Вашият сигнал Връзка с Флагман
Управител:
Веселин Василев, email: v.vasilev@flagman.bg

Главен редактор:
Катя Касабова, email: k.kassabova@flagman.bg

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Първото екоучилище от Източна Европа гостува в Кроношпан

Ключови думи: деца, посещение, кроношпан, производство, дърво

Деца от Начално базово училище „Михаил Лъкатник“ Бургас гостуваха по своя инициатива на фирма „Кроношпан“ . Посещението им беше част от проявите, свързани с отбелязването на
двадесетгодишнината от създаването на първото екоучилище в България и в Източна Европа.

Домакините от дървопреработвателната компания запознаха своите любознателни гости с подробности от производствения процес в предприятието.
Най-голям интерес у малките еколози предизвикаха фирмените практики за употреба на остатъчна малоразмерна дървесина от санитарната сеч на горите. По този начин с отстраняването на болните дървета се предпазват горите от възникване на огнища на зараза и обезлесяване.

Децата бяха впечатлени и от инвестициите на „Кроношпан“ в създаването на специални култури от масиви с бързорастящи дървесни иглолистни и широколистни видове като северноамерикански кедър и китайска пауловния , които се възпроизвеждат изключително бързо.

От компанията споделиха намерението си да тестват възможностите за развитието на този тип насаждения и в България, за да се осигури допълнителен ресурс за производството. Учениците от НБУ „Михаил Лъкатник“ се заинтересуваха и от фирмените стандарти за опазване на околната среда.

Ето, защо и голяма част от въпросите им бяха свързани с електростатичния филтър за мокра очистка на газовете, който не допуска отделяне в атмосферата на емисии, предизвикани от изсушаването на дървесината в някои от производствата.

В презентацията възпитаниците на екоучилището видяха и по какъв начин складовите площадки се намират в контролирана среда чрез изграждане на покрития и заграждения, които не позволяват контакт между съхраняваната дървесина и вятъра.

НБУ „Михаил Лъкатник“ е едно от училищата в Бургас, които се включиха със свой екопроект в кампанията на Кроношан „Мисли в зелено за нашето бъдеще“.

От компанията подкрепят финансово „зелени“ проекти и на други учебни заведения от града и всяка година изграждат по една площадка за игри на открито в различна детска градина.
Клиент измами бургаски таксиджия с 387 евро 28-годишният осъждан софиянец поискал първо 47 евро, после още 85 и продължил по същата схема, докато накрая изчезнал 94-годишна жена оцеля в калния ад в Непал, спасители я извадиха с багер Гунакешари Бохара е единствената оцеляла от дом за възрастни, пометен от стихията, стотици продължават да се издирват
По-малко бюрокрация за туризма: Бургаският депутат Димитър Найденов с важна законова промяна Бургаският народен представител от ДБ е вносител на законопроект, който премахва годишната декларация за туристическия данък и предвижда данните да стигат служебно от ЕСТИ до общините Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев Във Видин се очакват до 35 градуса, а подобрение на критично ниското ниво на Дунав може да има около 9-10 септември
719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин Камионът пътувал от България за Австрия, а на българския шофьор е съставен акт по Закона за акцизите и данъчните складове Почина кралят на Норвегия Харалд V, най-дълго управлявалият монарх в Европа
Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите Четири години след смъртта на Удо Ланге прокуратурата привлече Елизабет Ланге като обвиняема 31 души загинаха по пътищата само през август, ранените са 759 От началото на месеца МВР отчита 613 тежки катастрофи в страната
Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро Пенсионерът въвел ПИН-кода си на банкомат в „Славейков“, а непознатият направил две транзакции по 400 евро Фалшива полицейска призовка плъзна по имейлите: Измамници заплашват с арест до 48 часа Мошениците копират логата на МВР, ГДНП и Европол и искат получателите да отворят прикачен файл и да им отговорят
Потопът в Непал взе 469 жертви, над 1400 души са в неизвестност Спасителите продължават издирването, а разширяващо се езеро на границата с Китай носи нов риск Когато да купиш не значи да притежаваш: Пиратството кражба ли е Само 9,3% от интернет потребителите в България плащат за филми, сериали и спорт, при средно 33% в ЕС