирев.На службите не им ли прави впечетление?Тоя май с Жандармерия трябва да го приберат.
4.
Да се издаде ЕВРОПЕЙСКА ЗАПОВЕД
07.02.2018 18:17:39
И ДА СЕ РАЗСЛЕДВА СВИЛЕН ЯНЕВ ОТ РС АЙТОС.От къде има толкова земи и защо ги е декларирал в дантчна служба без документ за собственост,вижте колко лева субсидии взема?Вижте законно ли ги получава?Защото нивите му са на ожулени хора от ОПГ АЙТОС,В КОЕТО ЯНЕВ ЧЛЕНУВА.пРОВЕРЕТЕ И КАКВА Е ВРЪЗКАТА МУ С НОТАРИУС ЦАР КИРО ,А ПАРДОН ДЕМИРЕВ.
3.
А КОЙ ?
07.02.2018 17:02:09
Ще се пребори с "ИМПЕРИЯТА на СИЙКА ТЕНЕВА"
И ще рухне ли един ден "ИМПЕРИЯТА И в АЙТОС"?
СПЕЦИАЛИЗИРАЛА СЕ В НЕЗАКОННО ПРИДОБИВАНЕ НА ЧУЖДИ НАСЛЕДСТВЕНИ ИМОТИ"

КМЕТЕ ,ТИ НЕ СЕ СЕЗИРАЙ,ЩОТО ЗНАЕМ ,ЧЕ НИЩО НЯМА ДА НАПРАВИШ....ДА НЕ ВЗЕМЕШ ДА ОПЛЕСКАШ ПОВЕЧЕ НЕЩАТА.
Остави нещата на професионалистите.
2.
Т
07.02.2018 15:09:00
Мисля че е време Флагман да сложим шефа на полицията в Бургас в кадър.
Нека да видим какво прави служителите му да говорят английски, какво прави те да имат правилна диета да не пушат, да мислят как да предотвратят катастрофи а не само да реагират след факта.
1.
Да се издаде Европейска заповед
07.02.2018 14:32:51
и да се разследва кмета на Айтос-Васил Едрев.Да се проверят всичките му роднини и познати .
  Добави Коментар
Направи гръмко изказване за Русия От Кремъл отдавна искат мир, твърди Лукашенко Новият папа е голям фен на... Лъв Четиринадесети е привърженик на италианския Рома
Много се харесват Памела Андерсън и Лиъм Нийсън - това ли е новата звездна двойка? Преследва я маниак Мъж тормози Анистън
Продават на загуба Бившата двойка иска да се отърве от имение Спират им парите? Скандал със Семен Новиков и Кирил Милов
Притеснителна информация за Варна Наркотици отведоха трима в арестите Извънредно: Крум Зарков се оттегля като секретар на президента Причината е идеята за референдум за еврото
Задава ли се потоп в областите Бургас и Ямбол  BG-ALERT с предупреждение за опасност Див екшън в Перник Четирима младежи са задържани
Голям проблем с водата в... Село Полковник Серафимово Гръмна бомба за него Ще води "белия балет"