Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Джендър мафия?! Нещо страшно налази децата в училищата! Пуснаха анкети в школата с шокиращи въпроси

Ключови думи: анкета, ученици, джендър,

Джендър организация пита децата във всички училища у нас – къде ходят до тоалетна, в мъжката или женската и това вреди ли им на пола. Въпросите, спуснати с благословията на МОН, са част от анкета, съобщава „Телеграф“.

Целта на препитването е да се установи дали в родните школа съществуват насилие и стереотипи, основани на базата на пола. За насилието във въпросника не се говори много. За сметка на това питанията са насочени към това дали хлапетата от първи до 12 клас се чувстват ощетени полово от решенията, взимани от тяхното училище.

Организацията, която се полазва с пълното съдействие на МОН, се нарича Фондация „Джендър образование, изследвания и технологии“ и прави това проучване за пета година. Досега обаче е успяла да организира анкетите си без проблем, сега те се превърнаха в горещ картоф покрай темата за приемането на Истанбулската конвенция, предполагат експерти на МОН.

За първи път по тази тема преди няколко дни протестира ВМРО в Стара Загора, където явно родители или активисти са открили, че питат децата им за доста странни неща, чийто предмет на изучаване не е училище. Шефът на столичния инспекторат по образованието Ваня Кастрева потвърди, че въпросната анкета е разпратена и до училищата в цяла София.

„Суичър ли искаш, или рокличка?“ е един от въпросите в анкетата. Повечето от школските директори признават, че не са прегледали въпросите, защото са им били изпратени директно от МОН. Директно са ги предали на своите подчинени за отговор, без да обърнат внимание за какво става дума.

Децата са били питани например дали ползват общи тоалетни или в училището има отделни за момченца и момиченца. „Дано не приемат третия пол, защото тогава ще ни се наложи да строим и джендър тоалетни“, коментира училищен директор по този повод.

Друг „сериозен“ въпрос в анкетата бил дали децата се чувстват дискриминирани от униформата в училище. В много от школата хлапетата имат само еднакви тениски или суичари и по тази причина част от момичетата твърдят, че не се чувстват добре в момчешки дрешки, поясни Диян Стаматов, директор на 119-о СУ „Акад. Михаил Арнаудов.“

Въпросите към децата включвали също дали задачите, които им да били поставяни, са свързани с тяхната полова принадлежност. Не е ясно как може да се тълкува това – дали момиченцата не трябва да рисуват пеперудки и принцеси, а момченцата – автомати и пистолети, но се подразбира, че и двата пола трябва да рисуват едно и също. Едва два въпроса са свързани с това дали върху учениците директно е оказвано насилие на базата на пола, тоест дали е нанасян побой или психически тормоз въз основа на това дали си момче или момиче.

Никой от училищните директори в столицата не можа да поясни за какво точно се използват събраните данни, освен за това някой да получава допълнителни средства от тази организация. Школските шефове не са получавали обратна връзка от джендър сдружението за какво е послужила събраната от тях информация.

Въпреки че Регионалното управление на образованието в столицата смята, че няма проблем с тази тема, защото тя съществува от години, анкетната карта, която им е изпратена, както и писмото от джендърите, вече е засекретено и не може да бъде прочетено на сайта им. Всъщност въпросната анкетна карта вече е изтрита във всички сайтове и социални мрежи, където е била споделяна.
1
Коментара по темата
1.
_nib_
27.01.2018 12:02:59
Тези от МОН разрешили анкетата трябва да ги съдят.
  Добави Коментар
Земетресение в САЩ В Тенеси Мъж изхвърли 20 000 евро по погрешка, а след това... Самарянин намери сумата и сигнализира на полицията
Индия обвини Пакистан От Ню Делхи твърдят, че Исламабад не спазва примирието Медведев с гръмки думи Ето какво твърди
Нова драма в Испания: 160 000 души бяха предупредени да не напускат домовете си Спрени са влакове, блокирани са пътища и са отменени събития Земетресение с магнитуд 5,5 по Рихтер удари... Крайбрежието на Еквадор
Направи световен рекорд Жоро Вратарчето сякаш не остарява, той е най-възрастният действащ футболист Малко след обявеното примирие: Експлозии в индийски град Напрегната ситуация
Макрон, Мерц, Стармър и Туск посетиха Киев Те искат 30-дневно спиране на огъня между Украйна и Русия Пакистан и Индия потвърдиха примирието Огънят спира веднага
Германия затегна граничния контрол Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия Джеки Чан: Никога няма да спра да правя сам каскадите си 71-годишният aктьор все още не мисли за пенсиониране