Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Огнеборец ремонтира сам най-важния пожарен автомобил в службата си

Ключови думи: пожарникар, огнеборец, ремонт, автомобил
Пожарникар от службата в Горна Оряховица успя сам да възстанови най-стария пожарникарски автомобил. Николай Мяшков се захванал с ремонта на старата чешка машина, тъй като станало ясно, че пари за ремонт няма и машината ще бъде забравена в двора на пожарната. Огнеборецът разказва, че той и колегите му отговорят за две общини и 18 села, и на терен са загубени без този автомобил, който единствен може да пренася осем тона вода, предава БНТ.  

Николай Мяшков разказва, че той и този 30-годишен пожарен автомобил имат почти еднакъв стаж в службата в Горна Оряховица. Спомня си как навремето пристигнал чисто нов и трябвало да служи на великотърновските пожарникари. Таванът на гаража им обаче бил нисък и опирал и затова го изпратили на колегите си в Горна Оряховица.

"Откакто съм почнал служба, до преди да дойдат двата нови автомобила, този автомобил излизаше абсолютно за всичко. Когато дойдоха новите автомобили започна да изпълнява ролята на водоноска, да подвозва вода на двата нови автомобила. Тъй като събира най-много вода, пожарникарите разказват, че разчитат на терен основно на него, въпреки годините му, особено в селата, където пожарни кранове няма. Никола Йорданов – пожарникар: Знаете ли, някой път като се наложи да отидем на някоя къща, водоснабдяването в селата е много трудно и това е нашият незаменим автомобил. Преди няколко месеца обаче съединителят му се повредил и понеже ремонтът му струвал много пари, два месеца стоял с неясна съдба в двора на пожарната служба", разказва Мяшков.

"Като разбраха началниците, че ще отидат много пари за ремонта му, Никито каза – Няма страшно, аз ще го ремонтирам за моя сметка всичко. Николай Мяшков – пожарникар: Аз по професия съм автомобилен монтьор. Нашата смяна, която е в момента, решихме, изрязахме една дупка на ламарината и от там разглобих автомобила, въобще не е било трудно. За да върне на бойния ѝ пост старата чешка машина, Николай използвал цялото си свободно време между дежурствата. Споделя обаче, че освен заради необходимостта от този автомобил на терен, има и друга причина, която го накарала да се захване с ремонта", споделя пожарникарят.

Заради постъпката си Николай Мяшков получил награда от директора на националната пожарна главен комисар Никола Николов, но казва, че за него далеч по-важно е признанието и на колегите му, и сигурността им, когато тръгнат да спасяват човешки животи.


0
Коментара по темата
  Добави Коментар
КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове Реформата във втория пенсионен стълб може да увеличи допълващата пенсия от 12 на около 21 процента от последната заплата Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Обученията събират млади инструменталисти и утвърдени музиканти от международната сцена и се провеждат в Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“
Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелиерите отчитат сериозни загуби след отмяна на резервации заради напрежението в Близкия изток Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Най-сериозно поскъпване се наблюдава при част от пресните зеленчуци
Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Антарес и Алдебаран активират кармични уроци и поставят на изпитание приятелствата и любовта Втора голяма международна победа за България на яхт клуб „Черноморец Бургас“ Александра Лукоянова спечели първата регата от веригата „ЕвроИлка Къп“
Арестуваха ямболия за изготвяне на фалшиви документи При акция на ГДБОП са открити печати, холограми, бланки и марихуана Eто кои влизат в коалицията на Румен Радев Сред водачите са бивши министри, спортисти, общественици и предприемачи
Идва ли краят на евтините стоки от Shein, Temu и AliExpress? ЕС въвежда мито от 3 евро за малки пратки от Китай, българите поръчват ударно преди новите правила Стефка Костадинова влиза в политиката с ДПС Олимпийската шампионка ще се кандидатира за депутат и напуска поста председател на БОК
62 % от българите имат проблем със съня, а всеки четвърти хърка Близо половината българи стават преди 06:30, а липсата на качествен сън струва на икономиката до 4,4 млрд. евро годишно Израел: Знаем къде е Моджтаба Хаменей Хаменей беше ранен при американско-израелски удари и не е бил виждан публично от началото на войната, което доведе до бурни спекулации за състоянието му